jul
2019
Fra 03-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest

Bækgaarden Horse Festival 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032940
Dato for resultat d. 09-07-2019
Resultatbehandling færdig
Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Florinda Pieterse
60904697
sekretariat@week27.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, Rasmus Rise
Dommere
Bjarne Mørup, Vivi Grav Hansen, Karen Ballegaard, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

1. PwC Small Tour LA1* Heste (115 cm) A (B)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 09-07-2019
Antal starter:
51
Antal placeringer:
15
Dommere:
Erling E. Simonsen, Rasmus Rise, Vivi Grav Hansen, Jette Bach, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Katrine Krog stigsen CASANDRA
2008/DV/CASIR ASK/GINEBORGS AMANDA Z/A'KHAN Z
KOOR 0 53,80 1
1 1
Jeff Paw Nielsen BLACKS COLLUNA
2007/DV/COLORADO/LUNA (LISETTE)/LANCIER
KOOR 0 54,73 1
3 3
Hege Nilsen HAPPY HEART C
2008/DV/HEARTBEAT/LISETTE D./LORD CANTUS
NØRK 0 56,52 1
4 4
Michelle Påhlson Lauridsen CHIANTY RUFINA
2008/HN/CHACCO-BLUE/WITARA/WIENER STAR
BDR 0 56,98 1
5 5
Dorthe Kristiansen MINI
2007/LH///
RKH 0 57,95 1
6 6
Svend Buch Juul GRANDIS
2011/KW/USTINOV/WAYLITA/QUASIMODO Z
GERF 0 58,42 1
7 7
Trine Lindberg GREDSTEDGAARDS LANCET
2012/DV/TAILORMADE LANCELOT/GREDSTEDGAARDS ANIZETTE/ALJANO
RKH 0 59,97 1
8 8
Mai Bæk Nielsen GALAXY
2011/KW/NUMERO UNO/ZALZA/CLINTON
BBR 0 60,18 1
9 9
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 0 60,47 1
10 10
Hanne Håkonsen COR DE ASK
2012/DV/CI CI SENJOR ASK/LONNI ASK/LAMBRUSCO ASK
FYR 0 60,73 1
11 11
Marie Dresler VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
FSRK 0 61,32 1
12 12
Kamilla Grauff Albrektsen WEGA F. DAMGAARD
2013/DV/WARRANT/WICA F. DAMGAARD/CARANO
CSK 0 61,54 1
13 13
Christina Thinggård Jacobsen CONNEX
2007/DS/COURAGE/CALIRA/CANTUS
FYR 0 62,42 1
14 14
Rie Rose Lindegren Roed SPIRIT
2010/HN/SANDRO BOY/ESLA/ESPRI
VIR 0 62,45 1
15 15
Sara Holm Mikkelsen BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
2005/DV/GRAF TOP/STAPHIRA/STAKKATO
BÆK 0 62,99 1
16 16
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 0 65,35 1
Molly Øvlisen Fisher DRUMHOWAN BALOUBET MYSTIQUE
2010/IRH/VECHTA/MISS BALOUBET/BALOUBET DU ROUET
HRK 0 65,67 1
Camilla Marie Nørgaard-Jensen FRUERHOLMS LOKE
2009/HO/LIMONCELLO II/GINA XXX/LIGORETT
BOR 0 66,88 1
Camilla Thomsen EDDISON
2010/DV/CHELLYS Z/ETIK/A'KHAN Z
VAS 0 66,97 1
Alberte Gravesen Jensen GIOVANNI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WALKYRIE/C-INDOCTRO
KARR 0 70,83 1
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 0 71,78 1
Sarah Emilie Nørgaard NYMARKS CONVOY
2008/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/COMIKA VEJEN/CORLANDO
SPR 0 72,00 1
Maria Thougaard Nielsen FIERO (NWB)
2009/NV/BLUE HORS LEREDO/HANNEHØJ´S FANNY/FALKNER
BBR 1 72,36
Astrid Lund Wisholm SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
ASR 1 74,26
Ida Gadensgaard KARKOV'S STAKINO
2011/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LEONORA/LUCKY LIGHT
FRK 4 56,53
Sarah Møller Pedersen LORDANE
2010/OLD/LORDANOS/CHARITA/CALYPSO II
KLIR 4 59,22
Jeanne Keller CONTRA-AS
2006/OS/CONTENDRO I/PRAERIE II/FEINBRAND
KOOR 4 60,03
Jasmin Skyggebjerg MAE BERNADETT
2004/PA/Crown´S Blue Pearl/Magonette/Mago Xx
FYR 4 60,42
Laura Touborg LEVI VAN DE NEERHEIDE
2011/BWP/EMERALD VAN RUYTERSHOF/ELFIE/GALOUBET A
EGE 4 60,99
Nadja Therkildsen EXCLUSIVE INSIGHT
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LANITA/LANTHANID
AAR 4 61,52
Søren Andersen CASINO ROYAL
2007/KW/MICHAEL/UTAH TETTIE/PACIFIC
SIR 4 61,63
Camilla Sæther DINLEY
2008/KW/ATLANTIC/KINLEY M/ELMSHORN
BOR 4 65,87
Freja Højgaard Pedersen CANVEY ISLAND
2006/HO/CONTENDER/PIA PRISCA/CANDILLO
RIC 4 66,59
Cecilie Krog Sørensen SYVHØJEGÅRDS FAVORIT ROYAL
2011/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
BÆK 4 67,12
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 4 67,37
Kia Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
SPS 4 67,59
Lone Marie Øglend HANDSOME DILAIKA
2013/LU/E BØGEGÅRDENS DICAPO/GAMMELBYS LAIKA/CORONADO
BOR 4 67,81
Christina Madsen ZILVER ZAZU
2013/DV/ZILVERSTAR T/WINNY THE BLUE D'IVE/MR. BLUE
CSK 4 68,12
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 4 68,60
Anna Sandahl Michelsen BANKGÅRDS ALISTA
2012/DV/ARLANDO Z/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
GRRK 5 74,06
Charlotte Bruun Nielsen VOLDBYGAARDS CORTUS
2006/DV/CORRATUS/D'WILL/LANDO
VIR 5 74,73
Julie Paludan Sørensen CLAIRE
2010/HO/CLARIMO/WANOU/QUO VADOS I
SKÅR 8 63,43
Camilla Birk Kristensen AASGAARDS FANTAZY
2000/LH///
KRI 8 65,06
Cecilie Berthelsen AB'S LASANT
2009/DV/LAMBRUSCO ASK/L. CASANDRA/CARANO
BIS 9 75,31
Allan Blomgreen AB'S QUICK AND CAREFUL
2011/DV/CAREFUL/A QUESTION OF LOVE/QUIDAM DE REVEL
BIS 10 76,45
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DDHS 12 70,41
Alberthe Studsgaard AK'S CALINE
2009/HO/CLARIMO/RHEA CL/CARETINO
ØMKR 19 81,30
Laura Lundtorp Olsen LILLEVANGS CHRISTO
2010/DV/CHELLYS Z/LILLEVANGS GALINA/QUIDAM'S RUBIN
BRN Udg.
Donatella Broglia IROCCO VH.
2008/BWP/CARDENTO/THOWRA VAN DE STERRE/QUIDAM DE REVEL
BAR Udg.
Camille Silke Pless CENTA VH KOSTERHOF Z
2008/ZA/CONTACT VAN DE HEFFINCK/CALL GIRL Z/CENTAUER Z
TØRK Udg.
Melanie Østergaard Lyson SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
SLR Opg.