jul
2019
Fra 04-07-2019 til 07-07-2019
  • Dressur
  • Hest/Pony

HRV's B-stævne med C-klasser Dressur Hest & pony (B)

Stævnenummer
Prop00032901
Dato for resultat d. 18-07-2019
Resultatbehandling færdig
Hjallerup Rideklub (Distrikt D14)
Tryvej 13
9320 Hjallerup

Kontakt inden stævnet

Line Dahl Larsen
51171706
staevner@hrv.dk

Officials

Dommere
Edel Hartig, Stinna Foldberg Nielsen
Teknisk Delegerede
Aliice Østergaard Petersen, Mette Winther
Tilbage til klasseoversigt

9. Stortur kat.1 (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 18-07-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 600 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 300 DKK 6: 300 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Anna-Augusta Spang-Kildegaard CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
MSR 71,111
1 1
Lea Andreassen Torabi ANDOR BKO
2009/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/ANDORA/MORGENLAND´S ANDOR
SGR 70,855
2 2
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 70,855
2 2
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 70,385
4 4
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 69,957
5 5
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 69,957
5 5
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 69,316
7 7
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 69,145
8 8
Fie Dybro Jensen PRÆST'S CAMEO
2011/SP/FS CONCORDE/BOCKERINK'S ZARIEN/ORCHARD D'AVRANCHES
FRK 69,103
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 68,974
Amalie A Bang FILUR AF GRØNAGERGÅRD
2009/SP/VASEHØJS KASHI/DCH ROXANNE/
AAR 68,162
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 67,179
Freja Bertelsen URIAH HEEP
2008/SR/HESLEGÅRD´S RUBIN/KIM WILDE/LAMBOURGINI
KOR 67,051
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 67,009
Thea Weber Kragh MONARCH S
2011/Reit/EILUNS MONOPOLY/GRATIA B/GOLDEN DANCER
VIR 67,009
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 66,624
sandra hansen RØGILD'S FIGHT
2009/SP/CE ROBERTO/RØGILD'S AIDA/ZENDRO
HOSK 66,239
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
HRS 66,197
Amalie Kastrup Gylden FERNANDO
2005/LH///
SIV 65,855
Ida Goul Rosenberg RØGILD'S DEVIN
2007/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S PRICILLA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
HOSK 65,684
Sophia Isabella Grymer Tholstrup NØRLUNDS DON NINTENDO
2008/SP/MELLI'S DORNIK/VEENSTRA'S ISABEL/BENTLEY ELEGANT VANT KLEINE BOS
HRS 65,385
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 64,872
Ida Lone Jensen NØRLUNDS DIAMOND
2009/SP/DOUCAN/NØRLUNDS BONFIRE/WESTON BURGUNDY
GRK 64,786
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
RØH 63,675
Cecilie Lyngvild REITLAND'S FINALE
2012/RP/HIGH FLOW'S OXFORD/FELINA/DAKAR
SIV 62,179
Anemone Elizabeth Skousen WALDEMAR H&C
2011/WF/WINSTON/ALD FEARTS MARISKA'S CEDRIC/WESTER AIKEMA'S CEDRIC
GEK 58,718
Freya Eiskjær Nørgaard DIVA .M
2012/SP/DRESSMAN II/MAJBRITT II/BROADWAY
KRT 58,462
jennifer mathiesen TWISTER 122
1999/RP/TROUBADOUR/BIRTE-BELINDA/MARITIM 2
HERI 58,291
Amalie Halkjær Rasmussen VOGNMANDGÅRDENS AMAZONE
2011/NF/POLSBURY PERICLES/VOGNMANDGÅRDENS ASKEPOT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
MER 57,991