okt
2019
Fra 06-10-2019 til 06-10-2019
  • Military
  • Hest/Pony

Haslev Køre- og Rideforening Military (C)

Stævnenummer
Prop00032863
Dato for resultat d. 28-10-2019
Resultatbehandling færdig
Grønhøjgårdsvej 4
4690 Haslev

Kontakt inden stævnet

Lea Weisdorf
30133214
kontakt@hkrnyt.dk

Officials

Banedesigner
Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Mia Hastrup, Karin Semberlund
Tilbage til klasseoversigt

4. Military CNC 80 - CNC80 Hest (D)

Military: Military CNC 80 - CNC80 Hest (SVH 0)

Opdateret: 28-10-2019
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dommere:
Karin Semberlund, Mette Dyrbye Hersbøll, Jørn W. Jørgensen, Mia Hastrup, Linea Fogh Pedersen
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Maria Vinther Juhl OFELIA
2009/LH///
HKR 31 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint 31,6
1 1
Zacharias Gandløse CAMEO STAR WIND
2006/DV/CAMPBELL/TAMARIND WIND XX/STARRY NIGHT XX (USA)
AAGS 33 strafpoint ,5 strafpoint 0 (0) strafpoint 33,9
2 2
Lærke Luna Bøgebjerg Jensen PRESTIGE
2008/LH///
HKR 36 strafpoint ,5 strafpoint 0 (0) strafpoint 36,4
3 3
Isabella Asklund ENEKÆR´S SAMBATINO
2008/PI/SAMONDO/INDIAN TIPI/INDIAN SON
DARK 33 strafpoint ,5 strafpoint 3,6 (3,6) strafpoint 36,6
4 4
Ida Klug TAARUPGAARDS DUBAI
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/DAMGÅRDS LINE/LEANDRO
MMR 37 strafpoint ,5 strafpoint 0 (0) strafpoint 37,5
5 5
Stefanie Monique Isabell Jensen ZARAS DIAMOND
2007/IRH/COEVERS DIAMOND BOY/ZARA-O/CRAFTY CODGER XX
GOO 39 strafpoint ,5 strafpoint 0 (0) strafpoint 39,5
Sanne Sejer Lindeløv BOUNTY
2012/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/SANDAGERGÅRD'S CHANNE/CARANO
RIR 31 strafpoint ,5 strafpoint 9,6 (9,6) strafpoint 40,7
Christine Sihm Nielsen CATNISS
2013/DV/CARPENTER/COPPOLA FP/CRELIDO
BRN 36 strafpoint ,5 strafpoint 2,8 (2,8) strafpoint 43,2
Siw Kaas GURTEEN BAI
2011/BL///
VNKR 31 strafpoint ,5 strafpoint ,4 (,4) strafpoint 44
Linda Sandø Simonsen CHERUBIM 5
2004/HO/CALATO/DE MENUETTE/MARACAIBO
BRN 39 strafpoint ,5 strafpoint 8 (8) strafpoint 47,8
Pia Poulsen ENGHØJS CABANA
2007/DV/CARANO/JUUL´S KIWIE/BLUE HORS ROMANCIER
ISR 36 strafpoint ,5 strafpoint 14,4 (14,4) strafpoint 51,2
Amanda Bonnevie SPRENGJA HORSKILDE
2002/IS/ATLÍ LAVEN/KLUKKA HVÍTEYRUM/KALDI VINDÁSI
NSPR 37 strafpoint ,5 strafpoint ,4 (,4) strafpoint 53,9
Victoria Suzette Kahr SARTRE
2011/TR/DELIKAT/SELINA III/HOHENSTEIN E.H.
CEP 29 strafpoint ,5 strafpoint 45,6 (25,6) strafpoint 78,9
Cecilie Strøm Springer SPRINGERS JOLEEN
2013/CO/SPRINGERS POETIC ROHAN/SPRINGERS JUST LOVELY/HESSELBJERGGÅRD JUSTICE
SPR 37 strafpoint ,5 strafpoint 52,4 (12,4) strafpoint 93,7
Lina Marie Nicoline Rasmussen DIVA TC
2005/LH///
LFHR 33 strafpoint ,5 strafpoint 59,2 (19,2) strafpoint 97,1
Ida Eriksen SPRINGERS MEGAN
2007/LU/MINOTAUROS (SWB)/BARHOLTS MADONNA/LÆRKEN'S CATCH ME
HKR 39 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Pernille Teidor Olesen SAHARI'S FELLOW
2014/DV/BLUE HORS ROCKEFELLER/TALLUAH/BLUE HORS DON ROMANTIC
VEK 35 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Klaus Skytte CHILI - Z (RAMONA)
1996/DV/Raimondo/Blis/Højvangs Lukas
HKR 38 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999