jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Dressur
  • Pony

GRR4's B-stævne Dressur Pony (B)

Stævnenummer
Prop00032898
Dato for resultat d. 26-06-2019
Resultatbehandling færdig
Gråsten Rideklub af 2004 (Distrikt D08)
Gl. Aabenraavej 6
6300 Gråsten

Kontakt inden stævnet

Karen Wildschiødtz
20496645
sportsudvalg@live.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen, Ulla Marie Langschwager
Tilbage til klasseoversigt

9. PRM12 Ponyer indv. Mesterskab Kat. I (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 26-06-2019
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 700 DKK 2: 600 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Lea Andreassen Torabi ANDOR BKO
2009/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/ANDORA/MORGENLAND´S ANDOR
SGR 72,114
1 1
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 70,447
2 2
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 70,325
3 3
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 70
4 4
Savanna Gerd Hansen CHARDONEE FH
2008/RP/CHAMPUS K/C-DUR/FS CHAMPION DE LUXE
RØH 68,902
5 5
Freja Bertelsen URIAH HEEP
2008/SR/HESLEGÅRD´S RUBIN/KIM WILDE/LAMBOURGINI
KOR 68,699
6 6
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 68,374
7 7
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 68,252
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 67,683
Thea Weber Kragh MONARCH S
2011/Reit/EILUNS MONOPOLY/GRATIA B/GOLDEN DANCER
VIR 67,439
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
HOL 67,154
Amalie Kastrup Gylden FERNANDO
2005/LH///
SIV 66,992
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 66,789
Nicoline Boye Bugge ØRSBJERGGÅRDS LAZIO
2005/NF/BLUES BRENDAN/ØRSBJERGGÅRDS LINETTE/MALIBU II
RYR 66,463
Emil Pedersen LYNET
2006/SP/GOLDEN EMPIRE/MOON LIGHT/MARCHI
TRK 66,382
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 66,341
nynne skjærbæk weng DIOR
2009/SP/HILKENS BLACK DELIGHT/FILIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
VRK 66,098
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 65,325
Ida Lone Jensen NØRLUNDS DIAMOND
2009/SP/DOUCAN/NØRLUNDS BONFIRE/WESTON BURGUNDY
GRK 65,285
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
RØH 64,878
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 63,699
Johanna Bræmer Hertel STEGSTEDGAARDS ANNABELL
2008/NF/SAMBA KING/STEGSTEDGÅRDS CHANTELLE/MALIBU II
BAL 63,049
Ida Maria Ljørring Andersen NARCO VAN DE BEEKERHEIDE
2005/NRPS/NEPTUNE VAN DE BEEKERHEIDE/IMARA VAN DE BEEKERHEIDE/ISARCO
MSR 62,48
Liva Maria Otterstrøm Hyttel MOGLIE 3
2000/Reit/MANDINGO/MAIKE/MERLIN
RKV 61,585
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 60,65
Emma Okkels Bærholm MIDNIGHTS MICRA
1999/LU/Horsemosens Charlie Brown/Miss Champo Xx/Quilted Xx (Irl)
SRKS 0