apr
2019
Fra 28-04-2019 til 28-04-2019
  • Military
  • Hest/Pony

Haslev Køre- og Rideforening Military (B)

Stævnenummer
Prop00032861
Dato for resultat d. 13-05-2019
Resultatbehandling færdig
Grønhøjgårdsvej 4
4690 Haslev

Kontakt inden stævnet

Lea Weisdorf
30133214
kontakt@hkrnyt.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll, Maria Stentebjerg
Dommere
Peder Rosted, Jørn W. Jørgensen
Teknisk Delegerede
Morten Packert
Tilbage til klasseoversigt

3. Nathalie Horse Care Cup CNC90 - Hest (C)

Military: Military CNC90 - CNC90 Hest (SVH 1)

Opdateret: 13-05-2019
Antal starter:
48
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 500 DKK 5: 500 DKK 6: 500 DKK
Dommere:
Peder Rosted, Maria Stentebjerg, Jørn W. Jørgensen, Morten Packert, Lonni Schulze
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Gitte Skytte MOSEGÅRDENS DUKAT
2002/OL/UNION JACK/DONNA/PERON HJORTELUND
HKR 30 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 30,5
1 1
Lærke Siiri Vincent From Larsen ALMOST BALLY
2013/LH///
KMK 30 strafpoint 1 strafpoint 0 (0) strafpoint 31
2 2
Hanne Wind Ramsgaard STAUGAARD'S FANTASTICA
2013/DV/CABACHON/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
CEP 32 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 32,7
3 3
Lærke Siiri Vincent From Larsen HOLY´S BALLY
2012/LH///
KMK 29 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 33,1
4 4
Mette Kozeluh SIMON ALSTRUP
2007/OL/HUBERTUS ALSTRUP/SIZETTE ALSTRUP/DINAR AGERBO
SAR 31 strafpoint 2 strafpoint 0 (0) strafpoint 33,6
5 5
Simone Vinther ABILDGAARDS SYNERGI
2014/DV/CAPE TOWN S./ABILDGAARDS SAVANHA/LORENTIN I
SPR 29 strafpoint 0 strafpoint 5,2 (5,2) strafpoint 34,7
6 6
Lise Kjelstrup NØRHEDENS CIRELL
2012/LU/CAMPBELL/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX (GER)
BAL 33 strafpoint 0 strafpoint 2 (2) strafpoint 35
7 7
Tania Seierø KILGAST'S SMARAGD
2010/PI/JONKER/ROSENDALS RUBIN/
SLRK 31 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 35,4
8 8
Anna Ravn EMMALI
2010/TR/HERZRUF/EOS II/ROCKEFELLER
CEP 36 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 36,6
9 9
Ida Marie Pedersen STENVÆNGE POMONA
2002/DV/COME BACK II/POUBELLE/GAY BARON XX
LFHR 37 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 37
10 10
Katja Vendelbo Druedahl EGELUNDS TRIPEL X COUTURE
2010/DV/TAILORMADE LANCELOT/APASIAA EGELUND/LABRI HJORTELUND
SPR 33 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 37
11 11
Kristine Friis Kjær ANNIKA
2005/KWPN/MONEYMAKER/KOMBALA/BRAVOUR
HKR 31 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 39,1
12 12
Lærke Siiri Vincent From Larsen KOLDMOSENS MAGIC FLY
2011/LU/FLYINFACT XX (FR)/CHABLIS/
KMK 31 strafpoint 5 strafpoint 2,8 (2,8) strafpoint 39,2
13 13
Andrea Martin ZERA
2013/DV/ZONIK/MONA LISA/MIDT-WEST IBI-LIGHT
EGE 31 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 39,6
Liva Karlshøj Julegaard UTOPIA LOVE
2004/HO/CAPRONI/MAY BE/CARBANO
CEP 35 strafpoint 4 strafpoint 0 (0) strafpoint 39,7
Eva Wichmann Duus MADONNA
2002/DR///
HKR 32 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 40,7
Maria Myhre Mikkelsen SIR. MALIBU
2009/DV/QUINTON/KONSTANTIN'S AICHA/ARCUS
AGR 33 strafpoint 8 strafpoint 0 (0) strafpoint 41,4
Mia Pihl LUNDS INTERMEZZO
2008/DV/ITSABRAHMA XX (GB)/BALALAJKA LUND/BOHEME
SØG 30 strafpoint 12 strafpoint 0 (0) strafpoint 42,2
Rikke Tylak Grønskov STALD GRØNSKOVS CARLOS
2008/DV/CARSON ASK/GLENDALENA/GLENVARA
HKR 36 strafpoint 6 strafpoint 0 (0) strafpoint 42,6
Diana Hammershøy Boisen HUNOR
2003/BL/RAVEL/SÁRI/PANYOLA FURIOSO
SPR 32 strafpoint 12 strafpoint 0 (0) strafpoint 44,7
Charlotte Knigge HOLMGAARD'S COLSINO
2010/DV/COLMAN/HOLMGAARD´S CASSIANO/CASSINI II
