okt
2019
Fra 03-10-2019 til 06-10-2019
  • Dressur
  • Pony

SOLR's B-stævne Dressur Pony inkl. 3. kval ECCO Cup (B)

Stævnenummer
Prop00032910
Dato for resultat d. 07-10-2019
Resultatbehandling færdig
Solrød Rideklub (Distrikt D03)
Nordmarksvej 12
2680 Solrød Strand

Kontakt inden stævnet

Karina Høybye
28737209
solr@solrodrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

19. PRI12 Lille tur Kat.1 (B)

Dressur: PRI12 Ponyer Indledende (SVH 5)

Opdateret: 07-10-2019
Antal starter:
27
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 600 DKK 2: 500 DKK 3: 400 DKK 4: 300 DKK 5: 200 DKK 6: 150 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Frida Kirial Hylleberg BJERREGÅRDS MOZART
2004/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS MILLENNIUM/SIR POMMEROY (B. MR. BEAN)
VIR 70,75
1 1
Charlotte Iwang Søndergård DREAM OF CREAM
2012/RP/FS DON'T WORRY/FS GOLDEN FLEUR/GOLDEN DANCER
GRR4 70,188
2 2
Selma Ludvigsen EGELYKKES PERFETTO
2010/LH///
GRR4 69,875
3 3
Coco Aimee Boe AGERHOLM'S MON AMI
2007/WE/FS DON'T WORRY/MIRELL/HECTOR
GEK 68,75
4 4
Karoline Mathilde Ravnsbo JÆGERSBORGS NADINE
2011/SP/DRESSMAN II/MAYA´S NANCY/ORCHARD D'AVRANCHES
KOR 68,375
5 5
Liva Maria Otterstrøm Hyttel MOGLIE 3
2000/Reit/MANDINGO/MAIKE/MERLIN
RKV 67,875
6 6
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
ESRK 67,75
7 7
Alberte Stenholm nielsen ROMEO'S HIT MAN
2007/NF/RONALD/TAZET AF DAMAGERGÅRD/MALIBU II
AAGS 67,75
7 7
Lærke Rubin DAY-LIGHTS NAOMI
2007/SP/NOTRE BAC/DRÅBE ROSENDAL/BROADWAY
SOLR 67,438
Cecilie K. Hansen STEENDIEKS CUNNINGHAM
2012/RP/FS CHAMBERTIN/C-DIVA/FS DON'T WORRY
IRK 66,75
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
MSR 66,375
Pernille Holst Jakobsen VOGNMANDGÅRDENS AMAZONE
2011/NF/POLSBURY PERICLES/VOGNMANDGÅRDENS ASKEPOT/VOGNMANDSGÅRDEN FIRELIGHT
ASR 66,188
Ida Maria Ljørring Andersen GOLDEN STAR
2003/BL///
MSR 65,875
Ida Maria Ljørring Andersen NARCO VAN DE BEEKERHEIDE
2005/NRPS/NEPTUNE VAN DE BEEKERHEIDE/IMARA VAN DE BEEKERHEIDE/ISARCO
MSR 65,313
Emilie Erlandsen FIRFOD PRINS CASPIAN
2008/RP/ANGRIB FIRFOD/LUNDEMARKSGÅRDS SCARLET O'HARA/POSEIDON HIPPIOS
HRK 65,125
Sofie Sander Johnsen NARANJO
2005/Reit/NEW CLASSICO/MANDY/NAVAJO
SPR 64,625
Louise Krogsgaard DE WIJK'S AISLIN
2005/WF/FLORA´S HOF MAGIC/LADY RHEA/ANJERSHOF ROCKY
HRV 63,813
Lea Colding-jørgensen CEZAR OBOLENSKY
2008/RP/FS CHAMPION DE LUXE/DESIREE/DOMINGO
SPR 63,75
nynne skjærbæk weng DIOR
2009/SP/HILKENS BLACK DELIGHT/FILIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
VRK 63,438
Victoria Kirckhoff Petersen DIXI
2008/LH///
SRKS 63,125
Maja Holte Kryger Rasmussen FLINTDALES NOLLER
2008/NF/POLSBURY POPOV/FLINTDALES MON CHERI/ANYDALE MARTIEN
HSK 62,688
Sille Skov Jensen SWEET JACKSON
2009/NF/MISTER MALTHE/MONTANA'S SWEET ANGEL TODAY/HOPPENHOF´S SHARDON
KAR 62,188
Frida Langer Brøggler SHARPAY A
2009/SP/DRESSMAN II/MISCHA - A/MON-AMI
SOLR 61,75
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 61,375
Filipa Bang Rasmussen LAIBEK'S FULTON
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/BJERREGÅRDS FLAMME/CENNEN SCHUBERT
RKV 61,188
Sara Glæsel Pedersen NØRLUNDS SQUARE DANCE
2009/SP/CHARMING-BOY SE.M./NØRLUNDS SIMPLY MAGIC FANTASY/MAGIC MAIN
HGR 58,063
Nikoline Winskov Rasmussen MO CUISHLE
2007/SP/BOLERO/MORELL/HØJLUNDS MOTLEY
AAGS 0