sep
2019
Fra 12-09-2019 til 15-09-2019
  • Dressur
  • Pony

FRK's B-stævne med C-klasserDressur samt AGRIA DRF Mesterskab for Pony hold 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032908
Dato for resultat d. 01-10-2019
Resultatbehandling færdig
Frederikshavn Rideklub (Distrikt D14)
Donbækvej 21
9900 Frederikshavn

Kontakt inden stævnet

Janne Jensen kun mellem 16.00-20.00
30 17 28 00
jj@jasopels.dk

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

4. PRI12 AGRIA DRF Mesterskab Hold (B)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 01-10-2019
Antal starter:
40
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Johanne Kofod Jensen AURORA. A
2008/SP/DRESSMAN II/ANETT/FORTISSIMO OX (HOLLAND)
HRK 70,333
1 1
Cecilie Lyngvild TOVDAL'S GOLDEN FUTURE IMPERIAL
2009/SP/CJ CHARGON BREDAGER/TOVDAL'S ICE CREAM QUEEN/RYTTERBJERGETS IMPERIAL
SPR 69,5
2 2
Sarah Friis Starup WESTERHUIS STIJN
2005/WF/BOKKESPRONG CZARDAS/WESTERHUIS HANASSIE/VITA NOVA'S HANASSIE
KAR 68,917
3 3
Astrid Würtz Green Andersen GOLDEN BOY 162
2010/Reit/HESSELTEICHS GOLDEN DREAM/DINA DINELLI/DOMINGO
HER 68,792
4 4
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
KAR 68,25
5 5
Silje Krog Chemnitz STIDSBJERGS BELUCCA
2009/SP/DOUCAN/ALD FEARTS BERTINA/CUPKESHOF WINOBERT
FRK 68,042
6 6
Selma Ludvigsen EGELYKKES PERFETTO
2010/LH///
GRR4 68
7 7
Frida Caroline Garm WIANA'S ATLANTA
2011/SP/ATLAS STENGAARD/WIANA-STEP OX/SAAM-A-LI OX
SIR 67,958
8 8
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
AGR 67,958
8 8
Cecilie Brahe Andersen CALANDIAS ECLIPSE
2011/NF/FIRFOD JETSET/VOGNMANDGÅRDENS BONETTE/POLSBURY POPOV
SAR 67,958
8 8
Clara Lundgren-Beck RØGILD'S GANDORF
2010/SP/CE ROBERTO/RØGILD'S BERNICE/ZENDRO
BAL 67,625
Samantha M. Nielsen DIMITRI
2006/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS MINELL/CAROLINAS MOCCASIN
SPR 67,458
Frederikke Anita Skytte VANESSA-D
2003/Reit/NANTANO/CHAMPIONESSE D'AMAZONES/CHAMPION DU LYS
SRKS 67,292
Anna Gadensgaard GAIA HIPPIOS
2009/NF/MISTER MALTHE/ESKEHØJGAARDS ZA ZA ZEE/POSEIDON HIPPIOS
FRK 67,125
nynne skjærbæk weng DIOR
2009/SP/HILKENS BLACK DELIGHT/FILIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
ROK 67,042
Lea Andreassen Torabi FLASH GORDON
2011/RP/DRESSMAN I/DORIA/DORNIK B
SGR 67,042
Alberte Stenholm nielsen ROMEO'S HIT MAN
2007/NF/RONALD/TAZET AF DAMAGERGÅRD/MALIBU II
RKV 66,958
Mathilde Horskjær Madsen LYKKEHØJS CHAMANO
2011/SP/AMMADOOR/LYKKEHØJS CHASSÉ/BOOMERANG
SRR 66,542
Kristine Langkjær Landstrøm MIKADO
2006/SP/RØGILD'S KILIMANJARO/MISS CECILY/MANITU N.
KSRK 66,375
Pernille Holst Jakobsen VOGNMANDGÅRDENS AMAZONE
2011/NF/POLSBURY PERICLES/VOGNMANDGÅRDENS ASKEPOT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
FRK 66,333
Marie Amalie Juul DON
2007/LH///
JORK 66,25
Cecilie Maria Schrøder Dreymann KLEPHOLMS SKINFAKSE
2007/PA/KINGSETTLE SOLIDUS/BORDESLEY GOLDEN HEIGHTS/ELDYR OX
KOR 66,042
Catrine Høger MOSELUND'S MELANDRI
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/MOSELUND'S PETIT/PEDRO
GRK 65,583
Emma Odgaard CASTENRAYSEWEG'S EVITA
2008/WF/HAGELKRUIS VALENTIJN/CASTENRAYSEWEG JULIA/BOKKESPRONG CASJMIER
SKÅR 65,5
Camilla Mortensen VIGEROUS RECKLESS
2001/WF/VALENTINO/FAIR/ORCHARD D'AVRANCHES
KAR 65,458
Victoria Mai Kjærhus FRONERTHIG RED HOT CHILLI
2006/WD/FRONARTH TELYNOR DU/FRONERTHIG GWENLLIAN HAF/CEREDIGION TYWYSOG
ESRK 65,25
Karoline Mathilde Ravnsbo JÆGERSBORGS NADINE
2011/SP/DRESSMAN II/MAYA´S NANCY/ORCHARD D'AVRANCHES
VRK 65,25
Søs Normann Svendsen JÆGERSBORGS DON CORLEONE
2012/SP/CHAMBERLAIN/MAYA´S NANCY/ORCHARD D'AVRANCHES
IRK 65,167
Marlin Bjørklund Wolff TOFTEGAARDS HURRICANE
2006/SP/TAI CALIDO/TOFTEGAARD'S BELLA/BOHØJGAARD'S MIRAGE
MSR 64,833
Matilde Kløverhøj Andersen FREDBO'S RONDO ROYAL
2011/SP/CE ROBERTO/BOHEMO IRIS/YEALAND VANDAL
HVL 64,542
Karoline Munk Færch VOGNMANDGÅRDENS ASTAIRE
2009/NF/POLSBURY POWER POINT/VOGNMANDGÅRDENS ASKEPOT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
THOR 64,542
Celina Hansen GOLDEN MELLA
2011/SP/FS CONCORDE/BOJANE/BROADWAY
GRR4 64,5
Emma Mathiasen TOVDAL'S BALOOCA
1998/SP/BROADWAY/MUSSE/SILVERLEA TUXEDO
MER 64,292
Caroline Mosevang Skindbjerg MAGIC ZOE SI
2006/LU/ZORRO SON/NEVADA/
TRK 64,208
Mikkeline Madsen SNORGAARDENS MIKADO
2004/SP/MONDAY'S MOSCAN/MICHA/
RTG 63,708
Ida Holk Vind ELMHOLTS XANDRA
2005/NF/PEDRO/ELMHOLTS ISABELLA/PALLE
HARK 63,292
Isabell Oldenborg MOON LIGHT
2002/SP/MARCHI/LÆRKE OX/NAKONETSJ OX
VRCL 63,042
Philipa Stadler TOFTEGAARDS ILLUSION
2007/SP/ATLAS STENGAARD/TINGERUPS BARDOT/HOLMGAARDS BENJAMIN
MSR 62,792
Camille Andrea Dybkjær ALGECIRÁS KÆRLUND
2002/SP/MANITU N./LOLA/CANSAS
GEK 62,75
Silje Fast LUNDEMARKSGÅRDS HANNIBAL
2008/NF/FIRFOD JENS LYN/LUNDEMARKSGÅRDS HERA OPHELIA/BAVIAN
SRKS 62,125