jan
2019
Fra 05-01-2019 til 06-01-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00031782
Dato for resultat d. 17-01-2019
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Finn Soelberg, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

12. LB1* (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 17-01-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 700 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Rasmus Birk, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Tine Jakobsen LYKKESGAARD LA COLLINE
1997/LU/Le Mont-H/Jasmin/
KAR 0 44,70 0 23,06 23,06 1
1 1
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 0 50,21 0 23,67 23,67 1
2 2
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS 0 44,57 0 23,73 23,73 1
3 3
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 0 48,55 0 23,88 23,88 1
4 4
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
BRN 0 43,95 0 24,02 24,02 1
5 5
Laura Kjer Gregersen BIJOU
2007/HN/BARONCELLI/DIRTY DANCING/DAVIGNON I
HIS 0 44,45 0 24,12 24,12 1
6 6
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 0 44,82 0 24,50 24,5 1
7 7
Victoria Dalsro Jørgensen CASSIOPEIA
2012/LU/URFÜRST AF HVARRE/TIFFANY/
OHR 0 45,54 0 25,53 25,53 1
8 8
Camilla Eriksen UNION JACK Z
2013/ZA/ULOVE DES CHARMES/SALLY XX/SONGLINE XX (SWE)
HKR 0 50,07 0 25,56 25,56 1
Sofie Helene Fischer Jensen ZEFIR
2005/WL/CEDRO/ZORZA/ZEFIR
GLK 0 47,93 0 25,64 25,64 1
Line Enggaard Bergmann MARCO
2013/BL/BOLIWAR/MRZAWKA/OLIVER
HIS 0 47,02 0 26,95 26,95 1
Marie Ida Hocke ZATORI
2008/OS/LORDANOS/LA LUNA II/CARTHAGO
NVR 0 47,00 0 27,20 27,2 1
Josephine Rye DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
HRK 0 47,95 0 27,56 27,56 1
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS LEX
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
SPR 0 51,05 0 27,83 27,83 1
Mette Maj Mikuta CACILO HILLOCK
2013/OS/CAVALL ASK/BACILORA/CARENTAN
RIC 0 49,51 0 28,00 28 1
Frederik Kjølholm NICOLINA LILLE LUNDEN
2002/DV/CASIR ASK/NICOLINE/FRIDERICUS REX
RKV 0 44,04 4 22,70 22,7
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RKV 0 44,34 4 23,62 23,62
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
SLR 0 48,59 4 25,23 25,23
Anne Lindgreen CARAMBA
2004/HO/CASSINI II/MY CANEO/CAMPESINO
RKV 0 46,77 4 26,62 26,62
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 0 47,35 4 27,62 27,62
Nicklas B. Jensen CLEVER
2011/HO/CANCARA/PRISCILLA/LORD CALIDOS
HRK 0 52,73 4 28,23 28,23
Simone Vinther DANGLO'S TOP ELAN
2013/LU/EMINENZ/TOP MEDIA XX (DEN)/MAS MEDIA XX (GB)
SPR 0 51,63 4 30,00 30
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 50,63
Maja Hach BIRKEGÅRDENS BEYONCÉ
2012/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/BIRKEGÅRDENS SPIRIT/SOLOS LANDTINUS
VÆR 6 60,90
Line Juul Pedersen TÅGERUP´S ZIGGY
2005/LH///
SYK 7 66,83
Cecilie Broholm Christophersen HOVEDGÅRDENS CA'ZEM
2012/LU/CAJUS/HOVEDGÅRDENS MILISSA/SIDNEY
ESP 10 60,04
Tana Brodersen DONNERSPON
2008/HN/DON FREDERICO/RIVER QUEEN O/ROTSPON
VER 14 63,47
Christina Schwartz Hansen LYSTHØJGÅRDS CAMARO
2003/DV/COME BACK II/LAMBADA MARX/LUK FOMANN
CSC 20 71,23
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
RVV Opg.