okt
2019
Fra 09-10-2019 til 13-10-2019
  • Spring
  • Hest

Finaler i PAVO og DRF's Championater for ungheste Spring 2019 (C)

Stævnenummer
Prop00032914
Dato for resultat d. 21-10-2019
Resultatbehandling færdig
Tørskindvej 70
7183 Randbøl

Kontakt inden stævnet

Astrid Risvig
22998636
astrid@risvig.com

Officials

Banedesigner
Bo Bak Andersen, Rasmus Rise
Dommere
Vivi Grav Hansen
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Bjarne Nikolajsen
Tilbage til klasseoversigt

9. DRF Champ. for ungh. 6-års spring finale S5 (C)

Spring: DRF Champ. for ungh. 6-års spring finale S5 (SVH 3)

Opdateret: 21-10-2019
Antal starter:
17
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 6000 2: 5000 3: 4000 4: 3000 5: 2500 6: 2500
Dommere:
Bo Bak Andersen, Rasmus Rise, Vivi Grav Hansen, Birgitte Tribler, Bjarne Nikolajsen
Rytter Hest Klub Karakter Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Søren Møller Rohde CYRANO ASK
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/HENNA ASK/KANNAN
FYR 0 0 73,65 8,6 0 38,98 38,98 0 38,98 1
1 1
Søren Møller Rohde ALEGRA ASK
2013/HO/CANSTAKKO/K-ALICIA/ACORD II
FYR 0 0 69,55 8,7 0 39,26 39,26 0 39,26 1
2 2
Martin Neergaard SWEDISH DYNAMITE
2013/HN/SAMPRAS/QUIVIVE P/QUALITY
LYK 0 0 72,27 8,5 0 40,04 40,04 0 40,04 1
3 3
Rikke Haastrup Kristensen ENGERUPGAARDS CASHETT
2013/DV/CLICK AND CASH/CONCETT/CORONADO
LYK 0 0 72,05 8,5 0 46,00 46 0 46,00 1
4 4
Kasper H. Hansen COMME IL FAUT PLUS
2013/DV/COMME IL FAUT/PEPITA N.W./PONTIFEX
LYK 0 0 70,55 8,6 4 38,85 38,85 0 38,85 1
5 5
Martin Mose Knudsen LUGRANDA
2013/DV/LUGANER/RANKEGÅRDS GRANDESSA/LAURENZ
LYK 0 0 70,26 8,6 4 40,07 40,07 0 40,07 1
6 6
Thalia Pitzner QUALITY SUN AX
2013/DV/QUALITY TIME/SUNNY GIRL/CORNETTO
SPR 0 0 72,07 8,5 6 48,63 48,63 0 48,63 1
7 7
Claudia Pedersen CHILLI 34
2013/HO/CHIN CHAMP/BAGINA I/NEKTON
VRK 8,2 0,1 74,50 8,1 1
8 8
Emilie Louise Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 8,3 0,5 68,48 7,8 1
9 9
Laila Pedersen CASALL SEM
2013/DV/CABACHON/CORONA/CORONADO
ROM 8,2 0,5 71,13 7,7 1
10 10
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
SPR 8 0,5 70,82 7,5 1
Maria Barnewitz Schou STAKKO
2013/DV/STAKKATO/LOVECETT/I LOVE YOU
CSK 8 0,5 67,65 7,5 1
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
UK 7,8 0,5 72,51 7,3 1
Frederikke Svendgaard BØGEGÅRDENS CRISTIANO
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
HER 8 1 68,47 7
Claus Hundebøl LANDLYST CONTRA
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
FSRK 8 1 70,00 7
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 8 1,3 76,06 6,7
Josefine Qviisgaard Petersen ZENITH PP Z
2013/ZA/ZIROCCO BLUE/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 7,8 1,5 73,25 6,3