jan
2019
Fra 05-01-2019 til 06-01-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs Nytårsspring (C)

Stævnenummer
Prop00031782
Dato for resultat d. 17-01-2019
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Finn Soelberg, Rasmus Birk
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

13. LB2** (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 17-01-2019
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 700 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 200 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Rasmus Birk, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Louise Thorsen Reimann KATRINELYSTS WONDER
2004/DV/WILLEMOES/NOTA BENE/NEWTIME
RKV 0 46,71 0 24,04 24,04 1
1 1
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS 0 43,20 0 24,90 24,9 1
2 2
Jennifer Nisted Florboe STORBJERGS CRUELLA
2007/DV/CRELIDO/LIA/LAST LAGANO
HIS 0 44,66 0 25,58 25,58 1
3 3
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
BRN 0 44,23 0 27,25 27,25 1
4 4
Sandra Tønnesen UN
2005/DV/CORRATUS/FRK. NITOUCHE/FLAMINGO
OHR 0 46,54 0 28,20 28,2 1
5 5
Camilla Eriksen UNION JACK Z
2013/ZA/ULOVE DES CHARMES/SALLY XX/SONGLINE XX (SWE)
HKR 0 52,99 0 29,26 29,26 1
6 6
Josephine Rye DINARD H
2010/HO/DIARADO/ROWEENA/CORRADO I
HRK 0 49,20 0 32,53 32,53 1
7 7
Louise Fjord Kjærsgaard KAMMERHERRE GÅRDENS LEX
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CASSIOPEIA/CARANO
SPR 0 48,29 0 32,74 32,74 1
Tine Jakobsen LYKKESGAARD LA COLLINE
1997/LU/Le Mont-H/Jasmin/
KAR 0 45,30 4 24,24 24,24
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
SLR 0 48,78 4 25,90 25,9
Oliver Skjøt ROBOTOOL'S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 0 50,16 4 26,24 26,24
Sofie Helene Fischer Jensen ZEFIR
2005/WL/CEDRO/ZORZA/ZEFIR
GLK 0 45,47 4 28,83 28,83
Mathilde Springer LORIANO B
1997/BL/LORD Z/ROMINA/RASPUTIN
NSPR 0 48,38 7 46,88 46,88
Lone Linding SIMPLY A STAR
2008/DV/COSMEO/EMILIA/SEMPER ODEM
BRN 0 45,12 24 51,90 51,9
Line Enggaard Bergmann ARISTOCRAT
2010/DV/M.B. AMBITION/HIMALAYA/BLUE HORS AGENT
HIS 4 45,03
Line Juul Pedersen TÅGERUP´S ZIGGY
2005/LH///
SYK 4 46,01
Victoria Dalsro Jørgensen CASSIOPEIA
2012/LU/URFÜRST AF HVARRE/TIFFANY/
OHR 4 46,86
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 4 47,39
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 51,77
Simone Vinther DANGLO'S TOP ELAN
2013/LU/EMINENZ/TOP MEDIA XX (DEN)/MAS MEDIA XX (GB)
SPR 4 53,23
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 8 45,86
Pernille Pilegaard Nielsen VITTRUPGÅRDS AURA
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BØGELYS LUCKY LINE/LUCKY LIGHT
BAR 8 46,30
Mette Maj Mikuta CACILO HILLOCK
2013/OS/CAVALL ASK/BACILORA/CARENTAN
RIC 12 49,32
Nicklas B. Jensen CLEVER
2011/HO/CANCARA/PRISCILLA/LORD CALIDOS
HRK 12 52,56
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
RVV 25 90,76