feb
2019
Fra 14-02-2019 til 17-02-2019
  • Dressur
  • Pony

Hjallerup Rideklubs B-stævne i dressur, pony (B)

Stævnenummer
Prop00032837
Dato for resultat d. 19-02-2019
Resultatbehandling færdig
Hjallerup Rideklub (Distrikt D14)
Tryvej 13
9320 Hjallerup

Kontakt inden stævnet

Line Dahl Larsen
51171706
staevner@hrv.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

7. HRV Stor tur Cup kat. 1 1. afd. (B)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 19-02-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 72,125
1 1
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 71,25
2 2
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 71,125
3 3
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 70,875
4 4
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 69,625
5 5
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 69
6 6
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 68,833
Lea Andreassen Torabi ANDOR BKO
2009/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/ANDORA/MORGENLAND´S ANDOR
SGR 68,708
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 68,417
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 68,125
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 67,708
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 67,5
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 67,375
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 67,125
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
VRK 66,833
Freja Bertelsen URIAH HEEP
2008/SR/HESLEGÅRD´S RUBIN/KIM WILDE/LAMBOURGINI
KOR 66,375
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 66,292
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 65,417
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 65,167
Mette Højlund Sørensen LADY LEY ROEST
2003/SP///
GRR4 64,583
Ida Goul Rosenberg RØGILD'S DEVIN
2007/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S PRICILLA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
HOSK 63,625
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
HOL 62,833