jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

5. LB1* Springning Heste (105 cm) B7 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
39
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 750 DKK 2: 600 DKK 3: 450 DKK 4: 300 DKK 5: 250 DKK
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Mathilde Jacobsen LUNDEGÅRDS CHARLIE
2006/OL/ESTEBAN XX (DEN)/CHERI AF SULSTED/GORM DAMSGÅRD
KMK 0 38,61 0 26,64 26,64 1
1 1
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RKV 0 39,50 0 28,63 28,63 1
2 2
Anita Jane Cordrey GITANO VAN'T SMISHOF
2006/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/UMBA BIG JUMPER VOSCOLINE 3/BIGARREAU DU CAP
NSR 0 42,11 0 31,00 31 1
3 3
Stephanie Anthon Storm ABBY VIEW
2003/IRH/CARRABAWN VIEW/QUEEN SEAL/
MAK 0 40,45 0 31,07 31,07 1
4 4
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 0 43,20 0 31,12 31,12 1
5 5
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 0 41,52 0 31,49 31,49 1
6 6
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HIS 0 40,41 0 31,68 31,68 1
7 7
Daniel Hald Cassøe CAVALINE D.D.
2012/DV/CAVALL ASK/OVERTURE KH./CORRATUS
DDHS 0 42,55 0 31,70 31,7 1
8 8
Desiree Kruuse Larsen CATANA VAN'T SCHAAPHOF
2002/BWP/PARCO/SATANA VAN'T SCHAAPHOF/HEARTBREAKER
GLK 0 43,44 0 32,03 32,03 1
9 9
Anja Kit Andersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
KRK 0 41,10 0 32,31 32,31 1
10 10
Molly Øvlisen Fisher DRUMHOWAN BALOUBET MYSTIQUE
2010/IRH/VECHTA/MISS BALOUBET/BALOUBET DU ROUET
HRK 0 41,87 0 32,32 32,32 1
Maja Dulong Hoff BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
BAR 0 40,71 0 32,98 32,98 1
Maria Thrane Jensen CARACHO
2013/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 42,30 0 34,03 34,03 1
Ebba Larsson CARLSSON
2014/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 43,91 0 35,50 35,5 1
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 41,01 0 36,85 36,85 1
Bonnie Isabella Wahlsten LIMARA
2012/HO/LIMBUS/PAULINA/LINARO
HIS 1 46,38 0 34,14 34,14
Regitze Ericsson ZO SPEZIAL
2013/HN/ZAVALL VDL/ADELAIDE/ACORADO I
SPR 1 45,74 0 34,85 34,85
Louise Søgaard CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
RIC 1 45,50 0 35,98 35,98
Maria Thrane Jensen DJANGO REIMERS
2014/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 1 45,37 0 37,14 37,14
Kim Storm-pallesen AVATAR (SWB)
2008/SWB/AERLINE H (SWB)/PANI/KORIANDER
MAK 0 39,71 4 28,01 28,01
Steen Bundgaard UNICORN CHOISE
2003/GHH/CORRADO II/KOUDALENS LUNES/LOGAN
SPR 0 43,05 4 29,11 29,11
Rikke Rasmussen TOFTEGÅRD'S BOUNTY
2003/DV/LORAN/LANITA/LANTHANID
RKV 4 42,05 0 32,71 32,71
Ulrich Gaarslev HERMES VAN SCHUTTERSHOF
2013/SBS/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/URSULA VAN SCHUTTERSHOF/CORRADO I
FSRK 0 42,66 4 33,47 33,47
Ebba Larsson LAGRETTO
2014/DV/LAGAVULIN/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 4 41,20 0 33,57 33,57
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 0 41,06 4 34,04 34,04
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 4 39,94 0 36,02 36,02
Ebba Larsson FLEUR
2013/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 0 44,58 4 38,72 38,72
Martine Sandberg LOUGHANROE LADY
2004/IRH/RICARDO Z/COOREVAN ROYALE/CAVALIER
EGE 0 44,02 4 41,09 41,09
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR 1 45,11 4 40,19 40,19
Mollie Rosa Møller PLEASURE RIDE
2003/SF/KANNAN/BANNA/NOTARIS
EGE 0 40,50 5 43,15 43,15
Sarah Emilie Nørgaard FAY VAN DE CASTANOSCHANS
2005/BWP/ACTION-BREAKER/JESSIKA/FLEURI DU MANOIR
SPR 7 54,35 0 32,41 32,41
Mette Maj Mikuta CACILO HILLOCK
2013/OS/CAVALL ASK/BACILORA/CARENTAN
RIC 4 43,92 4 37,37 37,37
Sandra Enemark COMME CI COMME CA
2014/HO/COMME IL FAUT/UPSTREAM/CONTENDER
RIC 12 73,19 0 35,74 35,74
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 13 61,24 0 33,68 33,68
Ebba Larsson LEVANTO
2012/HO/LARIMAR/GARTENROSE/LESOTHO
RIC 8 58,69 14 49,45 49,45
Marie Becker FORTUNA
2005/PA/NIGERIA/BALLI/BACARDI
GEK 20 68,78 6 63,22 63,22
Patricia Conell VENDETTA M
2012/DV/VIVALDI K/MALIBU/CASIR ASK
EGE Udg.
Heidi Pedersen LUCKY KATE
2010/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/MISS LUCKY BAY/LUX Z
SPR Opg.
Victoria Sophia Hartvig Kledal LODAL´S CARREA
2012/ZP/COMPANIERO/CAYENNE/CARANO
HRK Udg.