jul
2019
Fra 03-07-2019 til 07-07-2019
  • Spring
  • Hest

Bækgaarden Horse Festival 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032940
Dato for resultat d. 09-07-2019
Resultatbehandling færdig
Låsbyvej 149 B
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Florinda Pieterse
60904697
sekretariat@week27.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen, Rasmus Rise
Dommere
Bjarne Mørup, Vivi Grav Hansen, Karen Ballegaard, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

5. PwC Small Tour KVALIFIKATION LA2** Heste (120 cm) B4 (B)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 09-07-2019
Antal starter:
63
Antal placeringer:
15
Dotering:
1: 1500 2: 1120 3: 750 4: 670 5: 560 6: 560
Dommere:
Erling E. Simonsen, Rasmus Rise, Bjarne Mørup, Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Trine Lindberg DO.IT VAN DE CASTERSHOEVE
2009/SBS/INDIAN GOLD VAN CASTERSHOEVE/WHITNEY L/PACIFIC
RKH 0 47,60 0 26,21 26,21 1
1 1
Stine Almind Pedersen SMILLA
2008/HN/STENOGRAPH/NIGHTFEVER/NOBLE CHAMPION
BOGØ 0 50,58 0 27,37 27,37 1
2 2
Magnus Elkalady SPIRIT (SWB)
2006/SWB/ELMSHORN/LITTLE NOVA (SWB)/LITTLE BOY
SSRK 0 51,33 0 28,50 28,5 1
3 3
Mai Bæk Nielsen D-CAVATINA
2011/HO/NUMERO UNO/COROLA II/CORRADO II
BBR 0 50,14 0 29,24 29,24 1
4 4
Martin Neergaard ELIS DE REVEL
2012/HO/CORRADO I/ZAUBERIN DE R/QUIDAM DE REVEL
LYK 0 52,70 0 30,16 30,16 1
5 5
Trine Lindberg GREDSTEDGAARDS LANCET
2012/DV/TAILORMADE LANCELOT/GREDSTEDGAARDS ANIZETTE/ALJANO
RKH 0 48,60 0 30,96 30,96 1
7 7
Zelina Hulehøj GERMIE
2011/KWPN/BUSTIQUE/R.ZERMIE 2/CASH
RIRI 0 48,72 0 31,74 31,74 1
8 8
Katrine Ladefoged Rasmussen HEART OF WILD Z
2010/ZA/HEARTBREAKER/S-CAROUBA/CORONADO
DDHS 0 53,15 0 31,86 31,86 1
9 9
Søren Andersen CASINO ROYAL
2007/KW/MICHAEL/UTAH TETTIE/PACIFIC
SIR 0 49,55 0 32,40 32,4 1
10 10
Mathilde Skytte Lundsby HEARTLINE
2007/DV/HEARTBEAT/BAKKELY'S RANELL/RACOT
HRB 0 50,44 0 32,47 32,47 1
11 11
Rikke Thingholm LE MANS
2003/DV/LAMBRUSCO ASK/ANDANTE BYHØJ/SCHWEDENGRUSS
ODIN 0 53,98 0 32,99 32,99 1
12 12
Ida Bech Lange COSMEO'S CROCODILEDUNDEE
2009/LU/COSMEO/KATHLEEN V/CASSINI I
DDHS 0 52,32 0 33,47 33,47 1
13 13
Rikke Haastrup Kristensen Q2
2007/DV/QUITE EASY/THY'S LA TIA/CALIDO I
LYK 0 51,41 0 34,18 34,18 1
15 15
Mette Askham Jensen FLIPPER
2010/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/UREINA II/ANDIAMO Z
RÆV 0 51,49 0 34,44 34,44 1
16 16
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 0 53,70 0 34,54 34,54 1
17 17
Astrid Lund Wisholm SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
ASR 0 52,38 0 35,81 35,81 1
Daniel Hald Cassøe DAME NOIRE VAN OVERIS Z
2012/ZA/DARCO/COLETTE IV/COLLIN L
DDHS 0 45,36 4 26,08 26,08
Maria B. Frederiksen EMPIRE
2009/KWPN/QUASIMODO Z/OLIVIA/HOLLAND
BOR 0 46,67 4 27,74 27,74
Sara Holm Mikkelsen BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
2005/DV/GRAF TOP/STAPHIRA/STAKKATO
BÆK 0 46,83 4 32,21 32,21
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
STRÅ 0 48,96 4 33,49 33,49
Sofie Kondrup LILLEVANGS GAIA
2007/DV/QUIDAM'S RUBIN/GUSTA/KILIAN
NDRK 0 52,53 4 34,93 34,93
Andreas Holm CASANOVA
2003/HO/CASH AND CARRY/LOSITA/CORONADO
RIF 0 54,66 4 35,55 35,55
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DDHS 0 54,23 4 36,11 36,11
Alberthe Studsgaard AK'S CALINE
2009/HO/CLARIMO/RHEA CL/CARETINO
ØMKR 0 52,45 4 36,77 36,77
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KWPN/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
