nov
2019
Fra 14-11-2019 til 17-11-2019
  • Dressur
  • Pony

HDR's B-stævne Dressur Pony inkl. Rosenparaden 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032918
Dato for resultat d. 09-12-2019
Resultatbehandling færdig
Rindbækvej 2
8722 Hedensted

Kontakt inden stævnet

Christina Bendorf
28 96 19 11
staevne@hedenstedrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Heidi Bohn Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

6. PRM12 Ponyer indv. Mesterskab kat. 1 (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 09-12-2019
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 650 2: 550 3: 450 4: 300 5: 200
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Sophia Boje Obel Jørgensen ADRIANO B
2006/RP/DE ANGELO B/FIRST LADY B/FLYING DREAM
HER 79,025
1 1
Nathalie Thomassen LYKKEHØJS DREAM OF DORNIK
2009/SP/MELLI'S DORNIK/MONIKA/CUPKESHOF WINOBERT
HER 73,74
2 2
Emilie Balling Nissen DIVINO VAN STAL ROMANO
2003/NR/DE VITO II/KATINKA/CONDOR OX
HDR 72,073
3 3
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 70,081
4 4
Ida Guldbrandsen CHILLI
2005/DR///
TAPS 69,553
5 5
Simone Skov Jørgensen PATRIK AF HVARRE
2010/SP/TRIPLE TREE'S PRINCE PERFECT/MADELEY AF HVARRE/MAY-WAY
TRK 69,228
6 6
Karoline Mathilde Ravnsbo AJ DON'T YOU FORGET ABOUT ME
2007/SP/FS DON'T WORRY/AJ GOLDEN JANT/FS GOLDEN HIGHLIGHT
KOR 69,106
7 7
Stine Twisttmann MISS MARPLE M
2003/SP/ANTARIO N/MATRI/BOLERO
HRS 68,821
8 8
Frida Kirial Hylleberg BJERREGÅRDS MOZART
2004/WE/FIANGO W./BJERREGÅRDS MILLENNIUM/SIR POMMEROY (B. MR. BEAN)
VIR 68,374
Sandra Gudesen PRÆSTEGAARDENS AMAZING COCO
2006/SP/ANTARIO N/LANGMARKSGAARDS TOTO TILLE/ANYDALE MARTIEN
KAR 67,927
Liva Markvard Hansen PASCAL WALES
1998/SP/MANITU N./CHAVEAU WALES/OFERO
HRB 67,764
Sofie Hardt Lyngsø BOUWERSHOF CONAIR
2006/WF/MORGENLAND'S FABIAN/VERA/ORCHARD LIMB-LOPPER
TAPS 67,683
Kamille Klysner Askerod XANTAL-JR
2001/NR/IZMIR K/CHANTAL/PRINS
KOR 67,236
Alberte Stenholm nielsen ROMEO'S HIT MAN
2007/NF/RONALD/TAZET AF DAMAGERGÅRD/MALIBU II
AAGS 67,114
Marie Louise Dencker-Jensen FONTAIN AF STENSNÆS
2000/SP/AQUAVIT N/LOLA/CANSAS
HØRS 66,707
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
MSR 66,057
Stephanie Schultz Rasmussen FREJA
2008/LH///
JORK 65,813
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
HRS 65,691
Filippa Maria Bjerring Mirasola CORINE
2005/BL///
RORK 65,041
Maja Holte Kryger Rasmussen FLINTDALES NOLLER
2008/NF/POLSBURY POPOV/FLINTDALES MON CHERI/ANYDALE MARTIEN
HSK 64,878
Ida Goul Rosenberg RØGILD'S DEVIN
2007/SP/NOTRE BAC/RØGILD'S PRICILLA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
HOSK 64,837
Nathalie Cecilie Adolfsen NØRLUNDS LADY LYNETTE
2006/SP/KLOOSTER'S SHOWMAN II/NØRLUNDS LADY GODIVA/HATTRICK
KSRK 64,797
jennifer mathiesen TWISTER 122
1999/RP/TROUBADOUR/BIRTE-BELINDA/MARITIM 2
HERI 64,634
Victoria Kirckhoff Petersen DIXI
2008/LH///
SRKS 64,594
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 63,577
Josefine Snedker Halvorsen KOREANDER
2002/NR/KENAF/MONIEK/ELEGANT
SRKS 63,171
Sarah Heltzen Wind BERLINETTO II
2009/LH///
SFR 62,967
Sine Mi Eriksen SEDONA SUNRISE
2007/LU/CORNELIUS VASESKOV/FABRIELL AF GRANDLYGÅRD/ZARIF LANGLØKKEGÅRD
AGR 62,927
Ida Maria Ljørring Andersen NARCO VAN DE BEEKERHEIDE
2005/NRPS/NEPTUNE VAN DE BEEKERHEIDE/IMARA VAN DE BEEKERHEIDE/ISARCO
MSR 61,951
Luna Amalie Sander NØRLUNDS EL MONTANA
2008/SP/KLOOSTER'S ELTINO/MELISSA/KAISERWALZER
GEK 61,423
Lærke Grundahl Ottesen HEMSTOKS CHARMEUR
2010/SP/MELLI'S DORNIK/DAISY/ANTARIO N
BRC 58,049