dec
2018
Fra 14-12-2018 til 16-12-2018
  • Spring
  • Hest/Pony

Helsinge Rideklub C-Stævne Spring med sløjfespring (C)

Stævnenummer
Prop00032179
Dato for resultat d. 20-12-2018
Resultatbehandling færdig
Helsinge Rideklub (Distrikt D02)
Husebyvej 13, Skærød
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Anna Kreiner
28933407
helsingerideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Peter Jørgensen
Dommere
Karina Eckert, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Merete Schmidt Pedersen
Tilbage til klasseoversigt

9. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 20-12-2018
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dommere:
Peter Jørgensen, Birgitte Kronborg, Merete Schmidt Pedersen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Jessica Lykkegaard Hansen SINALCOPEARL HALLING
2011/WE/MØLLEGÅRDS SINALCO/GASETTE/HOUDINI
FJOR 0 33,02 0 33,02 21,73 1
1 1
Alberte Smith Nielsen STENDYSSEN'S SUNITHA
2011/WE/STENDYSSEN'S JAPPELOUP/STENDYSSEN´S SUNBEAM/MØLLEGÅRDS SINALCO
STY 0 33,48 0 33,48 23,62 1
2 2
Anna Gothen Ibsen NIELAND'S MARIEBELLE
2001/NF/HOPPENHOF'S ERWIN/NIELAND'S MARION/ALADIN
ESP 0 35,76 0 35,76 24,06 1
3 3
Camille Vængebo HAACK'S STELLA
2007/LU/RONALD/MALOU/
RIF 0 34,68 0 34,68 24,98 1
4 4
Carla Brammer-Rygaard MICHEL'S LOVELY GRACE
2002/DR///
EGE 0 34,83 0 34,83 24,99 1
5 5
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
FAK 0 35,37 0 35,37 25,37 1
Victoria Celestine Pape-Kloss ZOË V.D. NOARDEREIN
2006/BL///
HRK 0 38,23 0 38,23 26,09 1
Chanel Blixenkrone Møller Hansen HOEJBJERG ROSE-BERRY (DNK)
2012/WC/PARVADEAN THE GIGOLO/OAKMILL BETSY/OAKMILL BURLINGTON
RIC 0 33,58 0 33,58 26,18 1
Laura Newton Bøttcher ORLANDO
2003/LH///
MMR 0 37,84 0 37,84 27,33 1
Klara Sigrid Nielsen FH. PEGASUS
2007/LH///
GEK 0 35,03 0 35,03 24,32
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 0 35,84 0 35,84 25,23
Julie Ryborg Celta LUCAY
2008/LH///
RVV 0 32,94 0 32,94 29,98
Merle Hartvig Nielsen LACHAIN'S DUCHESS
2011/CO/KILMULLEN FIONN/DUCHESS OF KILTARTAN/TULIRA ROBUCK
HIS 0 33,08 0 33,08 32,86
Ida Ursin REDO
2010/LH///
KAR 4 33,81 4 33,81
Mille Hauge Grenaae COOKIES N CREAM
2002/IHR///
HRK 4 37,64 4 37,64
Caroline Saldern Lygum RATHLEE GIRL
2006/IHR///
NØR 4 44,98 4 44,98
Xenia Kjær Lønkvist FLORA
2006/BL///
SLR 5 45,34 5 45,34
Helene Nedergård Jensen ODDEN'S SHULAYA
2010/LU/SHULAY GOLD DUST/FLICKA/
FAK 10 67,85 10 67,85