mar
2019
Fra 22-03-2019 til 24-03-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Ballerup Rideklub Hest og Pony Spring (C)

Stævnenummer
Prop00031788
Dato for resultat d. 26-03-2019
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Charlotte Petersen, Per Krohn
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

2. Springning Showklasse - Hest & Pony B0 70 CM (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 26-03-2019
Antal starter:
16
Antal placeringer:
10
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Per Krohn, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Karla Stenmann ROXANNE
2004/LH///
TPRK 0 53,60
3 3
Lisa Sinnerup Gress HJORTHØJ'S TRO
2013/FJ/HJORTHØJ'S OCEAN/HJORTHØJ'S MORAL/TORNHØJS CANUT
BAL 0 52,40
3 3
Alma Schøler Jakobsen BRYGGERGÅRDENS FYRST ATLANTIS
2013/NF/SOLDALS BRILLIANT/ARTEMIS HIPPIOS/POSEIDON HIPPIOS
BAL 0 51,00
3 3
Jette Kastrup MOSELY BROWNIE
2012/LH///
LØSR 0 61,50
3 3
Stine Sophia Lolansen AMACOEMBA
2005/KW/MERMUS R/MACOEMBA/ZEOLIET
BAL 0 55,10
3 3
Caroline Hjelholt Jensen LAFITTE
2011/DV/LAMBRUSCO ASK/LOUISIANNA SP/BACCARAT XX
BAL 0 54,70
3 3
Sofie Jørgensen IRIS
2000/NF/BRANDY XIII/JASMIJN/OOSTERBROEK SERGIO
BAL 0 55,10
3 3
Katja Berg KILDEGÅRDS BACATO
2010/DV/BACCARAT XX/REGITZE/RATIO
ISR 0 68,00
3 3
Christel Rasmussen STORBJERGS CASSIOPEIA
2009/DV/CASIR ASK/LUNA/LORAN
FØLR 0 52,40
3 3
Melisa Erdem FRANSISCO
2004/DV/FRIDERICUS REX/RUBIN/ROSSI XX
GLK 0 60,30
3 3
Freya Vejlstrup ZUPER ZEBRAN
1998/BL///
HKR 4 64,90
Maya Ceder CARNHILL CLOVER LASS
2005/IRH/WOODFIELD SAMMY/BARRENHILL BERTA/MOORES CLOVER
GEK 4 51,80
Katja Berg KILDEGÅRDS BACATO
2010/DV/BACCARAT XX/REGITZE/RATIO
ISR 4 61,40
Louise Pedersen BINDIE
2009/HO/CRISTO/UTOPIA XI/LIMBUS
RVV 8 53,90
Julie Maj Lindorff CAROLA
2013/BL///
HASP 12 68,00
Julie Maj Lindorff CAROLA
2013/BL///
HASP Udg.