KAR 33 strafpoint 12 strafpoint ,8 (,8) strafpoint 45,8
Sissel Schult SUAREZ
2011/DV/SORELDO/NATASJA/MAY SHERIF
KMK 36 strafpoint 3 strafpoint 6,8 (6,8) strafpoint 46,2
Camilla Kofoed-dam SVANEGÅRDS CONFETTI
2009/LU/URFÜRST AF HVARRE/CRUELLA DE VIL/
MBR 33 strafpoint 8 strafpoint 4,8 (4,8) strafpoint 46,4
Kamille Schinkel Fis Stamp FIRST PLEASURE
2002/DV/FEDERICO XX (USA)/LA PETITE/ØXENHOLM GENERAL PIO
SPR 32 strafpoint 16 strafpoint 0 (0) strafpoint 48,5
Lotte Mie Andersen CASPIAN
2012/DV/CASIR ASK/CARINA-HØM/CARANO
CEP 35 strafpoint 9 strafpoint 6 (6) strafpoint 50
Pernille Müller HIPNAS
2011/TR/FIATAS/HIDRA/CHEMBORG
CEP 33 strafpoint 19 strafpoint ,4 (,4) strafpoint 52,4
Mathilde Møller FRYDENDALS C-BOY
2010/DV/CHICO´S BOY/CHATEL'S RAWINA/RAIMONDO
HGR 33 strafpoint 17 strafpoint 2,4 (2,4) strafpoint 52,6
Stine Mørup TREKRONERS BEAT-IT
2008/DV/HEARTBEAT/MC-KINNEY/INTELLECT
SØG 30 strafpoint 24 strafpoint 0 (0) strafpoint 54,5
Natashia Wöhliche COMMADORE
2006/DV/COME BACK II/MADIGAN/DOLOMIT
VÆR 33 strafpoint 8 strafpoint 22 (2) strafpoint 63
Nina Rasmussen MONTANA'S CABALLERO
2007/DV/Crelido/Montana´s Daniella/Dream Of Heidelberg
HKR 31 strafpoint 0 strafpoint 32,4 (12,4) strafpoint 63,5
Josefine Cady KINGSTEAD ANGIE
2005/IRH/RICARDO Z/MARCH ROSE XX (IRE)/GOOD THYNE XX (USA)
AAGS 35 strafpoint 8 strafpoint 20 (0) strafpoint 63,7
Anna-Sofie Lyndgaard Zeltner VALLEO
2012/VB/CONUX/VINDOWS XX (CZE)/DONEGAL XX (IRE)
SPR 37 strafpoint 0 strafpoint 26,8 (6,8) strafpoint 64,1
Kamille Dumong Erichsen SWEET SPOT
2011/DV/PARTY DANCE/KARDI (ATHENA)/LORAN
SPR 30 strafpoint 4 strafpoint 29,6 (9,6) strafpoint 64,5
Conny Madvig PITTEGÅRDENS LARGENTINUS
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/REGINA/RESIDENT
SOLR 32 strafpoint 10 strafpoint 24,8 (4,8) strafpoint 66,8
Louise Plaun CASTLE PARK BUFFET
2010/IRH/FRENCH BUFFET XX (CHI)/CASTLE PEAK LADY/
SPR 35 strafpoint 20 strafpoint 12,8 (12,8) strafpoint 68,5
Jacqueline Dam LA FIDELLE
2007/LU/ESCUDO I/MON CHERI/LIRAS
HYP 33 strafpoint 12 strafpoint 25 (0) strafpoint 70
Søren Errendlev Thomsen BORGSTRØMS PAQUITA
2006/OL/NANDO/PAPAYA LERGRAVGAARD/URPRINZ
CEP 36 strafpoint 4 strafpoint 34,4 (14,4) strafpoint 74,5
Anders Bo Rasmussen CANTETT ASK
2004/DV/CASIR ASK/WINCETT II/LAGANO
ISR 45 strafpoint 42 strafpoint 7,2 (7,2) strafpoint 94,9
Natashia Wöhliche ARIZONA
2013/DV/CARPENTER/ARGENTINA/"CAPRI"
VÆR 33 strafpoint 4 strafpoint 58,8 (18,8) strafpoint 95,8
Isabella Lind-Larsen FANTUSSA M
2010/KW/FLIPPER D'ELLE/WANTUSSA M/CLINTON I
ISR 30 strafpoint 0 strafpoint 73,2 (13,2) strafpoint 104,1
Maria Vinther Juhl OFELIA
2009/LH///
HKR 31 strafpoint 4 strafpoint 75,6 (15,6) strafpoint 111,4
Heidi Friis NEKTINO
2007/HO/NEKTON/MELISSA V/LIBERTINO I
NFRK 30 strafpoint 19 strafpoint 83,6 (23,6) strafpoint 133,1
Thomas Peter Gade VONG'S DHARMA
2005/DV/DANCING DYNAMITE/ØREVADBROS CURIE/TEMPLE WIND XX
NSR 51 strafpoint 69 strafpoint 15,6 (15,6) strafpoint 135,7
Lise Marquardtsen LEMONKA-WM
2008/DS/WANDERFÜRST/LEMONADE-WM/LANDCORDEK
HKR 42 strafpoint 4 strafpoint 99,2 (39,2) strafpoint 145,5
Maria Masrikova D-CREDENZA
2011/HO/CRELIDO/JALTA I/FEENSPROSS XX
SPR 41 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999
Jonathan Ingerslev LINDEGAARDS WISEGUY
2009/LU/EMINENZ/GLORYLINE XX (DEN)/BLUE ALERT XX (SWE)
RIR 31 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Julie Rohde BENNETSGAARDS CHARLIGHT
2012/LU/STALD MEJSE'S ROCKY (ROCKY)/BAKKEGAARDENS FREJA/FANAL PRYDSHOLM
KRK 37 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Frida Amalie Kjeldgaard SØBORGGÅRDS TIAMO
2013/LH///
SØG 30 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999