jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

12. Brogaarden Cup (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B1 (SVH 3)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
49
Antal placeringer:
13
Dotering:
1: 2000 DKK 2: 1400 DKK 3: 1000 DKK 4: 600 DKK 5: 450 DKK
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Per Krohn, Lena Aagaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 0 72,85 0 39,81 39,81 0 39,81 1
1 1
Daniel Hald Cassøe AAGAARDENS CHICO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
DDHS 0 73,95 0 39,88 39,88 0 39,88 1
2 2
Alexia Tsangaratos GLENDAM
2010/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/QUITTE/QUIDAM DE REVEL
DDHS 0 74,35 0 43,21 43,21 0 43,21 1
3 3
Katrine Ladefoged Rasmussen CALIBER
2001/DV/CARANO/THY´S LAY OUT/LAURENZ
DDHS 0 76,60 0 43,80 43,8 0 43,80 1
4 4
Thit Bibi L. Roed SYVHØJEGÅRDS HAPPY-HAPPY
2011/DV/FAVORIT ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
SHS 0 72,31 0 47,09 47,09 0 47,09 1
5 5
Peter Lykke Svendsen PS CONAMOR
2011/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 69,91 4 41,81 41,81 0 41,81 1
6 6
Emma Toft Heilesen HIP-HOP'S FIREFLY
2011/DV/FAVORIT ASK/HIP-HOP'S COVER-GIRL/CHARMEUR
RÆV 0 71,83 4 41,88 41,88 0 41,88 1
7 7
Alexia Tsangaratos HEDENS MADONNA
2011/LH///
DDHS 0 70,73 4 42,23 42,23 0 42,23 1
8 8
Christel May-worre FRODO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/BIRKEGÅRDENS CHIQUITA/CORONADO
SPR 0 77,32 4 45,73 45,73 0 45,73 1
9 9
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 0 73,98 4 48,08 48,08 0 48,08 1
10 10
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
SHS 0 77,35 6 55,29 55,29 0 55,29 1
11 11
Josefine Vos Brandt HONEY DE´LUXE
2009/DV/HEARTBEAT/DYRSLUNDS CHANEL/COME BACK II
SAR 0 72,00 12 49,76 49,76 0 49,76 1
12 12
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
CSC 0 74,64 Udg. 1
13 13
Shannon Ketterle LEONIDAS 129
2009/OS/LEONCE/KARAT/SILBERSEE
RIC 0 77,64 Opg. 1
Anne-Kristine Rie Truelsen COSMA SHIVA S
2008/OS/CORNET´S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
CSC 0 72,12 Opg. 1
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
CSC 0 72,14 Opg. 1
merethe jensen MOOSGÅRD'S LAMBADA
2009/DV/CARANO/DANER LEROSE/LE MONT-H
SPR 1 79,41
Daniel Hald Cassøe DAME NOIRE VAN OVERIS Z
2012/ZA/DARCO/COLETTE IV/COLLIN L
DDHS 4 66,15
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 4 70,70
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
CSC 4 71,38
Maria Thougaard Nielsen ELFI MØLHOLM
2012/LU/CAMPBELL/ELITÉ/INDUC
RÆV 4 71,61
Emilie Niebuhr PRETENDER
2004/LU/CARPENTER/ZULEIKA/LORD
BAR 4 71,90
Niels Rørdam Holm AB'S CAROLINA
2004/DV/CARANO/CLAIER DE LUNE/CACAO COURCELLE
SPR 4 73,66
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
RÆV 4 73,66
Alexandra Wibholm Nobel DUBLIN TH
2011/HO/CARETINO/COSTA RICA 32/CASSINI I
TSC 4 74,27
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SHS 4 74,71
Nadia Siesbye Suhr UPS NØRRERIS
2011/LH///
SPR 4 74,90
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 4 75,12
Mette Askham Jensen UN
2005/OS/FOR PLEASURE/CHARLY/CELVIN
RÆV 4 75,39
Emilie Louise Weilsby LORD HOLSTEIN
2006/DV/LORD Z/MELANIE/LANCIANO
NSR 4 76,86
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 4 77,25
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK 5 78,25
Ulrich Gaarslev 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
FSRK 5 78,66
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 5 78,99
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 5 80,89
Olivia Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 7 86,79
Maria Rosendahl Christensen CRELINA
2008/DV/CRELIDO/KROGSKÆRS BALINA/BAJAZZO XX
CSC 8 68,70
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 8 72,64
Christel May-worre VALLØS PICCOLO DIAVOLO
2007/DV/D´ACCORD/VALLØS LUCKY LADY/CARANO
SPR 8 73,81
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 8 76,46
Ulrich Gaarslev CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
FSRK 8 76,69
Thit Bibi L. Roed SPIRIT
2010/HN/SANDRO BOY/ESLA/ESPRI
SHS 9 97,64
Thalia Pitzner QUALITY SUN AX
2013/DV/QUALITY TIME/SUNNY GIRL/CORNETTO
SPR 12 77,02
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC 16 92,85
Josephine Bøgh ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
RIC 18 99,78
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK Udg.
Karina Leichle LORD IF DE CHALUSSE
1999/DR/If De Merze/Nifrane/Fury De La Cense
CSC Udg.
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR Udg.
Nadia Siesbye Suhr DESPINA N
2011/HO/CASSITO/VENDETTA II/QUITE CAPITOL
SPR Opg.