NDRK 0 52,69 4 39,26 39,26
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen STENAGERS HARD TO BEAT
2007/DV/HEARTBEAT/STENAGERS LEICA/LEANDRO
SPR 0 54,21 8 52,70 52,7
Janni Vestergaard Hansen CORN DE LUX
2013/HO/HERMES DE LUX/B-ALPHA BEAT/CORNET OBOLENSKY
HRB 0 49,00 12 35,67 35,67
Monica Bugge Skibsted SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 3 64,11
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 4 46,97
Matilde Ertmann Skov SARTORS TIAMO
2008/DV/BALOU DU ROUET/CINDY SARTOR/CASTRO
RIC 4 47,40
Philip Wendelboe BONITA 449
2007/BWP/BLUE BOY/ULRICHE V BAREELHOF Z/ULRICH Z
SRI 4 49,83
Marie Dresler VOLSTRUPS CARLA
2005/DV/CHURCHILL/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
FSRK 4 49,96
Kamilla Grauff Albrektsen WEGA F. DAMGAARD
2013/DV/WARRANT/WICA F. DAMGAARD/CARANO
CSK 4 50,33
Signe Andrea Frank FLORIDOR
2012/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DVRK 4 50,57
Maria Thougaard Nielsen FIERO (NWB)
2009/NV/BLUE HORS LEREDO/HANNEHØJ´S FANNY/FALKNER
BBR 4 50,64
Signe Dueholm Veng Kristensen QUIBUS SECONDO J
2007/SIT/QUIDAM DE REVEL/O JULANA-IMOO/COME ON
TØRK 4 50,99
Martin Neergaard NIRVANA VD DONKHOEVE
2013/BWP/HUNTERS SCENDRO/FATIMA V/D DONKHOEVE/CALATO
LYK 4 51,09
Camilla Sæther DINLEY
2008/KW/ATLANTIC/KINLEY M/ELMSHORN
BOR 4 51,25
Stine Holm ARIA DE MIRAUMONT
2010/SF/NORTON D'EOLE/FARA DE MIRAMOUNT/MONT BLANC
BÆK 4 51,27
Lone Marie Øglend MOUSE VAN DE BREM
2012/BWP/TRIOMPHE DE RIVERLAND/IRRAIS VAN DE BREM/BLUE BOY
BOR 4 52,66
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
STRÅ 4 53,51
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 4 53,84
Signe Dueholm Veng Kristensen DINANDOLIN
2008/KW/NAMELUS R/TIARALINA/NAIROBI
TØRK 4 53,87
Camilla Marie Nørgaard-Jensen FRUERHOLMS LOKE
2009/HO/LIMONCELLO II/GINA XXX/LIGORETT
BOR 4 54,74
Susan Brøndum Skytte EGANO
2009/KW/WIZZERD WV/HAIFA/WISCONSIN
KOOR 4 54,99
Sofie Thørholm ROCK STEADY SK
2011/LH///
NØRK 5 55,93
Alberte Gravesen Jensen GIOVANNI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WALKYRIE/C-INDOCTRO
KARR 5 56,13
Annika Knudsen Lorentsen FUERTY CARISMO
2011/IRH/WOMANIZER/CHATEAUNIQUE/CARISMO
NDRK 5 56,23
Simone Friborg Bejer VOLSTRUPS COPY
2006/DV/CORLANDO/VOLSTRUPS CARTIA/CALATO
AAR 6 60,58
Hanne Håkonsen COR DE ASK
2012/DV/CI CI SENJOR ASK/LONNI ASK/LAMBRUSCO ASK
FYR 7 65,04
Kamilla Grauff Albrektsen BREDVIG FALLULAH
2013/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
CSK 8 53,86
Kristian Skovrider NØRREMØLLEHØJS BE MY BALLY
2013/DV/BALDINI II/CINDI/CANDILLO
SHS 8 54,01
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
IRK 10 62,55
Camilla Thomsen EDDISON
2010/DV/CHELLYS Z/ETIK/A'KHAN Z
VAS 12 49,89
Nadja Therkildsen EXCLUSIVE INSIGHT
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LANITA/LANTHANID
AAR 12 51,89
Sarah Emilie Nørgaard NYMARKS CONVOY
2008/DV/KERMO'S WHITE TALISMAN/COMIKA VEJEN/CORLANDO
SPR 12 68,32
Anna Sandahl Michelsen BANKGÅRDS ALISTA
2012/DV/ARLANDO Z/POPPELGAARDENS CALISTA/COME BACK II
GRRK 19 66,30
Caroline Andrea Herschend PARDOON
2004/TO/PREESTER/SÜÜRIA/START XX (KAZ)
BAR Udg.
Josefine Botin Jørgensen CORNELIA (SWB)
2006/SWB/CORLANDO/RONJA/ROBIN Z
SAO Opg.
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC Udg.
Helena Elmo Kristensen EDINBURGH
2009/OS/AREZZO VDL/MAZELLI/CANTUS
NØRK Udg.
Jeanne Keller CONTRA-AS
2006/OS/CONTENDRO I/PRAERIE II/FEINBRAND
KOOR Udg.
Mikkel Jensen CONCORDE 53
2003/HO/CASARIO II/O-CONTRA/CORRADO I
ELM Udg.