sep
2018
Fra 21-09-2018 til 23-09-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

SIV's C-stævne i spring med individuelt distriktsmesterskab. (C)

Stævnenummer
Prop00032116
Dato for resultat d. 02-10-2018
Resultatbehandling færdig
Vallensbæk Ridecenter Vejlegårdsvej 123-125
2625 Vallensbæk

Kontakt inden stævnet

Emilie Rosengren Johansen
22197110
springstaevnesiv@outlook.com

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Kim Ponsaing
Dommere
Rasmus Birk, Lene Kiertzner, Karina Eckert
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard, Pia Stiller
Tilbage til klasseoversigt

10. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 02-10-2018
Antal starter:
49
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 640 DKK 2: 510 DKK 3: 380 DKK 4: 250 DKK 5: 160 DKK
Dommere:
Mette Dyrbye Hersbøll, Kim Ponsaing, Dea Rockhill Lysgaard, Karina Eckert
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Kimmie Lucassen HJÆLMSBJERGS CHARONA
2009/DV/ESCUDO I/HJÆLMSBJERGS CHANTELLE/ULRICH Z
UK 0 46,63 0 46,63 0 1
1 1
Ann-sofie Dam Nørregaard GERDING'S CASEY
2006/HN/CHALAN/ROSE OF KHAN/RAPHAEL
SPR 0 62,59 0 62,59 0 1
2 2
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 59,27 0 59,27 0 1
3 3
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 0 63,01 0 63,01 0 1
4 4
Laura Touborg LEVI VAN DE NEERHEIDE
2011/BWP/EMERALD VAN RUYTERSHOF/ELFIE/GALOUBET A
EGE 0 60,63 0 60,63 0 1
5 5
Janne Bach Falkenberg CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
UK 0 66,55 0 66,55 0 1
6 6
Mollie Rosa Møller ÅRUP MØLLES CHIRAS
2008/LU/CARMARGUE/K-CORNELLE/CONTAGO
EGE 0 65,02 0 65,02 0 1
7 7
Kimmie Lucassen TAARUPGAARDS CIRKEL
2012/DV/CANNAVAROS/MADONNA/MAY SHERIF
UK 0 65,80 0 65,80 0 1
8 8
Frederikke Nielsen CLARA
2009/HO/CLARIMO/RICARDA XVI/ROCADERO
KRK 0 63,37 0 63,37 0 1
9 9
Monica Tinning CHESTER
2013/HO/CHIN CHAMP/E-SOPHIE/SILVESTER
CSC 0 65,54 0 65,54 0 1
10 10
Julie Bjarnø Hansen WANJA V
2006/HO/QUARTERBACK/MUTIGE/ABDULKARIM
SPR 0 65,11 0 65,11 0 1
11 11
Maria Hjorth Frederiksen HARLEY
2012/DV/HEART-ACHE BS/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
BAR 0 64,82 0 64,82 0 1
12 12
Julia C. Foss CAMPINO 566
2012/OLD/CASINO BERLIN/HEIDEWITZKA/CATOKI
SPR 0 70,03 0 70,03 0 1
13 13
Mie S. Rasmussen UMANI
2001/KW/FRENCH BUFFET XX (CHI)/LOTTE/ZEP
HRK 0 53,97 0 53,97 27,29
Iben Dinsen PEGASUS BRIDGE Z
2005/ZA/PAPILLON ROUGE/LANDGRAEFIN/LANDGRAF I
SPR 0 57,01 0 57,01 28,72
Pedro Gosk CORINTO
2012/HO/CORMINT/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
UK 0 58,56 0 58,56 30,63
Lars Birkedal CHANEL K.
2009/OS/CHICO´S BOY/GAIA K./A'KHAN Z
UK 0 65,19 0 65,19 33,4
Vibeke Korup SILHUET
2012/DV/FAVORIT ASK/SYLFIDEN/HEARTBEAT
RIC 0 69,46 0 69,46 33,92
Helena Graungaard FLORIN EMPIRE
2010/KW/CARTHINO Z/ZARINA/CANTOS
