jan
2020
Fra 16-01-2020 til 19-01-2020
  • Dressur
  • Hest

EOR's B-stævne Dressur Hest (B)

Stævnenummer
Prop00032921
Dato for resultat d. 21-01-2020
Resultatbehandling færdig
Sjelborg Kirkevej 30
6710 Esbjerg V

Kontakt inden stævnet

sport@eor.dk
Sport@eor.dk
Sport@eor.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Heidi Bohn Jespersen
Tilbage til klasseoversigt

10. Prix St. George Heste (B)

Dressur: Prix St. George Heste (SVH 5)

Opdateret: 21-01-2020
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1100 2: 900 3: 750 4: 550 5: 450
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Ditte Mikkelsen QUITE A LOOK OVENSKOV
2009/OLD/QUATERBACK/MY LOOK ALIKE OVENSKOV/LOOK
GRRK 70,921
1 1
Bettina Laisbo GØRKLINTGÅRDS BRODY
2005/DV/SUNNY-BOY/BONEY M 8/BRENTANO
SHR 70,877
2 2
Anders Uve Sjøbeck Hoeck ELVERHØJS SAKHAROV
2009/DV/BLUE HORS ROMANOV/ELVERHØJS ATHENE/AMIRAL
NÅR 70,307
3 3
Ditte Kvistgaard DIVINA
2009/DV/SIXTEN LANGHOLT/DONAU BLUME/HERCULES
STR 69,517
4 4
Henriette Boe Mortensen FRANCIS
2012/RL/FEEDBACK/FEE DE NIRO/FUCHSBERGER
USR 69,079
5 5
Pia Gram-Sørensen FIE H.
2009/DV/SOLOS LANDTINUS/FRIDA H./COME BACK II
USR 68,728
6 6
Cecilie Davidsen ARISTO
2007/LH///
RMØ 68,114
Benedikte Brebøl Windfeld LORENZO
2008/DV/SOLOS LANDTINUS/COVETTE/CHICO'S BOY
LSP 67,412
Laura Preuthun BELLAGIO
2008/DV/ROSENTANZ/BELLA DONNA/BERGAMON
SPR 67,325
Gitte Mors Burgaard HØJVANGS UNIK
2010/DV/UNO DON DIEGO/HØJVANGS TOMMELINE/TEMPLE WIND XX
SRKS 67,105
Emma Skjold Munkesø CHUGGER BABE
2008/DV/SUNSET HIT/CHÉLIN/BLUE HORS HERTUG
BSR 66,842
Cecilie Hedegaard SILHUET
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/GIMMICK/GRIBALDI
KOR 66,623
Morten Kappel KAMAR'S BRAVISSIMO
2010/DV/BELISSIMO M/STENAGERS DONNA/DE NOIR
ROOR 66,491
Kamilla Østergaard Kortbæk STALL K'S ROOMY
2005/HN/ROSEVELT/WILD-THINK G/WITTINGER
KIRK 66,184
Lola Kragh SCARLETT
2010/DV/DE NOIR/NIKITA MAJLUND/NEGRO
BÆK 65,746
Mia Aagaard Buur-Thomsen ÅGÅRD'S DIABLO
2011/DV/SUNNY-BOY/ELMEGÅRDENS LUCIANA/ZIWAGO
BRK 64,825
Karin Nissen SIR PALLE
2009/HN/SIR DONNERHALL I/WALZERNACHT/WELTMEYER
FVR 64,737
Marie Håland HELGENÆS VICTORIA
2009/DV/BLUE HORS ZACK/HELGENÆS OLYMPIA/BLUE HORS HERTUG
RORK 64,693
Claire L. Klæbel Blomsterberg CANBERRA
2000/HO/CANDILLO/EISROSE/CALVADUR
FVR 64,693
Henrik Christensen LAMMEHAVENS BROTHER
2012/DV/BØGEGÅRDENS BONEY M/LAMMEHAVEN´S RAMONA/BØGEGÅRDENS LANTANO
GLAR 63,728
Malene Rønhoff Gejl HESSELBJERGS DREAM BOY
2009/LU/"UNO" DON DIABLO/TAI DANCER/
BIS 62,851
Betina Gorzelak GOLIATH
2011/KW/RHODIUM/PRISCA/LANCET
EOR 60,965