jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

4. Sløjfeklasse - Hest & Pony - 100cm (D)

Spring: Springning Sløjfeklasse - Hest & Pony (B0) (SVH 0)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
34
Antal placeringer:
17
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Emilie Louise Weilsby GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
NSR 0 61,40
3 3
Lisa Kaplan Hansen CANNAVARO 20
2011/HO/CASSIANO/LUCILECTRIC/CASCAVELLE
CSC 0 59,26
3 3
Julie Raun Carstensen CASMO
2007/HO/CORLANDO/S-CALANDIA/CALATO
GEK 0 64,56
3 3
Sascha Sofie Nielsen PARTY TIME
2011/DV/PARTY DANCE/ANNIE V/ANIMO
EGE 0 55,62
3 3
Lisa Kaplan Hansen CANNAVARO 20
2011/HO/CASSIANO/LUCILECTRIC/CASCAVELLE
CSC 0 60,00
3 3
Cornelie Catarine Christiansen FINN JUNIOR
2009/SR/FINN/FAVOURITE GAME/SZKOPUL
NSR 0 61,92
3 3
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 0 63,64
3 3
Cornelie Catarine Christiansen FINN JUNIOR
2009/SR/FINN/FAVOURITE GAME/SZKOPUL
NSR 0 63,38
3 3
Sascha Sofie Nielsen PARTY TIME
2011/DV/PARTY DANCE/ANNIE V/ANIMO
EGE 0 52,30
3 3
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 0 65,57
3 3
Martin Dahlmann ALLADYN
2005/BL/CANTANIS/ALABAMA/ELMERO B
CSC 0 63,02
3 3
Shannon Ketterle VALLØS LA ROCCA
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CARRERA/BACCARAT XX
RIC 0 69,83
3 3
Louise Berri Lange LAZARAS
1999/HO/LA ZARRAS/DEBORA I/SILVESTER
MAK 0 55,51
3 3
Cecilie Gernager Petersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
DSM 0 61,66
3 3
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 0 61,08
3 3
Pernille Tribler ZUCCHERO
2015/DV/ZIROCCO BLUE/4'EVER AGAIN/QUERLYBET HERO
MBRK 0 66,98
3 3
Emilie Louise Weilsby GRANATO 4
2013/HN/GREY TOP/RUBIA/RITUAL
NSR 0 60,32
3 3
Ida Dyrbye Hersbøll GOLDLINES LAZIA
2012/LU/LAMBRUSCO ASK/WENDY OF GOLDLINE/
RKV 4 62,60
Anita Jane Cordrey FINGER F
2014/DV/FAVORIT ASK/USTINA F/USTINOV
NSR 4 62,98
Stephanie Anthon Storm ABBY VIEW
2003/IRH/CARRABAWN VIEW/QUEEN SEAL/
MAK 4 60,75
Sandra Enemark COMME CI COMME CA
2014/HO/COMME IL FAUT/UPSTREAM/CONTENDER
RIC 4 64,15
Lykke Harms FLIK FLAK
2013/DV/FAVORIT ASK/GAVNHOLTS BAQUI/AQUILINO
RKV 4 68,31
Xenia Kjær Lønkvist LUNA AF HVORVARP
2010/SP/CHAMBERLAIN/MAGIC POWER/
SLR 4 47,38
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/CARSON ASK/SANDRA HØJVANG/LUCKY LIGHT
SPR 4 57,20
Alexandra Sofie Nyborg Klerk SANNEBO'S CHAMEOUR
2008/DV/CASIR ASK/CADEAU (CAMILLA)/CHREVI'S CAVALLO
SPR 4 64,76
Stephanie Anthon Storm ABBY VIEW
2003/IRH/CARRABAWN VIEW/QUEEN SEAL/
MAK 8 63,18
Pernille Tribler P DIDDY
2015/DV/PARTY DANCE/SOLEIL/JACKSON
MBRK 8 66,79
Rikke Lyngaa BOXTER
2007/DV/CARANO/CAYENNE/CAJUS
MAK 8 49,78
Ida Dyrbye Hersbøll GOLDLINES LAZIA
2012/LU/LAMBRUSCO ASK/WENDY OF GOLDLINE/
RKV 8 59,36
Alexandra Sofie Nyborg Klerk SANNEBO'S CHAMEOUR
2008/DV/CASIR ASK/CADEAU (CAMILLA)/CHREVI'S CAVALLO
SPR 8 85,10
Anita Jane Cordrey FINGER F
2014/DV/FAVORIT ASK/USTINA F/USTINOV
NSR 8 64,11
Lykke Harms FLIK FLAK
2013/DV/FAVORIT ASK/GAVNHOLTS BAQUI/AQUILINO
RKV 12 64,34
Christina Kruse MILD SEVEN
2006/DV/CARSON ASK/SANDRA HØJVANG/LUCKY LIGHT
SPR 12 76,74
Astrid Tolsgaard Jensen SUNDAY RU FLAVIEN
2006/PSF/ARON N/GRACE RU FLAVIEN/MARIO
EGE Udg.