aug
2019
Fra 29-08-2019 til 01-09-2019
  • Dressur
  • Pony

Agria DRF Mesterskab Pony Dressur sponsoreret af Julianelyst, samt Topponyer Stil Cup Fina (B)

Stævnenummer
Prop00032904
Dato for resultat d. 10-09-2019
Resultatbehandling færdig
Hovgaard Rideklub (Distrikt D07)
Oluf Ringsvej 18
5881 Skårup Fyn

Kontakt inden stævnet

Mette Falkenskov
00000000
falkenskovmette@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

16. Optihorse B-finale DRF Mesterskab for kat. 1 og 2. (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 10-09-2019
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Sophia Boje Obel Jørgensen CONTRA
2009/WP/CONSTANTIN/WELFE/WELTMEYER
HER 72,236
1 1
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 70,203
2 2
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 70
3 3
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
RØH 69,106
4 4
Ingeborg Cederholm TOP TILAS EX
2006/RP/TOP ANTHONY/DE LUXE II/DARK RUBIN
HRK 68,74
5 5
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 68,618
6 6
Sarah Bøiehøj WEBSTER
2010/SP/FS CONCORDE/NØRLUNDS LA TRAVITA/VIVALDI
MSR 68,252
7 7
Ingeborg Cederholm HEIDEWINDE'S JARNO
2004/WF/BOOMER/HEIDEWINDE'S VITARA/JACOBSPEEL'S ROCKY
HRK 68,171
8 8
Andrea Hamann Sand VOGNMANDGÅRDENS BENTLEY
2009/NF/KANTJE'S VALENTIJN/VOGNMANDGÅRDENS BRIGHT/ZWAVO'S SUPRISE
VRK 68,008
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
HRS 68,008
Karoline Mathilde Ravnsbo KLOOSTER'S ELTINO
2003/SP/AESTER EL NINO/LEVEL BROOK MAGIC MOON/BRIGHT MOON XX
KOR 67,886
Thea Weber Kragh FIRFOD JACOB KLAPHAT
2000/Reit/CASKÉT FIRFOD/SKÅNEHÄLLAS JULINA/FREDRIKSBERGS CHOPIN
VIR 67,683
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 67,48
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 67,317
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
SSR 67,073
Andrea Ullum Bertelsen HEDEMAND'S DR. GEORGE
2012/SP/DR. DOOLITTLE/JASMIN/BOLERO
VRK 67,073
Dagmar Sofie Oxlund DANCING Q
2010/RP/HEMINGWAY B/DORIA/DORNIK B
RØH 67,073
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
RØH 66,911
Amalie Kastrup Gylden FERNANDO
2005/LH///
SIV 66,707
Ida Maria Ljørring Andersen NARCO VAN DE BEEKERHEIDE
2005/NRPS/NEPTUNE VAN DE BEEKERHEIDE/IMARA VAN DE BEEKERHEIDE/ISARCO
MSR 66,707
Frida Langer Brøggler DORIA
2006/RP/DORNIK B/GOLDEN SUNSHINE/GOLDEN DANCER
SOLR 66,667
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 66,545
Charlotte Elgaard GRIBSVADS MIDT NIGHT
2005/WE/TALON TORETH/GRIBSVAD JO-JO/TWYFORD MAJOR
SKÅR 65,976
Sarah Steen VICKY-ROMA
2004/LH///
BRRK 65,854
Astrid Würtz Green Andersen LILO L.
2007/SP/NOTRE BAC/MANDY AF STENSNÆS/MANITU N.
ROK 65,081
Margaretha Rosenkilde TACKMANN'S HOCHGENUSS
2011/RP/HIGHWAY N/SYMPHONIE/LLANARTH FIRE FLYER
HJRK 64,878
Caroline Mosevang Skindbjerg CASIO
1999/SP/CONDOR II/CARINA/BRILLANT
HRV 64,756
Thea Weber Kragh MONARCH S
2011/Reit/EILUNS MONOPOLY/GRATIA B/GOLDEN DANCER
VIR 64,634
Sissel Lindholm Nielsen FOYLE
2007/SP/TORNADO XX/DALEN'S BELLA/LL.MØLLEGÅRDENS LUCKY STAR
IRK 64,553
Isabelle Örwén LORENZO
2000/BL/Diogenes Kay/Pascha/Pionier'S Casper
HVL 62,48