jan
2019
Fra 25-01-2019 til 27-01-2019
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

EGR D-stævne Dressur/Spring for Pony og hest (D)

Stævnenummer
Prop00032821
Dato for resultat d. 05-02-2019
Resultatbehandling færdig
Egtved Rideklub (Distrikt D10)
Egtvedvej 14
6040 Egtved

Kontakt inden stævnet

Søsser Sejer
42233298
EGRstaevne@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Christel Ridder
Dommere
Jonny Kristiansen, Gitte Dam, Birgitte Toft, Pernille Milo Thomsen, Mette Kragholm, Anna Juhl Eriksen
Tilbage til klasseoversigt

14. Springning Showklasse - Pony B0 60 - 70 -80-90-100 cm (D)

Spring: Springning Showklasse - Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 05-02-2019
Antal starter:
42
Antal placeringer:
21
Dommere:
Jonny Kristiansen, Christel Ridder
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Maja Dalsgaard STOLBERG'S INDY
2005/LU/SAFARI HØJGÅRD/JASMIN/
HDR 0 39,60
3 3
Mila Thea Pedersen LUMINA HØJGÅRD
2011/PI/MILANO HØJGÅRD/LUNA HØJGÅRD/SHEROC HØJGÅRD
PIH 0 35,50
3 3
Mathilde Lausten SNIF
2007/LH///
EGR 0 47,00
3 3
Anne katrine Morais hessel NIKITA
2004/LH///
EGR 0 45,60
3 3
Lise Fahnøe Ulbæk Jensen ZENTA
2004/LH///
EGR 0 42,70
3 3
Maja Dalsgaard STOLBERG'S INDY
2005/LU/SAFARI HØJGÅRD/JASMIN/
HDR 0 37,90
3 3
Karoline Jørgensen HØJMARKENS NINO
1999/NF/Malibu Ii/Højmarkens Ninja/Roløkke Swallow
BIS 0 43,00
3 3
Lise Fahnøe Ulbæk Jensen ZENTA
2004/LH///
EGR 0 38,40
3 3
Louise Brandt Jacobsen STALD PR AMARIUS
2005/SP/AMMADOOR/STALDMATIS' SERAFINA/NICK
HDR 0 36,80
3 3
Mathilde Lausten HØJAGERS SHOWTIME
2009/PS/KLEPHOLMS GULDFAX/ZORBA/
EGR 0 45,30
3 3
Andrea Gjessing Andersen LINDA
2013/BL///
EUR 0 44,80
3 3
Frederikke Schultz Højbjerg ISABEL
2001/LH///
KBR 0 48,00
3 3
Astrid Skov ØSTERGÅRDS RICCO
2008/NF/STRANDAGERS' BANDIT/VADGAARDS ELSA BELL/PARK'S TAMBOUR
SRKS 0 36,90
3 3
Nete Kring Spejlborg HØJAGERS SHOWTIME
2009/PS/KLEPHOLMS GULDFAX/ZORBA/
EGR 0 47,00
3 3
Katharina Fuglsang-Damgaard Hindrichsen Kley DYMOCK IRIS
2005/WB/LENNARDS MONOGRAM/SCRAFTON GARLAND/MØLLEGÅRDS SPARTACUS (OS)
ROOR 0 43,70
3 3
Josefine Blirup OTTO
1996/DR/Wicked Courtjester/Molenaar´S Kizzi/
EGR 0 42,90
3 3
Stine Vinterberg Juhl-Pedersen CATOOTJE
2004/BL///
EGR 0 38,80
3 3
Nadia Schøning Hansen CASSIDY
2004/PI///
ROOR 0 38,00
3 3
Emma Brøchner Mortensen BLACK VELVET
2010/LH///
VRK 0 40,90
3 3
Nadia Schøning Hansen CASSIDY
2004/PI///
ROOR 0 38,70
3 3
Rebekka Lomholt Kyed BIRKELUND'S CONCORT
2010/SP/CANNON/KAVSGAARDS CAVALINA/ANTARIO N
JSK 0 38,80
3 3
Natasja Bolbro Agerholm BLONDIE
2003/CO/EMOE BERTI/CLOONTEAGH REBEL/ARAN FLIGHT
JORK 4 58,90
Andrea Gjessing Andersen LINDA
2013/BL///
EUR 4 61,50
Louise Brandt Jacobsen STALD PR AMARIUS
2005/SP/AMMADOOR/STALDMATIS' SERAFINA/NICK
HDR 4 49,10
Natasja Bolbro Agerholm BLONDIE
2003/CO/EMOE BERTI/CLOONTEAGH REBEL/ARAN FLIGHT
JORK 4 40,70
Frida Tønnes-Madsen FAITHFUL´S XANADU
2006/LH///
KLIR 4 57,20
Sara Bakholdt Als BROOKWATER PARAMOUNT
2006/WB/CWRTYCADNO LLEWELYN/WIAN UPTOWN GIRL/MYNACH FLOWER POWER
KOR 4 45,00
Emily Lee Vestergaard TRAVIS
2007/BL///
HER 4 54,80
Xander Reinholt Fredslund LADY GAGA
2006/LH///
RKH 4 36,30
Astrid Skov ØSTERGÅRDS RICCO
2008/NF/STRANDAGERS' BANDIT/VADGAARDS ELSA BELL/PARK'S TAMBOUR
SRKS 4 48,80
Anne katrine Morais hessel CORDELION
2006/LH///
EGR 4 43,40
Nina Mumm NØRLUNDS DON COPYCAT
2009/SP/DON'T FORGET ME/GINSTERHOF'S ROSABELLA/LADY'S WISE GUY
RMØ 4 63,20
Rebekka Lomholt Kyed LUKAS
2008/LH///
JSK 4 56,90
Rebekka Lomholt Kyed LUKAS
2008/LH///
JSK 4 42,00
Amalie Rolver LARSMINDES CASSIOPEIA
2007/SP/GRANDEUR/STJERNE/
FSRK 8 38,60
Frederikke Schultz Højbjerg ISABEL
2001/LH///
KBR 9 73,40
Emma Brøchner Mortensen BLACK VELVET
2010/LH///
VRK 13 75,80
Victoria Tirsgaard Jensen LINDHOLMS MICKY
2001/LH///
PIH 14 77,70
Celina Jannsen Christensen HOLMGAARDENS REMEMBER LYN
2009/WE/CEFN LYN/GRIBSVADS ROLLY/SPRINGBOURNE HERIAN
HRR 19 96,60
Celina Jannsen Christensen HOLMGAARDENS REMEMBER LYN
2009/WE/CEFN LYN/GRIBSVADS ROLLY/SPRINGBOURNE HERIAN
HRR Udg.
Lærke Orelius LYNGDALS COSMIA
2008/LU/DOUCAN/COSMIC/
EUR Opg.
Amalie Rolver LARSMINDES CASSIOPEIA
2007/SP/GRANDEUR/STJERNE/
FSRK Udg.