jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

7. MB1* Springning Heste (125 cm) B7 (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B7 (SVH 3)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
52
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 1500 DKK 2: 1200 DKK 3: 900 DKK 4: 600 DKK 5: 450 DKK
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Merete Engkjær Svart
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Malene Lykke Nielsen ACORADA 13
2002/OLD/ACORADO II/ZIMNIA/LANDEGO
SPR 0 38,76 0 34,59 34,59 1
1 1
Christel May-worre CABALLERO 80
2000/WP/CHAMPION DU LYS/ACONDA/ACORD II
SPR 0 40,62 0 34,95 34,95 1
2 2
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
RÆV 0 41,82 0 35,65 35,65 1
3 3
Jessica Toelstang DISCO LADY 23
2011/OS/DIARADO/FINAL REPLY/CANABIS Z
SPR 0 41,46 0 36,31 36,31 1
4 4
Tina Lund DOYLLON
2006/OS/DOYEN/LUTINE ROUGE/PAPILLON ROUGE
RIC 0 40,58 0 37,05 37,05 1
5 5
Tina Lund CALTONA
2005/OS/CALVARO Z/GASTONA (WIZVILINA)/GRANNUS
RIC 0 40,72 0 37,30 37,3 1
6 6
Nadia Siesbye Suhr DESPINA N
2011/HO/CASSITO/VENDETTA II/QUITE CAPITOL
SPR 0 37,59 0 37,32 37,32 1
7 7
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
FSRK 0 38,09 0 38,32 38,32 1
8 8
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 41,40 0 39,50 39,5 1
9 9
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 0 38,63 0 39,82 39,82 1
10 10
Karoline Vistesen Graversen SIR EDWARD
2001/HO/ACOBAT II/FIRST TIME B/CALANDO I
SHS 0 41,92 0 40,63 40,63 1
11 11
Nadia Siesbye Suhr UPS NØRRERIS
2011/LH///
SPR 0 42,71 0 41,13 41,13 1
12 12
Emilie Louise Weilsby LORD HOLSTEIN
2006/DV/LORD Z/MELANIE/LANCIANO
NSR 0 42,92 0 41,19 41,19 1
13 13
Pernille Tribler CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/CASSINI II
MBRK 0 39,53 0 41,37 41,37 1
Louise Søgaard DETROIT
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/CHANIA/CORRADO I
RIC 0 42,63 0 41,75 41,75 1
Maria Hjorth Frederiksen A. MIRA LIWE
2011/DV/LIWE STAR/A'MIE "C"/A-DUR
SPR 0 39,31 0 42,00 42 1
Pernille Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
MBRK 0 41,60 0 44,39 44,39 1
Cecilie voller Kjærulff HØJERSMINDES HERBERT
2008/DV/HEARTBEAT/HØJERSMINDES TANJA/ACORD II
SPR 0 39,89 0 44,63 44,63 1
Charlotte Engdal Pedersen CALIBRO
2006/DV/Cardento/Chantell/Come Back Ii
SPR 0 43,26 0 45,99 45,99 1
Daniel Hald Cassøe DAME NOIRE VAN OVERIS Z
2012/ZA/DARCO/COLETTE IV/COLLIN L
DDHS 0 36,65 4 33,36 33,36
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 0 42,30 4 35,72 35,72
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR 4 38,93 0 38,13 38,13
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
SPR 4 40,51 0 41,32 41,32
Thit Bibi L. Roed SYVHØJEGÅRDS HAPPY-HAPPY
2011/DV/FAVORIT ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
SHS 0 40,30 4 41,84 41,84
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
SPIP 0 41,24 4 42,78 42,78
Ane Pedersen Mylin QUAX 47
2006/HO/QUO VADOS I/ATINE/LORD
NSR 4 40,81 0 43,63 43,63
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
FSRK 4 39,76 0 44,49 44,49
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 4 41,66 0 48,66 48,66
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
SHS 0 40,59 5 51,92 51,92
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SHS 7 56,34 0 41,95 41,95
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 8 39,78 0 40,40 40,4
Alexia Tsangaratos GLENDAM
2010/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/QUITTE/QUIDAM DE REVEL
DDHS 8 42,78 0 46,10 46,1
Alexandra Wibholm Nobel DUBLIN TH
2011/HO/CARETINO/COSTA RICA 32/CASSINI I
TSC 0 43,47 8 65,52 65,52
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 11 58,21 0 38,00 38
Frederik Fensholt QUICK JACK
2004/IRH/O.B.O.S. QUALITY 004/RARE CLOVER/CLOVER HILL
EGE 11 56,94 0 46,41 46,41
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
SPR 0 41,43 11 58,59 58,59
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 4 41,99 8 40,87 40,87
Daniel Hald Cassøe AAGAARDENS CHICO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
DDHS 4 38,65 8 44,39 44,39
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 8 38,70 5 52,30 52,3
Ulrich Gaarslev 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
FSRK 0 40,07 13 52,30 52,3
Laura Touborg LEVI VAN DE NEERHEIDE
2011/BWP/EMERALD VAN RUYTERSHOF/ELFIE/GALOUBET A
EGE 8 41,36 8 45,45 45,45
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 12 41,59 8 43,98 43,98
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR Udg.
Pernille Tribler ULLERUPS CARLO
2013/DV/CABACHON/ULLERUPS KATRINE/KANUDOS XX (GER)
MBRK Udg.
Lars Birkedal CHARLES
2005/DV/CARANO/SURPRISE/LAVALLO
BRN Udg.
Sofie Kondrup LILLEVANGS GAIA
2007/DV/QUIDAM'S RUBIN/GUSTA/KILIAN
NDRK Udg.
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK Udg.
Laura Normann Olsen FIRST LADY
2010/KW/QUALITY TIME/CHAMPAGNE/
FSRK Udg.
Ida Mundberg Hansen GAZELLE
2011/KW/WARRANT/VORETTE/HEARTBREAKER
ØSR Opg.
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC Udg.
Emilie Henningsen Schäfer JOY KLT (SWB)
2006/SWB/ETRUSCO/JOEY KLT/GARIBALDI
SPR Udg.
Caroline Andrea Herschend PARDOON
2004/TO/PREESTER/SÜÜRIA/START XX (KAZ)
BAR Udg.