jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

16. LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
37
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 1000 2: 800 3: 600 4: 400 5: 250
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Lena Aagaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Daniel Hald Cassøe DAME NOIRE VAN OVERIS Z
2012/ZA/DARCO/COLETTE IV/COLLIN L
DDHS 0 63,71 1
1 1
Daniel Hald Cassøe AAGAARDENS CHICO ASK
2012/DV/FAVORIT ASK/LAJGÅRDENS CHICOTA/CHICO'S BOY
DDHS 0 64,00 1
2 2
Ida Dyrbye Hersbøll DOLOMA L
2008/KWPN/CANTURANO/ZOLOMA/CONCORDE
RKV 0 65,61 1
3 3
Louise Pedersen LAETITIA 80
2003/HO/RHEINSBERG/JUNDA/ACOBAT I
RVV 0 68,12 1
4 4
Alexia Tsangaratos GLENDAM
2010/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/QUITTE/QUIDAM DE REVEL
DDHS 0 70,09 1
5 5
Nadia Siesbye Suhr KLØVERGÅRDS DIRTY DANCER
2012/DV/FAVORIT ASK/JESSIE ASK/LAMBRUSCO ASK
SPR 0 70,40 1
6 6
Amalie König BRISKA BS
2009/HO/STAKKATO/VALENTINA BS/CASSINI II
BAR 0 71,10 1
7 7
Sofie Kondrup LILLEVANGS GAIA
2007/DV/QUIDAM'S RUBIN/GUSTA/KILIAN
NDRK 0 72,32 1
8 8
Thalia Pitzner QUALITY SUN AX
2013/DV/QUALITY TIME/SUNNY GIRL/CORNETTO
SPR 0 75,76 1
9 9
Ulrich Gaarslev CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
FSRK 0 76,57 1
10 10
Stephanie Jones UNION STAR Z
2014/ZA/UNTOUCHABLE/DARLYNN.PP/QUICK STAR
RIC 0 77,71 1
Karina Leichle ALTHEA NOVA ASK
2008/HO/NEKTON/LIBELLE XI/COR DE LA BRYÈRE
CSC 0 80,41 1
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
MSR 0 81,11 1
Pernille Tribler ULLERUPS CARLO
2013/DV/CABACHON/ULLERUPS KATRINE/KANUDOS XX (GER)
MBRK 0 81,27 1
Louise Søgaard CASILLO
2014/DV/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
RIC 0 81,71 1
Louise Lindegaard Petersen CLARIMAR
2010/HO/LARIMAR/WANDA XV/QUITE CAPITOL
AAGS 2 88,63
Amanda Khuu WESTERGÅRDENS ARON
2003/DV/COME BACK II/RENETTA/RAIMONDO
FYR 4 65,32
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 4 72,70
Jacob Theodor Schmidt CARACAS
2007/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
TSC 4 77,27
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
SPR 4 77,65
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC 4 78,25
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 4 78,46
Jacob Theodor Schmidt BØGEGÅRDENS LEONA
2012/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS LAVITA/LIONELL
TSC 4 78,97
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 4 79,46
Marie Juul DANONICUS
2012/TR/ABENDTANZ/DONAUMAID V. KLOSTERHOF/ZÖLLNER XX (GER)
EGE 4 80,54
Frederikke Lundgren Skelmose HOPLA'S FANTAST
2011/DV/FAVORIT ASK/LINDVEDGÅRD'S LOVE FOREVER/I LOVE YOU
SIV 5 83,73
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 6 88,12
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 7 93,81
Anita Jane Cordrey ZACHS FAIRFIGHT
2010/DV/ZACHAROV/FAIRPLAY/ALICANTE
NSR 8 76,23
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 10 105,37
Ida Mundberg Hansen MUNDBERG'S SANDRINO BOY
2013/DV/SANDRO BOY/SOURIS/LORAN
ØSR 12 78,87
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
STRÅ 12 78,98
Stephanie Jones EMIR PP Z
2014/ZA/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/CALINE/CLAUDIO'S SON
RIC 12 96,79
Line Pagh Nielsen ANZU Z
2012/WP/ARPEGGIO/PERLE/PONTIFEX
SPR 15 93,76
Olivia Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
HIS Udg.
Ann-sofie Brandt Odgaard AGOSTINO
2005/HN/ACORD II/PIA/PRESTIGE PILOT
SLR Udg.
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK Opg.