jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

15. LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B7 (SVH 1)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
23
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 750 2: 600 3: 450 4: 300 5: 250
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Merete Engkjær Svart
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 0 42,32 0 27,34 27,34 1
1 1
Amanda Khuu WESTERGÅRDENS ARON
2003/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
FYR 0 38,01 0 28,63 28,63 1
2 2
Ida Dyrbye Hersbøll DOLOMA L
2008/KWPN/CANTURANO/ZOLOMA/CONCORDE
RKV 0 42,53 0 29,03 29,03 1
3 3
Julie Skjeldborg LIBAKS CASTELLO
2011/DV/CRELIDO/PINOT/A'KHAN Z
BAR 0 43,26 0 30,84 30,84 1
4 4
Mathilde De Neergaard LIBERTINA
1996/DR/Libertino/Gamina/Calando I
STRÅ 0 45,87 0 30,93 30,93 1
5 5
Amalie König BRISKA BS
2009/HO/STAKKATO/VALENTINA BS/CASSINI II
BAR 0 44,88 0 31,06 31,06 1
6 6
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 0 42,60 0 33,38 33,38 1
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 0 45,07 0 36,11 36,11 1
Maja Dulong Hoff BENDIXEN'S CAPISH
2011/DV/CABACHON/FRUERHOLMS AKIRA/ARCUS
BAR 0 42,44 0 36,21 36,21 1
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 0 44,56 0 36,76 36,76 1
Line Pagh Nielsen ANZU Z
2012/WP/ARPEGGIO/PERLE/PONTIFEX
SPR 0 43,87 4 35,90 35,9
Frederikke Lundgren Skelmose HOPLA'S FANTAST
2011/DV/FAVORIT ASK/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
SIV 4 45,44 0 38,00 38
Sascha Sofie Nielsen PARTY TIME
2011/DV/PARTY DANCE/ANNIE V/ANIMO
EGE 0 42,66 5 40,39 40,39
Marie Juul DANONICUS
2012/TR/ABENDTANZ/DONAUMAID V. KLOSTERHOF/ZÖLLNER XX (GER)
EGE 4 43,36 4 33,16 33,16
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR 0 45,33 8 33,52 33,52
Daniel Hald Cassøe CAVALINE D.D.
2012/DV/CAVALL ASK/OVERTURE KH./CORRATUS
DDHS 4 44,03 4 34,03 34,03
Ulrich Gaarslev HERMES VAN SCHUTTERSHOF
2013/SBS/KASHMIR VAN HET SCHUTTERSHOF/URSULA VAN SCHUTTERSHOF/CORRADO I
FSRK 8 45,69 0 36,99 36,99
Louise Søgaard CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
RIC 4 44,39 4 37,96 37,96
Nanna Normann Olsen POKERFACE Z
2005/ZA/Chippendale Z/Janette/Ramiro Z
HIS 10 60,79 0 36,08 36,08
Nathalie Berggren WIZAL III F. VEJGÅRD
2005/DV/CARSON ASK/WESTIE F. VEJGÅRD/LOOPING
SLRK 18 75,27 0 34,18 34,18
Cecilie König AAQUA (SWB)
2008/SWB/HIP HOP (SWB)/TIFFANY (SWB)/TAMBURIN
FUR Udg.
Amalie Rosenstand LORD CALYPSO
2002/HO/LORD CALIDOS/KARO/CORNETTO
SPR Udg.
Josefine Clasen FARETINA
2010/KWPN/SAM R/CARETINA/CARETINO
HGR Opg.