jan
2020
Fra 16-01-2020 til 19-01-2020
  • Dressur
  • Hest

EOR's B-stævne Dressur Hest (B)

Stævnenummer
Prop00032921
Dato for resultat d. 21-01-2020
Resultatbehandling færdig
Sjelborg Kirkevej 30
6710 Esbjerg V

Kontakt inden stævnet

sport@eor.dk
Sport@eor.dk
Sport@eor.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Heidi Bohn Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

4. MB0-A Heste (B)

Dressur: MB0-A Heste (SVH 3)

Opdateret: 21-01-2020
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 800 2: 650 3: 550 4: 450 5: 400
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Anette Ejlersgaard BAUNEHØJENS CARPACCIO DWB
2013/DV/CHARMEUR/BAUNEHØJENS TALIKI/KERMO'S WHITE TALISMAN
KIRK 73,141
1 1
Kristian Würtz Green BOVBJERGS ZHIVAGO
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/ØRUMGÅRDS EVITA/BLUE HORS DON SCHUFRO
ROK 71,987
2 2
Selina Solberg Vittinghus ATTERUPGAARD DELOREAN
2013/DV/BON BRAVOUR/ATTERUPGAARDS DALLARA/SANDRO HIT
VAL 71,924
3 3
Anne-Mette Strandby Hansen DAVINCI 35
2013/HN/DANCIER/LUCILLA/LONDONTIME
USR 70,962
4 4
Kristian Würtz Green ZORBA HØJRIS
2009/DV/BLUE HORS ZACK/ROSINI HØJRIS/BLUE HORS ROMANOV
ROK 70,705
5 5
Laura Elisabeth Kjær Rohmann GRENADINE VIRKELYST
2010/DV/BLUE HORS ROMANOV/NYHOLMS GEISHA/MAY SHERIF
VSRK 69,167
6 6
Michaela Navrsted ATTERUPGAARDS DELAILA
2008/DV/STEDINGER/ATTERUPGAARDS DIDO/ROYAL HIT
SPR 68,975
7 7
Iben Østergaard UNIQHORS DELUX
2012/DV/BLUE HORS DEXTER/NIMOND DE L./CAPRIMOND E. H.
DVR 68,846
Kersti Tägtstrøm DETEKTOR BYHØJ
2012/DV/DE NOIR/CANDIS BYHØJ/BLUE HORS CAVAN
HER 68,526
Michaela Navrsted ATTERUPGAARDS DELINE
2012/DV/JAZZ/DOREEN/DONNERHALL
SPR 68,526
Stine Juhl Kikkenborg HØJGÅRDS DEXTER
2004/GHH/DOLANY/E-ROXETTE/ROSSO
EOR 68,27
HEIDI JENSEN HARRY
2009/HN/HOHENSTEIN E.H./DMJ LA PERLA/LONDONDERRY
KAR 67,692
Rie Elisabeth Obling DON JUAN
2007/DV/DE NOIR/LARIZZA/SOLOS LANDTINUS
FVR 67,5
Sanne Glargaard FLEURIE
2013/DV/FÜRSTENBALL/FANCY/ONASSIS
HGS 67,116
Sophie Wilson SOFTBALL
2010/DV/FÜRSTENBALL/SONATE/ONASSIS
FVR 66,475
Sanne Lorenzen HODSON
2005/HN/HOCHADEL/LAURENTINA/LAURIES CRUSADOR XX (GB)
EOR 66,475
Laura Elstrøm Kobbelgaard FAVEUR
2009/DV/FLYINFACT XX (FR)/CHARMING MAXIME/DIAMANT
EOR 65,834
Tanja Henningsen GØRKLINTGÅRDS SAKIRO
2011/DV/SUNNY-BOY/GØRKLINTGÅRDS WANDA/BLUE HORS DON SCHUFRO
ERK 65,705
Benedikte Brebøl Windfeld HALMTOFTE RASPUTIN
2009/DV/SKOVENS RAFAEL/LUCIA/KAISER WILHELM
LSP 65,641
Kristina Tägtström Møller LILLEHØJS HOT ETERNAL VICTORY
2012/DV/BLUE HORS HOTLINE/PRÆSTEGÅRDENS ELVIRA/TEMPLE WIND XX
HER 64,616
Katrine Berggrein C. CICI
2011/DV/CHURCHILL/ØXENHOLM GISELA/RAM-A´-JEAN
ØGR 64,616
Tanja Henningsen KATBAKKENS ROYAL MISS K.
2012/DV/PRINZ K3/RABEA/LIMELIGHT
ERK 64,295
Camilla Jeppesen OVERGAARD'S ZAPPA
2011/DV/BLUE HORS ZACK/OVERGAARD'S DERRIPA/LONDONDERRY
SRKS 64,074
Helena Kobborg GABARA FLOWER
2012/DV/BLUE HORS DENZEL/G-HIT FLOWER/BLUE HORS HOTLINE
AAR 63,91
Nanna Hyldahl SOLAR ECLIPSE
2009/OLD/SIR OLDENBURG/LOVE LIMITED/LAST MINUTE
AAR 62,821
Karin Lindquist A-LA-DIN
2004/DV/DON CARUSO/TEQUILA DALLAS/TRAUMDEUTER
EOR 61,539