mar
2019
Fra 22-03-2019 til 24-03-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Ballerup Rideklub Hest og Pony Spring (C)

Stævnenummer
Prop00031788
Dato for resultat d. 26-03-2019
Resultatbehandling færdig
Ballerup Rideklub (Distrikt D01)
Kildesvinget 16 16
2750 Ballerup

Kontakt inden stævnet

Julie Hynne
44662524
staevner@balleruprideklub.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Charlotte Petersen, Per Krohn
Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

27. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 26-03-2019
Antal starter:
14
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150 7: 150 8: 150 9: 150 10: 150 11: 150 12: 150
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Charlotte Petersen, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Cecilie Nathalie Schack Lord ZATINA
2004/KW/NAMELUS R/TATINKA/GOODTIMES
UK 0 55,99 1
1 1
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 0 61,27 1
2 2
Antonie Lauritzen Mølgaard MARIENHOF'S HAPPY MA BELLE
2011/TR/ABENDTANZ/HAPPY VI/BANDITENTRAUM
NSR 0 63,04 1
3 3
Cassandra Lundberg Nielsen GOLDEN QUEEN
2012/SBS/NABAB DE REVE/WONDER GIRL/DARCO
NSR 0 64,82 1
4 4
Marianne Linnet ALICANTE Z
2011/ZA/AIR JORDAN Z/CLOE/DARCO
AMR 0 64,83 1
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 4 61,09
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 4 62,26
Simone G. Stæhr VITANO
2002/KW/BURGGRAAF/RILANKA/MARLON
NSR 4 63,30
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 64,52
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
KRK 4 67,20
Celine Hviid Espersen FLORBOE'S CASIA
2008/LU/CASIR ASK/BERGS CHARLOTTE/
NSR 5 72,64
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 6 76,15
Mia Maj Kruuse Larsen ØLTANG'S CALISTA
2005/DV/CAJO/IN'TAKT/CARANO
GLK 8 62,21
Michelle Dewi Nielsen BARONESSE GERSDORF
2005/DV/CHARMONIX V/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
GEK Opg.