aug
2019
Fra 29-08-2019 til 01-09-2019
  • Dressur
  • Pony

Agria DRF Mesterskab Pony Dressur sponsoreret af Julianelyst, samt Topponyer Stil Cup Fina (B)

Stævnenummer
Prop00032904
Dato for resultat d. 10-09-2019
Resultatbehandling færdig
Hovgaard Rideklub (Distrikt D07)
Oluf Ringsvej 18
5881 Skårup Fyn

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

10. Beslagsmed Mark Christiansen erstatnings klasse DRF Mesterskab for kat. 1 og 2. (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 10-09-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 69,487
1 1
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 69,06
2 2
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
HRS 68,675
3 3
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 68,376
4 4
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 68,077
5 5
Amalie Halkjær Rasmussen ATHOS X
2008/PE/RELICARIO XIII/FAMOSA XLVIII/COMICO 1978
MER 67,991
6 6
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 67,863
Thea Weber Kragh MONARCH S
2011/Reit/EILUNS MONOPOLY/GRATIA B/GOLDEN DANCER
VIR 67,564
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 67,393
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 67,308
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 67,051
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 67,009
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 66,752
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 66,581
Sarah Steen VICKY-ROMA
2004/LH///
BRRK 66,453
Margaretha Rosenkilde TACKMANN'S HOCHGENUSS
2011/RP/HIGHWAY N/SYMPHONIE/LLANARTH FIRE FLYER
HJRK 66,368
Savanna Gerd Hansen CHARDONEE FH
2008/RP/CHAMPUS K/C-DUR/FS CHAMPION DE LUXE
RØH 66,154
Amalie Kastrup Gylden FERNANDO
2005/LH///
SIV 65,983
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 65,47
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 64,829
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 64,06
Ida Maria Ljørring Andersen NARCO VAN DE BEEKERHEIDE
2005/NRPS/NEPTUNE VAN DE BEEKERHEIDE/IMARA VAN DE BEEKERHEIDE/ISARCO
MSR 63,12