mar
2019
Fra 22-03-2019 til 24-03-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Ballerup Rideklub Hest og Pony Spring (C)

Stævnenummer
Prop00031788
Dato for resultat d. 26-03-2019
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Charlotte Petersen, Per Krohn
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

26. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 26-03-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150 9: 150 10: 150 11: 150 12: 150
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Charlotte Petersen, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
NSR 0 57,17 1
1 1
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 0 57,58 1
2 2
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 0 59,60 1
3 3
Marianne Linnet ALICANTE Z
2011/ZA/AIR JORDAN Z/CLOE/DARCO
AMR 0 60,64 1
4 4
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 0 60,70 1
5 5
Mille Naja Fals Christensen KOKKOBONGO
2007/HO/CANDILLO/F-LANDLADY/LINCOLN
ØRK 0 60,98 1
6 6
Kia Wallin Jørgensen ARDYNA
2005/KW/CARTIER/DOUBLETTE/JASPER
RKV 0 63,23 1
7 7
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 0 66,88 1
8 8
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 61,85
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 4 62,97
Emilie Heering SPIDERMAN 7
2006/HN/SPRING TIME/FARIDA/FOR PLEASURE
NSR 4 64,94
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 4 65,40
Bonnie Isabella Wahlsten LIBAK'S LAMENTOS
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/PINOT/A'KHAN Z
HIS 4 66,56
Sarah Kroman Rosenlund Christensen KIELSGAARDENS LUCKY BOY
2014/DV/FAVORIT ASK/QUEEN DAISY AF NØDDEBO/A-DUR
VRK 4 66,95
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 4 67,26
Mia Maj Kruuse Larsen ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
GLK 7 79,55
Bonnie Isabella Wahlsten CORSINA 2
2008/HO/CORRADO I/TANSANIA/CASSINI I
HIS 7 81,03
Sophie Wilson CHUCK
2007/KWPN/JUMPY DES FONTAINES/DONYA/LECTOR
FVR 8 62,78
Signe Nørgård Pedersen AZALEA
2004/DV/DON/ANEMONE/FANAL PRYDSHOLM
SLR 8 65,24
Michelle Dewi Nielsen BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
GEK 9 72,69
Pedro Gosk COURAGE
2014/HO/COLMAN/TESSA/CHELLO I
BAL 10 94,24
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 17 72,22
Camilla Als Horn COPENHAGEN Z
2010/DV/CANDILLO/ELIZA-BARONG/LANTHANID
BAL 21 90,70
Tilde Frederikke nalepa TOSCANA IV
2003/HO/CASH AND CARRY/ADRIA/CALYPSO II
HIS Udg.
Celine Hviid Espersen FLORBOE'S CASIA
2008/LU/CASIR ASK/BERGS CHARLOTTE/
NSR Udg.
Frederikke Lundgren Skelmose COLLINE 7
2011/HO/COLMAN/UNRUHE/CONTENDER
SIV Udg.
Marianne A. Poulsen VALLØS DINGY DOO
2007/DV/D´ACCORD/CORONNA/CASTRO
FVR Opg.
Michella Oppenheuser QUANTICO
2010/DV/QUINTENDER/LEDA/LEENDERT
BAL Udg.