UK 0 61,54 0 61,54 35,25
Anita Jane Cordrey GITANO VAN'T SMISHOF
2006/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/UMBA BIG JUMPER VOSCOLINE 3/BIGARREAU DU CAP
NSR 0 58,81 0 58,81 32,63
Lone Linding SIMPLY A STAR
2008/DV/COSMEO/EMILIA/SEMPER ODEM
HASP 4 55,74 4 55,74
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 4 58,25 4 58,25
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR 4 59,25 4 59,25
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
UK 4 61,33 4 61,33
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 4 62,49 4 62,49
Frederik Kjølholm NICOLINA LILLE LUNDEN
2002/DV/CASIR ASK/NICOLINE/FRIDERICUS REX
RIC 4 62,55 4 62,55
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SPR 4 64,78 4 64,78
Marianne Linnet ALICANTE Z
2011/ZA/AIR JORDAN Z/CLOE/DARCO
UK 4 65,21 4 65,21
Lilianna Sørensen JOHNNY CASH
2008/HO/CARMARGUE/GISELA I/CARTHAGO
NVR 4 65,53 4 65,53
Maria Hjorth Frederiksen SKAVHØJS ALASKA F
2013/DV/ALLIGATOR FONTAINE/SKOVGAARDEN'S COHIBA/LANDO
BAR 4 65,70 4 65,70
Sarah Emilie Nørgaard NYMARKS CONVOY
2008/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/COMIKA VEJEN/CORLANDO
SPR 4 66,60 4 66,60
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR 4 66,78 4 66,78
Sigurd Nielsen FAVORIT'S BACK NØRGAARD
2012/DV/FAVORIT ASK/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
EGE 4 66,80 4 66,80
Isabel Jasmin Kristoffersen ATHENA
2012/DV/CANABIS Z/KIRA VI/RIVERMAN
SPR 4 66,88 4 66,88
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 74,31 4 74,31
Line Juul Pedersen TÅGERUPS MAVERICK
2011/LH///
SYK 6 83,47 6 83,47
Michele S. Christiansen HOPLA'S LOVE ME
2007/DV/HEARTBEAT/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
KAR 8 55,41 8 55,41
Celine Bundgaard LADY LUNA
2008/DV/LANDOR S/VINNIE/TEMPLE WIND XX
CSC 8 56,36 8 56,36
Vibeke Korup LOUPACCIO
2001/HO/LOUTANO/KYRA II/CARPACCIO
RIC 8 63,05 8 63,05
Laura Normann Olsen FIRST LADY
2010/KW/QUALITY TIME/CHAMPAGNE/
HIS 8 75,53 8 75,53
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 10 80,68 10 80,68
Natasha Zimmerman Pedersen TOFTEHØJS KRALIN
2008/DV/KRAKE ASK/TOFTEHØJS CRE'LINA/CRELIDO
SOLR 12 59,46 12 59,46
Emile Louis Hartmann NOTRE DAME VAN DE HUNTERS
2013/BWP/IRON MAN VAN DE PADDENBORRE/BRUME D'ETENCLIN/LAUDANUM XX (FR)
HIS 12 64,32 12 64,32
Line Enggaard Bergmann ARISTOCRAT
2010/DV/M.B. AMBITION/HIMALAYA/BLUE HORS AGENT
HIS 12 64,79 12 64,79
Line Juul Pedersen TÅGERUP´S ZIGGY
2005/LH///
SYK 17 76,51 17 76,51
Kirsten Bendix Grander PARTY DREAM EW
2009/DV/PARTY DANCE/CORONADI IV M./CORONADO
SLR 17 94,01 17 94,01
Shannon Ketterle CLARIDO MAXIMA
2011/HO/CLARIMO/EDWINA MAXIMA/ESTEBAN XX (den)
RIC Udg. Udg.
Camilla Skøtt NEMO
2006/LU/CARTANI/NADJA/NABAB DE REVE
BAL Udg. Udg.
Anastazia Hoffmann CALAZIO 2
2007/HO/CALATO/ZIVIA/CALYPSO II
VÆR Opg. Opg.