jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

11. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
52
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 1000 DKK 2: 800 DKK 3: 600 DKK 4: 400 DKK 5: 250 DKK
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Per Krohn, Merete Engkjær Svart
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Christel May-worre VALLØS PICCOLO DIAVOLO
2007/DV/D´ACCORD/VALLØS LUCKY LADY/CARANO
SPR 0 66,00 1
1 1
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
CSC 0 66,09 1
2 2
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 66,25 1
3 3
Niels Rørdam Holm AB'S CAROLINA
2004/DV/CARANO/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
SPR 0 68,41 1
4 4
Mikkel Aagaard Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 0 70,47 1
5 5
Sia Freck Kolby VINZENTA M
2005/HO/CONTACT ME/PRIMADONNA M/RHEINSBERG
HIS 0 70,85 1
6 6
Ulrich Gaarslev NIOBE VAN 'T COMMERCEHOF
2013/BWP/ADORADO/CADANS VAN HET GROENE VELD/CODEX
FSRK 0 71,69 1
7 7
Amalie König BRISKA BS
2009/HO/STAKKATO/VALENTINA BS/CASSINI II
BAR 0 73,93 1
8 8
Ulrich Gaarslev CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
FSRK 0 74,71 1
9 9
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR 0 74,76 1
10 10
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 4 61,38
11 11
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 4 63,23
12 12
Josefine Vos Brandt HONEY DE´LUXE
2009/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SAR 4 64,84
13 13
Maria Thougaard Nielsen ELFI MØLHOLM
2012/LU/CAMPBELL/ELITÉ/INDUC
RÆV 4 66,49
14 14
Anna Victoria Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 4 67,86
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 4 70,73
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
BAR 4 71,57
Oliver Skjøt ROBOTOOL'S QULINA
2007/DV/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"/RIA/RESIDENT
OHR 4 71,60
Laura Touborg LEVI VAN DE NEERHEIDE
2011/BWP/EMERALD VAN RUYTERSHOF/ELFIE/GALOUBET A
EGE 4 72,36
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/Heartbeat/Wirbelkrone Ii/Waldstern
ROR 4 72,54
Julia C. Foss I.MEVISTA
2013/KW/LEVISTO/MELODIE VIII/LENNON
SPR 4 75,18
Camilla H. Sahlberg KIM POSSIBLE
2008/LU/"CAPRI"/RATINA/CHAMPION DU LYS
SPR 4 75,59
Pernille Tribler ULLERUPS CARLO
2013/DV/CABACHON/ULLERUPS KATRINE/KANUDOS XX (GER)
MBRK 4 75,75
Josephine Bøgh CORAMO LN
2014/DV/CORMINT/CATONETT LN/CATOKI
RIC 4 75,96
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 4 76,35
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/STOLZENBERG/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
SPR 4 76,74
Mollie Rosa Møller PLEASURE RIDE
2003/SF/KANNAN/BANNA/NOTARIS
EGE 4 78,69
Maja Fraenkel NYKILDEGÅRDS ASTI
2011/LU/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS SMILLA/LORAN
BAL 4 78,91
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 4 81,23
merethe jensen MOOSGÅRD'S LAMBADA
2009/DV/CARANO/DANER LEROSE/LE MONT-H
SPR 5 85,61
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
VÆR 6 86,50
Olivia Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 7 91,07
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 7 93,41
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 7 93,99
Bianca G Bagge INCREDIBLE B
2010/LU/CRELIDO/MOSEGÅRDS SORTE SKY/
HSK 8 68,72
Daniel Hald Cassøe CAVALINE D.D.
2012/DV/CAVALL ASK/OVERTURE KH./CORRATUS
DDHS 8 71,77
Lykke Harms CARMIRO C.
2009/DV/CARMARGUE/LUCKY LADY/LUCKY LIGHT
RKV 8 72,61
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
STRÅ 8 75,34
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 9 84,69
Christel May-worre FRODO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 10 103,20
Henrik Lidsmoes KJÆR'S CAJSAR
2011/DV/CAJUS/CHER/CARANO
RKV 11 91,78
David Rosendahl Rasmussen HALIFAX RAVNBJERG
2012/DV/FAVORIT ASK/CASABLANCA/VAILLANT
OHR 12 73,83
Shannon Ketterle VALLØS LA ROCCA
2014/DV/LAGAVULIN/VALLØS CARRERA/BACCARAT XX
RIC 12 79,27
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK Udg.
Martine Sandberg LOUGHANROE LADY
2004/IRH/RICARDO Z/COOREVAN ROYALE/CAVALIER
EGE Opg.
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK Udg.
Julia C. Foss FUNGHI
2010/KW/SINGAPORE/BAKKERTJE/BURGGRAAF
SPR Opg.
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR Opg.
Emma Hedenskog QUICKBORN Q (SWB)
2010/SWB/QUINTENDER/STAR Q (55) (SWB)/STAKKATO
RIC Udg.
Cecillie Stensnæs FERRARI (SWB)
2010/SWB/FETCHER N (SWB)/GHUBERTA/JOOST
OHR Opg.
Cecilie May Lauridsen CONTENDRA 4
2013/HN/CONTENDRO I/FOR CHANEL/FOR PLEASURE
NSPR Opg.
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC Opg.