okt
2019
Fra 03-10-2019 til 06-10-2019
  • Dressur
  • Pony

SOLR's B-stævne Dressur Pony inkl. 3. kval ECCO Cup (B)

Stævnenummer
Prop00032910
Dato for resultat d. 07-10-2019
Resultatbehandling færdig
Solrød Rideklub (Distrikt D03)
Nordmarksvej 12
2680 Solrød Strand

Kontakt inden stævnet

Karina Høybye
28737209
solr@solrodrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

18. PRT12 Lille tur Kat.1 (B)

Dressur: PRT12 Ponyer holdmesterskab (SVH 6)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 600 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 200 DKK 6: 150 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Selma Ludvigsen EGELYKKES PERFETTO
2010/LH///
GRR4 71,111
1 1
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 70,641
2 2
Frida Kirial Hylleberg BJERREGÅRDS MOZART
2004/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS MILLENNIUM/SIR POMMEROY (B. MR. BEAN)
VIR 70,299
3 3
Cecilie K. Hansen STEENDIEKS CUNNINGHAM
2012/RP/FS CHAMBERTIN/C-DIVA/FS DON'T WORRY
IRK 69,658
4 4
Silke Cicilia Rasmussen LYKKESHOLMS CYPERB
2011/SP/LUKAS 163/CASSANDRA/MAIOR DOMUS
KAR 69,359
5 5
Josefine Bønding RS FLIP FLOP & FLY
2012/SP/FS CHAMPION DE LUXE/MØLLEDALS ROSSI/BOLERO
MRR 68,846
6 6
Liva Maria Otterstrøm Hyttel MOGLIE 3
2000/Reit/MANDINGO/MAIKE/MERLIN
RKV 68,675
7 7
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 68,504
8 8
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
MSR 68,248
Pernille Holst Jakobsen VOGNMANDGÅRDENS AMAZONE
2011/NF/POLSBURY PERICLES/VOGNMANDGÅRDENS ASKEPOT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
ASR 68,12
Katia Bjerregaard Christensen STRANDGAARD´S LET´S DANCE
2010/Reit/DANCE STAR AT/GINGER/BRILLANT
HRK 67,778
Karoline Mathilde Ravnsbo JÆGERSBORGS NADINE
2011/SP/DRESSMAN II/MAYA´S NANCY/ORCHARD D'AVRANCHES
KOR 67,607
Alberte Stenholm nielsen ROMEO'S HIT MAN
2007/NF/RONALD/TAZET AF DAMAGERGÅRD/MALIBU II
AAGS 67,436
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
ESRK 67,393
Louise Krogsgaard DE WIJK'S AISLIN
2005/WF/FLORA´S HOF MAGIC/LADY RHEA/ANJERSHOF ROCKY
HRV 67,393
Ida Maria Ljørring Andersen NARCO VAN DE BEEKERHEIDE
2005/NRPS/NEPTUNE VAN DE BEEKERHEIDE/IMARA VAN DE BEEKERHEIDE/ISARCO
MSR 67,094
Emil Pedersen LYNET
2006/SP/GOLDEN EMPIRE/MOON LIGHT/MARCHI
VRK 66,88
Emilie Erlandsen FIRFOD PRINS CASPIAN
2008/RP/ANGRIB FIRFOD/LUNDEMARKSGÅRDS SCARLET O'HARA/POSEIDON HIPPIOS
HRK 65,769
Sofie Sander Johnsen NARANJO
2005/Reit/NEW CLASSICO/MANDY/NAVAJO
SPR 65,086
Sara Glæsel Pedersen NØRLUNDS SQUARE DANCE
2009/SP/CHARMING-BOY SE.M./NØRLUNDS SIMPLY MAGIC FANTASY/MAGIC MAIN
HGR 65,085
Maja Holte Kryger Rasmussen FLINTDALES NOLLER
2008/NF/POLSBURY POPOV/FLINTDALES MON CHERI/ANYDALE MARTIEN
HSK 64,701
Thilde Rude Hare HESSELTEICHS A CANDY MAN
2013/RP/A GORGEOUS/HESSELTEICHS GOLDEN QUEEN/DONNERBLITZ
KAR 64,53
Filipa Bang Rasmussen LAIBEK'S FULTON
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/BJERREGÅRDS FLAMME/CENNEN SCHUBERT
RKV 64,273
Lærke Rubin DAY-LIGHTS NAOMI
2007/SP/NOTRE BAC/DRÅBE ROSENDAL/BROADWAY
SOLR 64,102
Coco Aimee Boe CASSIUS CLAY
2009/RP/CASINO ROYALE K/BRENDA/GERRIG BRENIN
GEK 64,06
Ida Maria Ljørring Andersen GOLDEN STAR
2003/BL///
MSR 63,975
nynne skjærbæk weng DIOR
2009/SP/HILKENS BLACK DELIGHT/FILIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
VRK 63,59
Sille Skov Jensen SWEET JACKSON
2009/NF/MISTER MALTHE/MONTANA'S SWEET ANGEL TODAY/HOPPENHOF´S SHARDON
KAR 61,624
Sophia Isabella Grymer Tholstrup NØRLUNDS DON NINTENDO
2008/SP/MELLI'S DORNIK/VEENSTRA'S ISABEL/BENTLEY ELEGANT VANT KLEINE BOS
HRS 61,581
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 60,641
Nikoline Winskov Rasmussen MO CUISHLE
2007/SP/BOLERO/MORELL/HØJLUNDS MOTLEY
AAGS 58,974