jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

6. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
63
Antal placeringer:
16
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 400 DKK 5: 250 DKK
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Caroline Andrea Herschend PARDOON
2004/TO/PREESTER/SÜÜRIA/START XX (KAZ)
BAR 0 54,39 1
1 1
Daniel Hald Cassøe AAGAARDENS CHICO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
DDHS 0 55,38 1
2 2
Alexia Tsangaratos HEDENS MADONNA
2011/LH///
DDHS 0 55,66 1
3 3
Thit Bibi L. Roed SPIRIT
2010/HN/SANDRO BOY/ESLA/ESPRI
SHS 0 56,09 1
4 4
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
SPIP 0 58,22 1
5 5
Vicky Mathiesen DEJÓ
2003/BL/KAFKA/DEBORA/BE MY GREY XX
HGR 0 58,71 1
6 6
Alexia Tsangaratos GLENDAM
2010/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/QUITTE/QUIDAM DE REVEL
DDHS 0 59,90 1
7 7
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 0 61,19 1
8 8
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 62,28 1
9 9
Maria Thrane Jensen CARLOU
2005/OS/CARTOON/GOLOUBET/BALOUBET DU ROUET
RIC 0 62,87 1
10 10
Peter Lykke Svendsen PS CONAMOR
2011/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 63,00 1
11 11
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
SPR 0 63,59 1
12 12
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RKV 0 63,77 1
13 13
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR 0 63,80 1
14 14
Anita Jane Cordrey ZACHS FAIRFIGHT
2010/DV/ZACHAROV/FAIRPLAY/ALICANTE
NSR 0 64,69 1
15 15
Tina Lund BALOU'S CENTO Z
2013/DV/BALOU DU ROUET/CENTINA 10/CENTO
RIC 0 65,83 1
16 16
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RKV 0 66,07 1
Kim Storm-pallesen AVATAR (SWB)
2008/SWB/AERLINE H (SWB)/PANI/KORIANDER
MAK 0 66,24 1
Ulrich Gaarslev CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
FSRK 0 67,36 1
Tina Lund BELLIS GISA Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 0 67,38 1
Amalie Reimer Nielsen CORTUS
2001/HO/CORRADO I/A-CANDINA/CANTUS
SAS 0 68,15 1
Maria Thrane Jensen CARACHO
2013/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 68,17 1
Frederik Fensholt QUICK JACK
2004/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/RARE CLOVER/CLOVER HILL
EGE 0 68,24 1
Tina Lund BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 0 69,35 1
Molly Øvlisen Fisher DRUMHOWAN BALOUBET MYSTIQUE
2010/IRH/VECHTA/MISS BALOUBET/BALOUBET DU ROUET
HRK 0 70,26 1
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 0 70,81 1
Maria Hjorth Frederiksen ACCURAT HS
2011/DV/D´ACCORD/MADAME HS/MANTOVANI
SPR 0 71,43 1
Ebba Larsson FLEUR
2013/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 1 74,28
Ebba Larsson CARLSSON
2014/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 1 74,69
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 4 53,23
Sofie Kondrup LILLEVANGS GAIA
2007/DV/QUIDAM'S RUBIN/GUSTA/KILIAN
NDRK 4 61,12
Pernille Tribler ULLERUPS CARLO
2013/DV/CABACHON/ULLERUPS KATRINE/KANUDOS XX (GER)
MBRK 4 61,61
Thit Bibi L. Roed SYVHØJEGÅRDS HAPPY-HAPPY
2011/DV/FAVORIT ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
SHS 4 62,59
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 4 62,92
Anita Jane Cordrey GITANO VAN'T SMISHOF
2006/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/UMBA BIG JUMPER VOSCOLINE 3/BIGARREAU DU CAP
NSR 4 63,10
Cecilie voller Kjærulff HØJERSMINDES HERBERT
2008/DV/HEARTBEAT/HØJERSMINDES TANJA/ACORD II
SPR 4 64,33
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 4 64,34
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
SPR 4 65,47
Anja Kit Andersen BØGEGÅRDENS DARLING
2014/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS CORONA/CARANO
KRK 4 66,07
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 4 67,98
Tina Lund CHARLI
2013/DV/CHANDLER/CHILI CORNET/CORNET OBOLENSKY
RIC 4 68,66
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 4 68,73
Pernille Stribolt LANCINO
2011/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 4 68,82
Ulrich Gaarslev HERMES VAN SCHUTTERSHOF
2013/SBS/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/URSULA VAN SCHUTTERSHOF/CORRADO I
FSRK 4 70,72
Martine Sandberg LOUGHANROE LADY
2004/IRH/RICARDO Z/COOREVAN ROYALE/CAVALIER
EGE 4 71,60
Maria Thrane Jensen DJANGO REIMERS
2014/HO/DIARADO/VARONESS/CON AIR
RIC 5 72,43
Daniel Hald Cassøe DAME NOIRE VAN OVERIS Z
2012/ZA/DARCO/COLETTE IV/COLLIN L
DDHS 8 52,30
Mathilde Jacobsen LUNDEGÅRDS CHARLIE
2006/OL/ESTEBAN XX (DEN)/CHERI AF SULSTED/GORM DAMSGÅRD
KMK 8 58,38
Daniel Hald Cassøe CAVALINE D.D.
2012/DV/CAVALL ASK/OVERTURE KH./CORRATUS
DDHS 8 61,43
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 8 64,44
Anna Bjørn FIRST CLASS GS
2011/HN/FÜRST NYMPHENBURG/CANTATE/CARISMO
HRK 8 67,65
Laura Touborg LEVI VAN DE NEERHEIDE
2011/BWP/EMERALD VAN RUYTERSHOF/ELFIE/GALOUBET A
EGE 8 68,15
Mia Mortensen LINDRO
2005/GHH/LIMBUS/VESTERGAARDS SIMPLY/SANCERRE
SPR 8 68,53
Louise Søgaard CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
RIC 8 70,64
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
HIS 10 78,58
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 11 83,57
Marcus Bach Jensen KHARTOUM.PP
2010/BWP/NABAB DE REVE/WAMI VAN DE GULDENNAGEL/LATANO
RIC 12 64,51
Ebba Larsson NO NAME Z
2013/ZA/NABAB DE REVE/CENTINA 10/CENTO
RIC 13 88,51
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
SHS 17 88,03
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 21 106,03
Emilie Henningsen Schäfer JOY KLT (SWB)
2006/SWB/ETRUSCO/JOEY KLT/GARIBALDI
SPR 22 109,72
Sarah Emilie Nørgaard FAY VAN DE CASTANOSCHANS
2005/BWP/ACTION-BREAKER/JESSIKA/FLEURI DU MANOIR
SPR Udg.
Rikke Rasmussen TOFTEGÅRD'S BOUNTY
2003/DV/LORAN/LANITA/LANTHANID
RKV Opg.