jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

8. MA1* Springning Heste (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1800 DKK 2: 1500 DKK 3: 1200 DKK 4: 900 DKK 5: 450 DKK
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Merete Engkjær Svart
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Tina Lund CLOI
2010/HO/QUIRADO/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 0 62,87 1
1 1
Kristian Skovrider SPECIAL DE GAMET
2011/OS/STAKKATOL/IVRESSE DE GAMET/VETIVER DE GAMET
SHS 0 65,30 1
2 2
Jessica Vinther Jensen LEONIE 111 Z
2006/ZA/LORD Z/M. UNELLIE/CASSINI I
RIC 0 66,47 1
3 3
Tina Lund CALTONA
2005/OS/CALVARO Z/GASTONA (WIZVILINA)/GRANNUS
RIC 0 67,12 1
4 4
Daniel Hald Cassøe SAHARIS FAVORITE CARLOS
2012/DV/FAVORIT ASK/MISS MAJ FLOWER/CLAUDIUS K.
DDHS 0 68,37 1
5 5
Astrid Svenstrup DIAMANTE
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/MEGARA/CONCORDE
DDHS 0 70,15 1
6 6
Jessica Toelstang QUARTEL DU MAZES
2004/SF/MR. BLUE/GERALDA D'AUTHIEUX/SURCOUF DE REVEL
SPR 0 70,46 1
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 0 72,82 1
Astrid Svenstrup CASILA
2008/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/MEGARA/CONCORDE
DDHS 0 72,99 1
Thit Bibi L. Roed SPIRIT
2010/HN/SANDRO BOY/ESLA/ESPRI
SHS 0 73,49 1
Tina Lund CARALLO
2009/HO/CORRADO I/VARONESS/CON AIR
RIC 0 75,27 1
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
FSRK 0 75,99 1
Pernille Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
MBRK 0 76,89 1
Pernille Tribler CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/CASSINI II
MBRK 4 68,41
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 4 72,22
Jessica Toelstang DISCO LADY 23
2011/OS/DIARADO/FINAL REPLY/CANABIS Z
SPR 8 70,43
Kristian Skovrider LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
SHS 8 70,89
Peter Lykke Svendsen LINTOP
2008/WP/LINTON/GINA BLUE/BALOUBET DU ROUET
BAR 8 77,37
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 10 86,68
Kristine Amalie Paulson CARACELLA
2008/HO/CACHAS/O-CARLOTTA/CARTHAGO
NSR 13 82,63
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
FSRK 24 93,01
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC Udg.