okt
2019
Fra 31-10-2019 til 03-11-2019
  • Dressur
  • Hest

HGS's B-stævne Dressur hest inkl. 3. kval ECCO Cup U25/J/YR (B)

Stævnenummer
Prop00032916
Dato for resultat d. 06-11-2019
Resultatbehandling færdig
Heslegård Sportsrideklub (Distrikt D02)
Ny Mårumvej 296
3200 Helsinge

Kontakt inden stævnet

Helle Slotmann
51607600
hgs.staevne@gmail.com

Officials

Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

1. MB1-A Heste (B)

Dressur: MB1-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 06-11-2019
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 700 DKK 2: 550 DKK 3: 400 DKK 4: 350 DKK 5: 350 DKK
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Kathrine With Petersen HJORTHS RAPSODY IN BLUE
2013/DV/BLUE HORS DON ROMANTIC/RIVANA SN/ROSARIO
HVL 74,798
1 1
Kristian Würtz Green BOVBJERGS ZHIVAGO
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/ØRUMGÅRDS EVITA/BLUE HORS DON SCHUFRO
ROK 74,189
2 2
Frederikke Gram Jacobsen RYVANGS ZAFINA
2010/DV/BLUE HORS ZACK/CANDIS/COME BACK II
GRR4 72,838
3 3
Kristian Würtz Green BØGEGÅRDENS SANTIAGO
2010/DV/SOLIMAN DE HUS/WISCONSIN/WESLEY
ROK 70,946
4 4
Sara Aagaard Hyrm THYBO'S LABAN
2011/DV/L'ESPOIR/WINNIE AF STRANBJERGGAARD/MICHELLINO
RIC 70,271
5 5
Maria Mejlgaard Jensen ANTANGO DU FEUILLARD
2009/KW/AMPÈRE/ORONIA/JAZZ
ESRK 69,797
6 6
Sofie Amalie Kjærgaard Wettendorff SAUVIGNON
2003/DV/LATIMER/SOÚRIRE/CAMELOT
FVR 69,595
7 7
Frederikke Blichfeld HEINS GÅRDENS UNIK
2008/DV/COSMEO/HEINSGÅRDENS CALENA/CALIDO I
FRK 69,257
8 8
Maja Emilie Leth STASIA EG
2006/DV/STEDINGER/ANASTASIA/AKINOS
AAR 69,055
Birgitte Byrialsen BORBJERGS CRÉME DE LA CRÉME
2007/DV/BLUE HORS ROMANOV/CREDO/CRELIDO
STAR 68,784
HEIDI JENSEN HARRY
2009/HN/HOHENSTEIN E.H./DMJ LA PERLA/LONDONDERRY
FKR 68,581
Maria Mejlgaard Jensen UNO
2001/KW/OLIVI/IRENE/NOOITGEDACHT
ESRK 68,581
Sofie Amalie Kjærgaard Wettendorff HACKER
2009/DV/BLUE HORS HOTLINE/MILA/SCHWADRONEUR
FVR 68,379
Camilla Sørensen Olesen DØRR'S NEVIL
2002/DV/NEGRO/VIENNA (BODDUMS BELPHAGOR)/ROLEX
VRK 68,041
Michala Damm - Frydenberg ROAR D
2012/DV/HESLEGÅRD´S RUBIN/HESLEGÅRD'S PAMELA/HESLEGÅRD´S PLATIN
HGS 67,703
Karoline Rohmann FELDBÆKS MAGNIFIQUE
2008/DV/BLUE HORS DON SCHUFRO/CHIQUILA/MILAN
HRS 67,365
Natalie Wulff Brix DONNERROSE
2009/HN/DON HENRICO/LAURINJA/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
NOA 67,297
Josephine Rathje Facius STAND PROUD
2009/DV/SKOVENS RAFAEL/PATSY/PATRIOT
HER 67,095
Sissel jeppesen WELTSTAR
2008/DV/WILKENS/REGIE/RESIDENT
GRR4 66,825
Amalia Skjold STENAGERS ODESSA
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/STENAGERS WENCKE/WILKENS
SPR 66,757
Liv Nana Vangsgaard Larsen VALLØS RASPUTIN
2005/DV/BLUE HORS ROMANOV/VALLØS MAGIC/SUPERMAX MACHO
HGS 66,689
Julie Kristine Nielsen MICKEY ROONEY
2005/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/MISTY/BLUE HORS AGENT
MSR 66,149
Nicole Hartvig Jensen FÜRST A.P.
2002/DV/Florestan I/Donna Lundbæk/Donnerhall
NSR 65,811
Isabell Toft Waksvik HASSELGÅRDENS ROLLO
2009/DV/BLUE HORS ROMANOV/HASSELGAARDENS KICKI/KANUDOS XX (GER)
ESRK 65,541
Cisca Gia Hughes Øvlisen FANDANGO 253
2010/HN/FIRST DANCE/SAWANNA/SANDRO HIT
SPR 65,405
Camilla Juul Møller GØRKLINTGÅRDS SIRIANO
2010/DV/SUNNY-BOY/GRANADA/COME BACK II
HRK 65,203
Julie Lindgren-Christensen KAMAR´S CORAT
2008/DV/CORONET ASK/CARAMIAS CARAT/CARANO
MSR 64,663
Maria Bachara BRANDTOFTES ZARDIOLO
2007/DV/ZARDIN FIRFOD/AQUA VIFTRUP/DOLOMIT
HVL 63,987
Lena Juhl Christensen WONDER SAN
2009/DV/SOLOS LANDTINUS/FIDJI SAN/DOLOMIT
VAS 62,838