jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

3. Sløjfeklasse - Hest & Pony - 90cm (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
28
Antal placeringer:
15
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Astrid Tolsgaard Jensen SUNDAY RU FLAVIEN
2006/PSF/ARON N/GRACE RU FLAVIEN/MARIO
EGE 0 59,50
3 3
Pernille Tribler ZUCCHERO
2015/DV/ZIROCCO BLUE/4'EVER AGAIN/QUERLYBET HERO
MBRK 0 64,82
3 3
Thalia Pitzner CASTELINO VAN WESTLEVEN
2002/BWP/SKIPPY II/JESSI/FEO
SPR 0 66,40
3 3
Alma Alberte Greiffenberg OATFIELD DONT BE SHY
2012/BL///
NSR 0 57,40
3 3
Rikke Lyngaa BOXTER
2007/DV/CARANO/CAYENNE/CAJUS
MAK 0 55,53
3 3
Vicky Mathiesen KATNISS V.
2014/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG'S KILINGA/CAJUS
HGR 0 66,92
3 3
Shannon Ketterle C-C RIDER S Z
2015/ZA/CODEX ONE/COMME CI COMME CA S Z/COMME IL FAUT
RIC 0 70,64
3 3
Ida Mundberg Hansen MUNDBERGS BAILANDO
2015/DV/BALOU DU ROUET/SOURIS/LORAN
ØSR 0 63,54
3 3
Evita Agerled Thomsen NØRLUNDS SACHA
2001/SP/DIAMANT N/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
TPRK 0 58,48
3 3
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 0 64,44
3 3
Chanel Blixenkrone Møller Hansen DREAM FIELDS
2000/IHR///
RIC 0 55,91
3 3
Cecilie König AAQUA (SWB)
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/TIFFANY (SWB)/TAMBURIN
FUR 0 63,02
3 3
Emma Josefine Camitz SALSA SUGARLUMB
2012/LH///
RIC 0 52,23
3 3
Pernille Tribler P DIDDY
2015/DV/PARTY DANCE/SOLEIL/JACKSON
MBRK 0 69,50
3 3
Michala Flensborg KILGAST'S MISS LUNA MAY
2013/LU/HEDENS LE MIOCHE/MAY ASTÈRIA/ASTAIRE
FUR 0 61,30
3 3
Cecilie König AAQUA (SWB)
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/TIFFANY (SWB)/TAMBURIN
FUR 4 60,60
Jessica Holm Svensson SABRINA FAIR
2001/IHR///
NSR 4 54,60
Nadine Haxgart PRIOR'S PRIMA DONNA
2006/LH///
SPR 4 57,33
Alexandra Wibholm Nobel LAJGÅRDENS FANDANGO
2015/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS LAFAYETTE/LANDOR S
TSC 4 67,70
Louise Berri Lange LAZARAS
1999/HO/LA ZARRAS/DEBORA I/SILVESTER
MAK 4 58,10
Julie Raun Carstensen CASMO
2007/HO/CORLANDO/S-CALANDIA/CALATO
GEK 4 63,60
Michala Flensborg KILGAST'S MISS LUNA MAY
2013/LU/HEDENS LE MIOCHE/MAY ASTÈRIA/ASTAIRE
FUR 4 60,40
Vicky Mathiesen KATNISS V.
2014/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG'S KILINGA/CAJUS
HGR 8 70,20
Shannon Ketterle C-C RIDER S Z
2015/ZA/CODEX ONE/COMME CI COMME CA S Z/COMME IL FAUT
RIC 8 71,40
Xenia Kjær Lønkvist LUNA AF HVORVARP
2010/SP/CHAMBERLAIN/MAGIC POWER/
SLR 8 66,35
Malou Knudsen Güllich FØLLE
2006/LH///
TPRK 8 55,30
Filippa Kjær GOLDEN BOY
2008/LH///
GEK 8 60,80
Sandra Enemark COMME CI COMME CA
2014/HO/COMME IL FAUT/UPSTREAM/CONTENDER
RIC 11 99,54