jan
2020
Fra 16-01-2020 til 19-01-2020
  • Dressur
  • Hest

EOR's B-stævne Dressur Hest (B)

Stævnenummer
Prop00032921
Dato for resultat d. 21-01-2020
Resultatbehandling færdig
Sjelborg Kirkevej 30
6710 Esbjerg V

Kontakt inden stævnet

sport@eor.dk
Sport@eor.dk
Sport@eor.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Heidi Bohn Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

5. Prix St. George Heste (B)

Dressur: Prix St. George Heste (SVH 5)

Opdateret: 21-01-2020
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 1100 2: 900 3: 750 4: 550 5: 450
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Betina Jæger Jensen FRANKLIN
2010/DV/AMPERE/WARKLE M/OLYMPIC FERRO
USR 72,5
1 1
Alexander Yde Helgstrand GREVENS SA'VA'
2005/DV/BLUE HORS SOPRANO/GREVENS RUBINA/BLUE HORS ROMANCIER
USR 72,237
2 2
Alexander Yde Helgstrand FIORANO
2005/HN/ROUSSEAU/RAWINA/ROTSPON
USR 71,974
3 3
Ditte Mikkelsen QUITE A LOOK OVENSKOV
2009/OLD/QUATERBACK/MY LOOK ALIKE OVENSKOV/LOOK
GRRK 71,36
4 4
Carina Cassøe Krüth S.O.A.L. (SON OF A LADY)
2011/DV/SORELDO/WESTERN LADY/WELT HIT II
DDHS 71,053
5 5
Nanna Skodborg Merrald BLUE HORS ZALABASTER
2012/DV/BLUE HORS ZACK/AGLAJA/ALABASTER
BIS 69,561
6 6
Carina Cassøe Krüth HEILINE'S ZACKTON
2012/DV/BLUE HORS ZACK/PLEASURE/COME BACK II
DDHS 67,807
7 7
Henriette Boe Mortensen FRANCIS
2012/RL/FEEDBACK/FEE DE NIRO/FUCHSBERGER
USR 67,719
Laura Preuthun BELLAGIO
2008/DV/ROSENTANZ/BELLA DONNA/BERGAMON
SPR 67,588
Karin Nissen SIR PALLE
2009/HN/SIR DONNERHALL I/WALZERNACHT/WELTMEYER
FVR 67,368
Gitte Mors Burgaard HØJVANGS UNIK
2010/DV/UNO DON DIEGO/HØJVANGS TOMMELINE/TEMPLE WIND XX
SRKS 67,105
Pia Gram-Sørensen FIE H.
2009/DV/SOLOS LANDTINUS/FRIDA H./COME BACK II
USR 66,667
Kamilla Østergaard Kortbæk STALL K'S ROOMY
2005/HN/ROSEVELT/WILD-THINK G/WITTINGER
KIRK 66,228
Claire L. Klæbel Blomsterberg CANBERRA
2000/HO/CANDILLO/EISROSE/CALVADUR
FVR 65,658
Anders Uve Sjøbeck Hoeck ELVERHØJS SAKHAROV
2009/DV/BLUE HORS ROMANOV/ELVERHØJS ATHENE/AMIRAL
NÅR 65,482
Benedikte Brebøl Windfeld LORENZO
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/COVETTE/CHICO'S BOY
LSP 65,132
Emma Pedersen LONDON PRIDE
2005/HN/LONDONDERRY/WALDFEE/RUBINSTEIN I
SBR 64,298
Mette Rasmussen FEODORA V.
2008/DV/FLORENCIO I/RAMIFLORE VESTERAGER/RACOT
TMR 63,289
Henrik Christensen LAMMEHAVENS BROTHER
2012/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/LAMMEHAVEN´S RAMONA/BØGEGÅRDENS LANTANO
GLAR 62,938
Marie Kristensen STENAGERS DON CAMILLO
2007/DV/DON JUAN/STENAGERS SANTANA/SANDRO HIT
ØGR 62,807
Mia Aagaard Buur-Thomsen ÅGÅRD'S DIABLO
2011/DV/SUNNY-BOY/ELMEGÅRDENS LUCIANA/ZIWAGO
BRK 61,842
Betina Gorzelak GOLIATH
2011/KW/RHODIUM/PRISCA/LANCET
EOR 61,711
Lotte Wiuff Straarup TRELDEGÅRDS SANDER
2012/DV/SANDRO HIT/TRELDGÅRDS SASHA/BLUE HORS ROMANCIER
THSR 61,579
Mette Rasmussen ALANYA
2012/DV/QUATERBACK/LAS PALMAS/LONDONDERRY
TMR 61,535
Malene Rønhoff Gejl HESSELBJERGS DREAM BOY
2009/LU/"UNO" DON DIABLO/TAI DANCER/
BIS 61,447