jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

17. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
31
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 1500 2: 1200 3: 900 4: 600 5: 450
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Tina Lund CALTONA
2005/OS/CALVARO Z/GASTONA (WIZVILINA)/GRANNUS
RIC 0 58,24 1
1 1
Tina Lund DOYLLON
2006/OS/DOYEN/LUTINE ROUGE/PAPILLON ROUGE
RIC 0 59,75 1
2 2
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK 0 60,25 1
3 3
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
OHR 0 61,07 1
4 4
Louise Engelsted MEXICO
2012/DV/TAILORMADE STARDUST/MEXICANA/ASTON
BAR 0 62,30 1
5 5
Kristine Amalie Paulson CARACELLA
2008/HO/CACHAS/O-CARLOTTA/CARTHAGO
NSR 0 62,71 1
6 6
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
SPIP 0 62,90 1
7 7
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SHS 0 64,73 1
8 8
Matilde Ertmann Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 0 65,99 1
Morten Bennetsen CARLISCO M.
2008/OS/CARTANI/DRYADE V/JALISCO B
NDRK 0 66,50 1
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/SILVESTER
SPR 0 66,79 1
Pernille Tribler FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
MBRK 0 68,25 1
Ulrich Gaarslev 4EVER BLACK JACK
2013/LU/FAVORIT ASK/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
FSRK 0 72,26 1
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 0 74,04 1
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
SPR 4 63,71
Laura Baaring Kjærgaard DONOGUE DOCTOR GEORGE
2011/IRH/C-INDOCTRO/DONOGUE CAVALIER GIRL/CAVALIER
RIC 4 67,35
Thit Bibi L. Roed SYVHØJEGÅRDS HAPPY-HAPPY
2011/DV/FAVORIT ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
SHS 4 70,40
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
SPR 4 73,16
Amalie Reimer Nielsen CORTUS
2001/HO/CORRADO I/A-CANDINA/CANTUS
SAS 4 73,51
Thomas Pihl Jensen CABA BRONS
2013/DV/CABACHON/CORELIE BRONS/CORONADO
FSRK 5 76,14
Emilie Niebuhr CHINATOWN
2010/HO/CI CI SENJOR ASK/LADY PLEASURE/FOR PLEASURE
BAR 6 81,22
Louise Stenvang HARMONIE
2006/SWB/CAMARO M/MORGANA KILLIGREW (SWB)/IRCO MENA
SPR 6 83,25
Erik Fogh Mortensen CAMBRINUS
2004/DV/CORRATUS/INDIANA/LATINO
NDRK 6 83,86
Astrid Svenstrup CASILA
2008/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/MEGARA/CONCORDE
DDHS 7 85,09
Jacob Theodor Schmidt BØGEGÅRDENS LEONA
2012/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS LAVITA/LIONELL
TSC 8 71,37
Malene Lykke Nielsen NEW STAR V/H RUSSELTVELD
2013/BWP/ECHO VAN 'T SPIEVELD/KUSIJGE V/H RUSSELTVELD/SANDRO BOY
SPR 8 74,47
Mie Daugaard Reimer LAYOUT 22
2010/HO/LASINO/FALETTA I/CAPITOL I
SAS 9 77,74
Charlotte Engdal Pedersen CALIBRO
2006/DV/Cardento/Chantell/Come Back Ii
SPR 9 95,36
Mille Bisgaard-Maarup LIBERTY DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/HAPPY DANCE/CHABLIS
SPR 16 70,69
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
CSC 24 73,21
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR Opg.