jun
2019
Fra 13-06-2019 til 16-06-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

SPR's B-stævne inkl. C-klasser og 4 kval til AGRIA DRF Mesterskab i klub holdspringning (B)

Stævnenummer
Prop00032939
Dato for resultat d. 17-06-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben (Distrikt D01)
Bernstorffsvej 199
2920 Charlottenlund

Kontakt inden stævnet

Jakob Leth
20859728
spr@spr.dk

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen
Dommere
Merete Engkjær Svart, Per Krohn, Lena Aagaard
Teknisk Delegerede
Birgitte Tribler, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

19. Walber og Stutteri Ask Cup 2019 - Kvalifikation til AGRIA DRF-Holdmesterskab - MB1*/MB2*/MA1* - Pris er pr. hold.Walber og Stutteri Ask Cup 2019 - Kvalifikation til AGRIA DRF-Holdmesterskab - MB1*/MB2*/MA1* - Pris er pr. hold. (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 17-06-2019
Antal starter:
51
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 5000 2: 3000 3: 2000 4: 1000 5: 1000
Dommere:
Erling E. Simonsen, John Nielsen, Peter Jørgensen, Birgitte Tribler, Lena Aagaard, Merete Engkjær Svart, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Malene Lykke Nielsen ACORADA 13
2002/OLD/ACORADO II/ZIMNIA/LANDEGO
SPR 0 77,32 1
1 1
Mille Bisgaard-Maarup LIBERTY DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/HAPPY DANCE/CHABLIS
SPR 0 77,46 1
2 2
Christel May-worre CABALLERO 80
2000/WP/CHAMPION DU LYS/ACONDA/ACORD II
SPR 0 78,32 1
3 3
Jessica Vinther Jensen LEONIE 111 Z
2006/ZA/LORD Z/M. UNELLIE/CASSINI I
RIC 0 78,88 1
4 4
Laura Baaring Kjærgaard DONOGUE DOCTOR GEORGE
2011/IRH/C-INDOCTRO/DONOGUE CAVALIER GIRL/CAVALIER
RIC 0 79,77 1
Anne-Kristine Rie Truelsen COSMA SHIVA S
2008/OS/CORNET´S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
CSC 0 79,92 1
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
RIC 0 80,22 1
Shannon Ketterle LEONIDAS 129
2009/OS/LEONCE/KARAT/SILBERSEE
RIC 0 80,83 1
Anna Victoria Weilsby STENBÆKGÅRDS MOJITO
2013/LU/GODSEND DU REVERDY/JUST ASK/LAMBRUSCO ASK
NSR 0 81,24 1
Astrid Svenstrup DIAMANTE
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/MEGARA/CONCORDE
DDHS 0 81,55 1
Karina Leichle ALTHEA NOVA ASK
2008/HO/NEKTON/LIBELLE XI/COR DE LA BRYÈRE
CSC 0 83,30 1
Emile Louis Hartmann CI BEAU ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/CILLA ASK/LAMBRUSCO ASK
LYK 0 84,46 1
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
RÆV 0 85,34 1
Mathilde Lind Skjøtt BØGEGÅRDENS GRAF-TOP
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ANNELINN/BØGEGÅRDENS APOLLO
LYK 0 85,35 1
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 0 85,49 1
Kristian Skovrider SPECIAL DE GAMET
2011/OS/STAKKATOL/IVRESSE DE GAMET/VETIVER DE GAMET
SHS 0 85,79 1
Frederikke Smed Busse FIRLEFANZ
2007/HN/FOR SUCCESS/ANELI/ACORD II
NDRK 1 87,61
Erik Fogh Mortensen CAMBRINUS
2004/DV/CORRATUS/INDIANA/LATINO
NDRK 1 87,83
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
BAR 1 88,87
Jacob Theodor Schmidt CARACAS
2007/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
TSC 2 91,51
Louise Engelsted MEXICO
2012/DV/TAILORMADE STARDUST/MEXICANA/ASTON
BAR 4 78,83
Sabine Karlskov Lange FOR JOY
2011/HO/FOR FASHION/RIANA/COLMAN
FSRK 4 78,92
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
FSRK 4 80,33
Alexia Tsangaratos HEDENS MADONNA
2011/LH///
DDHS 4 80,63
Katrine Ladefoged Rasmussen CALIBER
2001/DV/CARANO/THY´S LAY OUT/LAURENZ
DDHS 4 81,79
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
FSRK 4 82,54
Thit Bibi L. Roed SPIRIT
2010/HN/SANDRO BOY/ESLA/ESPRI
SHS 4 82,68
Daniel Hald Cassøe SAHARIS FAVORITE CARLOS
2012/DV/FAVORIT ASK/MISS MAJ FLOWER/CLAUDIUS K.
DDHS 4 83,50
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
CSC 4 83,99
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 4 85,14
Nanett Larsen DINARO
2008/DV/CARDINO/CRELINA/CRELIDO
LYK 5 88,67
Alexandra Wibholm Nobel DUBLIN TH
2011/HO/CARETINO/COSTA RICA 32/CASSINI I
TSC 5 88,98
Maria Hjorth Frederiksen A. MIRA LIWE
2011/DV/LIWE STAR/A'MIE "C"/A-DUR
SPR 7 97,85
Emma Toft Heilesen HIP-HOP'S FIREFLY
2011/DV/FAVORIT ASK/HIP-HOP'S COVER-GIRL/CHARMEUR
RÆV 7 98,29
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
CSC 8 81,06
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
BAR 8 81,36
Morten Bennetsen CARLISCO M.
2008/OS/CARTANI/DRYADE V/JALISCO B
NDRK 8 83,36
Louise Stenvang BRUUNHOLMS CADEAU
2006/DV/CARTANI/FMR'S CASANDRA/CORLANDO
SPR 8 86,36
Emilie Louise Weilsby LORD HOLSTEIN
2006/DV/LORD Z/MELANIE/LANCIANO
NSR 9 87,46
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK 13 103,68
Karoline Vistesen Graversen SIR EDWARD
2001/HO/ACOBAT II/FIRST TIME B/CALANDO I
SHS 13 105,10
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
SHS 15 112,39
Mette Askham Jensen UN
2005/OS/FOR PLEASURE/CHARLY/CELVIN
RÆV 16 100,36
Thomas Pihl Jensen CABA BRONS
2013/DV/CABACHON/CORELIE BRONS/CORONADO
FSRK 17 87,59
Emilie Niebuhr PRETENDER
2004/LU/CARPENTER/ZULEIKA/LORD
BAR 17 119,04
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK Udg.
Melissa Fobian CATHLEEN HORSENÆS
2006/DV/Carano/Corleen/Leendert
SPR Udg.
Victoria Sophia Hjorth-Madsen CATWALK V
2012/DV/COSMEO/KIA V/HEARTBEAT
TSC Udg.
Ane Pedersen Mylin QUAX 47
2006/HO/QUO VADOS I/ATINE/LORD
NSR Udg.
Maria Thougaard Nielsen ELFI MØLHOLM
2012/LU/CAMPBELL/ELITÉ/INDUC
RÆV Udg.
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR Udg.