aug
2019
Fra 29-08-2019 til 01-09-2019
  • Dressur
  • Pony

Agria DRF Mesterskab Pony Dressur sponsoreret af Julianelyst, samt Topponyer Stil Cup Fina (B)

Stævnenummer
Prop00032904
Dato for resultat d. 10-09-2019
Resultatbehandling færdig
Hovgaard Rideklub (Distrikt D07)
Oluf Ringsvej 18
5881 Skårup Fyn

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

1. Agria DRF Mesterskab kat. 1, 1. afd. sponsoreret af Julianelyst (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 10-09-2019
Antal starter:
46
Antal placeringer:
13
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Liva Addy Guldager Nielsen D'ARTAGNAN 187
2008/RP/FS DON'T WORRY/CHANSONNETTE/COLANO
RØH 75,769
1 1
Nathalie Thomassen LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK
2009/SP/MELLI'S DORNIK/MONIKA/CUPKESHOF WINOBERT
HER 75,171
2 2
Mathilde Sofie Jepsen TACKMANN'S COOKIE
2011/RP/CAN DANCE/MAIBRITT/NECKAR
EOR 72,564
3 3
Thilde Rude Hare MORGENSTERNS DAKAR
2009/Reit/FS DON'T WORRY/FS MOBILITYS MADONNA/THE BRAES MY MOBILITY
RØH 72,35
4 4
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
RESR 70,513
5 5
Frederikke Gram Jacobsen GEE GEE 2
2003/Reit/GOING EAST/NESRIKA/NANSEN
GRR4 70,256
6 6
Benedikte Rantzau Ulrich AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
SBR 70,214
7 7
Elisabeth Cecilie Bonefeld-Dahl GAMBYS HANNEKEN WE
2009/Reit/FS DON'T WORRY/GAMBY CAT/BRILLANT
RØH 69,701
8 8
Astrid Würtz Green Andersen LILO L.
2007/SP/NOTRE BAC/MANDY AF STENSNÆS/MANITU N.
ROK 69,701
8 8
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 69,615
10 10
Ellen Bruun STRUNTZE'S MASTERPIECE
2010/WE/FJORDGLIMT MR GIPSON (OS)/QUIET PLEASE/DE NOIR
EUR 69,487
11 11
Cecilie K. Hansen PRINCE OF GLORY
2007/RP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/LISSY/THE BRAES MY MOBILITY
IRK 69,316
12 12
Fie Dybro Jensen PRÆST'S CAMEO
2011/SP/FS CONCORDE/BOCKERINK'S ZARIEN/ORCHARD D'AVRANCHES
FRK 69,316
12 12
Caroline S Jørgensen DR. DOOLITTLE
2006/SP/FS DON'T WORRY JUNIOR/STRATIATELLA BL/BROOKLANDS MOONWALKER
SLRK 68,889
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 68,846
Maja Emilie Leth GOLDFEVER HELLA BELLA
2008/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/PINJA COLADA (HELLA 195)/DIAMANT II
AAR 68,718
Anna-Augusta Spang-Kildegaard CAKE ROYAL
2011/RP/CASINO ROYALE K/BUSCHHOF DÖRTE B/GOLDEN DANCER
MSR 68,547
Victoria Toft Waksvik SL CUBA
2002/RP/CONSTANTIN/BELLE OLIVIA/BAZAR
ESRK 68,419
Sophia Boje Obel Jørgensen BOMGAARDENS DOOLEY
2011/SP/FS DON'T WORRY/BOMGAARDENS BONITA/BONANSA
HER 68,248
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 68,248
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 67,991
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 67,479
Andrea Hamann Sand VOGNMANDGÅRDENS BENTLEY
2009/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BRIGHT/ZWAVO'S SUPRISE
VRK 67,308
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
RØH 67,179
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 66,923
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 66,667
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 66,667
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 66,453
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 66,197
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 65,94
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 65,684
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 65,556
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 65,556
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
HRS 65,556
Amalie Kastrup Gylden FERNANDO
2005/LH///
SIV 65,385
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 65,256
Margaretha Rosenkilde TACKMANN'S HOCHGENUSS
2011/RP/HIGHWAY N/SYMPHONIE/LLANARTH FIRE FLYER
HJRK 65,214
Sarah Steen VICKY-ROMA
2004/LH///
BRRK 65,171
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 65,043
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 64,786
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 64,359
Ida Maria Ljørring Andersen NARCO VAN DE BEEKERHEIDE
2005/NRPS/NEPTUNE VAN DE BEEKERHEIDE/IMARA VAN DE BEEKERHEIDE/ISARCO
MSR 63,59
Savanna Gerd Hansen CHARDONEE FH
2008/RP/CHAMPUS K/C-DUR/FS CHAMPION DE LUXE
RØH 63,419
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 63,034
Amalie Halkjær Rasmussen ATHOS X
2008/PE/RELICARIO XIII/FAMOSA XLVIII/COMICO 1978
MER 62,906
Thea Weber Kragh MONARCH S
2011/Reit/EILUNS MONOPOLY/GRATIA B/GOLDEN DANCER
VIR 61,154