jan
2020
Fra 16-01-2020 til 19-01-2020
  • Dressur
  • Hest

EOR's B-stævne Dressur Hest (B)

Stævnenummer
Prop00032921
Dato for resultat d. 21-01-2020
Resultatbehandling færdig
Sjelborg Kirkevej 30
6710 Esbjerg V

Kontakt inden stævnet

sport@eor.dk
Sport@eor.dk
Sport@eor.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Heidi Bohn Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

1. MA1-A Heste (B)

Dressur: MA1-A Heste (SVH 4)

Opdateret: 21-01-2020
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1100 2: 900 3: 750 4: 550 5: 450
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Betina Jæger Jensen FRANKLIN
2010/DV/AMPERE/WARKLE M/OLYMPIC FERRO
USR 72,778
1 1
Nanna Skodborg Merrald BLUE HORS ZALABASTER
2012/DV/BLUE HORS ZACK/AGLAJA/ALABASTER
BIS 71,713
2 2
Carina Cassøe Krüth HEILINE'S ZACKTON
2012/DV/BLUE HORS ZACK/PLEASURE/COME BACK II
DDHS 71,158
3 3
Alexander Yde Helgstrand GREVENS SA'VA'
2005/DV/BLUE HORS SOPRANO/GREVENS RUBINA/BLUE HORS ROMANCIER
USR 70,833
4 4
Jonas Rasmussen ROSSANDER
2011/DV/BLUE HORS ROCKEFELLER/LICENTIA LARGA/LATIMER
HRB 69,213
5 5
Carina Cassøe Krüth S.O.A.L. (SON OF A LADY)
2011/DV/SORELDO/WESTERN LADY/WELT HIT II
DDHS 69,167
6 6
Nadja Aaboe Sloth FAVOUR GERSDORF
2013/DV/FOUNDATION/VIRKELYSTS BENIDA/LEANDRO
ESRK 68,889
7 7
Laura J. Rasmussen ÅTOFTENS DORNIER
2004/DV/De Noir/Åtoftens Celenia/Rambo
HRB 68,843
8 8
Karin Nissen SIR PALLE
2009/HN/SIR DONNERHALL I/WALZERNACHT/WELTMEYER
FVR 68,241
Lola Kragh SCARLETT
2010/DV/DE NOIR/NIKITA MAJLUND/NEGRO
BÆK 67,639
Lotte Wiuff Straarup BOURNONVILLE
2013/DV/BON BRAVOUR/LILJA/LOUDINI
THSR 67,639
Gitte Mors Burgaard HØJVANGS UNIK
2010/DV/UNO DON DIEGO/HØJVANGS TOMMELINE/TEMPLE WIND XX
SRKS 67,454
Alexander Yde Helgstrand FIORANO
2005/HN/ROUSSEAU/RAWINA/ROTSPON
USR 67,269
Pia Gram-Sørensen FIE H.
2009/DV/SOLOS LANDTINUS/FRIDA H./COME BACK II
USR 66,667
Mette Rasmussen FEODORA V.
2008/DV/FLORENCIO I/RAMIFLORE VESTERAGER/RACOT
TMR 66,389
Claire L. Klæbel Blomsterberg CANBERRA
2000/HO/CANDILLO/EISROSE/CALVADUR
FVR 66,296
Helle Wibe DÉLA HIMA
2010/HN/DE NOIR/HIMERA/HIS HIGHNESS
EOR 65,972
Sophie Wilson SPRINGBORGS DUNKELBALL
2011/DV/FÜRSTENBALL/SPRINGBORGS DESTINY/DE NIRO
FVR 65,463
Kamilla Østergaard Kortbæk STALL K'S ROOMY
2005/HN/ROSEVELT/WILD-THINK G/WITTINGER
KIRK 65,417
Mette Rasmussen ALANYA
2012/DV/QUATERBACK/LAS PALMAS/LONDONDERRY
TMR 64,722
Mette Brandenborg Jensen ROYAL SCHUFRO
2008/DV/ROYAL BLEND/VINCA/BLUE HORS DON SCHUFRO
EOR 64,491
Lotte Wiuff Straarup TRELDEGÅRDS SANDER
2012/DV/SANDRO HIT/TRELDGÅRDS SASHA/BLUE HORS ROMANCIER
THSR 64,352
Emma Pedersen LONDON PRIDE
2005/HN/LONDONDERRY/WALDFEE/RUBINSTEIN I
SBR 64,259
Bente Thomsen DAM'S LOMBARDINI
2004/DV/LOUDINI/GUIANA KILEN/CLASSIC
BRK 63,38
Marie Kristensen STENAGERS DON CAMILLO
2007/DV/DON JUAN/STENAGERS SANTANA/SANDRO HIT
ØGR 63,241
Sanne Lorenzen MAGIC HOUR
2008/DV/BLUE HORS RUSH HOUR/ROZETTE/BLUE HORS ROMANCIER
EOR 63,24
Tabita Hylkjær FLARANT
2004/DV/BLUE HORS FUTURE CUP/LHASA/LE MONT-H
EOR 63,102
Susan Petersen DANISH DESIGN LILI MARLEEN
2007/DV/GAGARIN/LORNA/LORAN
BRK 62,963
Benedikte Brebøl Windfeld LORENZO
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/COVETTE/CHICO'S BOY
LSP 62,639
Gitte Jensen ZACKINO
2011/DV/BLUE HORS ZACK/ANASTASIA/AKINOS
TAPS 62,361