jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Dressur
  • Pony

GRR4's B-stævne Dressur Pony (B)

Stævnenummer
Prop00032898
Dato for resultat d. 26-06-2019
Resultatbehandling færdig
Gråsten Rideklub af 2004 (Distrikt D08)
Gl. Aabenraavej 6
6300 Gråsten

Kontakt inden stævnet

Karen Wildschiødtz
20496645
sportsudvalg@live.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Pernille Winzentsen, Ulla Marie Langschwager
Tilbage til klasseoversigt

9. PRM12 Ponyer indv. Mesterskab Kat. I (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 26-06-2019
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
UK 70,203
1 1
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 69,634
2 2
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 68,659
3 3
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 68,618
4 4
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 67,846
5 5
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 67,724
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 67,398
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
RØH 67,317
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 67,114
Anemone Elizabeth Skousen WALDEMAR H&C
2011/WF/WINSTON/ALD FEARTS MARISKA'S CEDRIC/WESTER AIKEMA'S CEDRIC
GEK 65,569
Ane Skjellerup POPPELGÅRDENS NOTRE RAVEL
2008/SP/NOTRE BAC/RATASCHA OX/RATAZ OX
GLAR 65,366
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 65,163
Margaretha Rosenkilde TACKMANN'S HOCHGENUSS
2011/RP/HIGHWAY N/SYMPHONIE/LLANARTH FIRE FLYER
HJRK 64,919
Liva Markvard Hansen PASCAL WALES
1998/SP/MANITU N./CHAVEAU WALES/OFERO
UK 64,431
Sophia Isabella Grymer Tholstrup NØRLUNDS DON NINTENDO
2008/SP/MELLI'S DORNIK/VEENSTRA'S ISABEL/BENTLEY ELEGANT VANT KLEINE BOS
HRK 64,106
Sarah Heltzen Wind BERLINETTO II
2009/LH///
SFR 63,78
Sofie Sander Johnsen NARANJO
2005/Reit/NEW CLASSICO/MANDY/NAVAJO
STRK 63,577
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 63,333
Pernille Holst Jakobsen NØRHEDEN'S A.P VICTORY
2008/LU/FÜRST A.P./VICKTORIA/MICHELLINO
ASR 62,52
Freya Eiskjær Nørgaard DIVA .M
2012/SP/DRESSMAN II/MAJBRITT II/BROADWAY
KRT 59,959