nov
2019
Fra 14-11-2019 til 17-11-2019
  • Dressur
  • Pony

HDR's B-stævne Dressur Pony inkl. Rosenparaden 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032918
Dato for resultat d. 09-12-2019
Resultatbehandling færdig
Rindbækvej 2
8722 Hedensted

Kontakt inden stævnet

Christina Bendorf
28 96 19 11
staevne@hedenstedrideklub.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Heidi Bohn Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

10. PRM12 Ponyer indv. Mesterskab kat. 2 og 1 (B)

Dressur: PRM12 Ponyer indv. Mesterskab (SVH 6)

Opdateret: 09-12-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 650 2: 550 3: 450 4: 300 5: 200
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Nathalie Thomassen DER KLEINE LORD
2007/RP/DER FEINE LORD AT/CHANTRE'S LADY/CHANTRE B
HER 72,643
1 1
Alma Riktrup Jensen DAVIDOFF
2005/RP/DREAM DANCER AT/DURELLA A.T./DRESSMAN I
RVF 70,854
2 2
Julie Dam Jensen CHICO'S BOY HOEJGAARD
2011/Reit/GP DON CHICO HOEJGARD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
HRS 70,528
3 3
Nadja Junker Larsen BOSSA NOVA BITSCH
2011/SP/POWER AND PAINT/BITSCH DE LUXE/FS CHAMPION DE LUXE
SVKR 70,163
4 4
Selma Ludvigsen EGELYKKES PERFETTO
2010/LH///
GRR4 68,537
5 5
Anna Teibel Raben FS CALIMERO
2008/SP/FS DIOR DE LUXE/FS CAPRICE/FS CHALLENGER
BRK 68,333
6 6
Charlotte Iwang Søndergård NØRLUNDS VINCENTE
2007/SP/VERDI/NØRLUNDS FABIOLA/CHAMBERLAIN
GRR4 68,252
7 7
Sofie Søndergaard KASPER
2006/LH///
EGR 67,52
Karoline Mathilde Ravnsbo JÆGERSBORGS NADINE
2011/SP/DRESSMAN II/MAYA´S NANCY/ORCHARD D'AVRANCHES
KOR 67,235
Alberte Stenholm nielsen ROMEO'S HIT MAN
2007/NF/RONALD/TAZET AF DAMAGERGÅRD/MALIBU II
AAGS 66,789
jennifer mathiesen TWISTER 122
1999/RP/TROUBADOUR/BIRTE-BELINDA/MARITIM 2
HERI 66,342
Camilla Mortensen VIGEROUS RECKLESS
2001/WF/VALENTINO/FAIR/ORCHARD D'AVRANCHES
SIV 65,407
Frida Caroline Garm WIANA'S ATLANTA
2011/SP/ATLAS STENGAARD/WIANA-STEP OX/SAAM-A-LI OX
SIR 64,634
Stephanie Schultz Rasmussen FREJA
2008/LH///
JORK 63,415
Josephine Gert Nielsen DANCING DONNA
2011/RP/DORNIK B/DAINA/DEIN SUNNYBOY
RØH 63,13
Victoria Erina Sørensen RØGILD'S IZABELL LADY
2012/SP/NOTRE BAC/RØGILD´S EVY LADY/FS POUR L'AMOUR
HHH 62,642
Josefine Snedker Halvorsen KOREANDER
2002/NR/KENAF/MONIEK/ELEGANT
SRKS 62,52
Ditte Sylvest Jensen HOUDINI
2009/LH///
HMR 62,357
Smilla Maria Lund-hansen Apostoli LUNDEMARKSGÅRDS ILD OPAL
1996/NF/Kvægenbjergs Chemann/Eskehøjgaards Kore Ophelia/Sandyford Sundew
HDR 61,748
Natalie Grüner Diers LUKAS
2009/NF/SÖRBYS VILMER X/SØNDERMARKENS SISSI/PEDRO
SRR 61,707
Filipa Bang Rasmussen LAIBEK'S FULTON
2010/WE/HEIDEWINDE'S JARNO/BJERREGÅRDS FLAMME/CENNEN SCHUBERT
RKV 61,342
Ida Lone Jensen NØRLUNDS DIAMOND
2009/SP/DOUCAN/NØRLUNDS BONFIRE/WESTON BURGUNDY
GRK 61,179
Ida Hørmann Hansen DAUGAARDEN'S NICHOLE
2010/SP/POUR AMOUR/AMD NAOMI/TOP NANTARIO
ESRK 60,894
Kristine Hviid Rasmussen CORÁZ SAHA
2005/LU/ELMHOLTS RAKET/SINKA/
HOL 60,61
Tascha Engelbrecht SANTHOS KÆRLUND
2009/SP/AQUAVIT N/RØGILD'S ALICIA/FOLLOW MEE BOSSETOON KOLKA
MSR 60,488
Filippa Maria Bjerring Mirasola ELMEGAARDENS EMINENCE
2013/LU/SONOROUS ECHO/LUND'S BILLIE JEAN/MOLLEGAARDS JANUS
RORK 59,553
Victoria Andersen NØRLUNDS BREEZE
2010/SP/ANTARIO N/NØRLUNDS BREE/RØGILD´S KIDOGO
GRK 56,138
Amanda A. Petersen SULTENBORG'S ALLY
2006/KN/ANTARIO N/POLLY STELMACH/RASMUS AF HALLUNDBÆK
TRK 53,903