okt
2019
Fra 11-10-2019 til 14-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Holte Rideklubs B-stævne m/C-klasser Hest og pony med Sjællandsmesterskaber (B)

Stævnenummer
Prop00032951
Dato for resultat d. 17-10-2019
Resultatbehandling færdig
Holte Ride-Klub (Distrikt D01)
Egebækvej 22
2840 Holte

Kontakt inden stævnet

Birgitte Kronborg
28519075
holterideklub@outlook.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Peter Jørgensen
Dommere
Tom Nielsen, Rasmus Birk, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Jette Vermehren
Tilbage til klasseoversigt

12. Tattersall's LA2** Springning Heste (120 cm) A (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 17-10-2019
Antal starter:
35
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150
Dommere:
Jan Juul, Peter Jørgensen, Jette Vermehren, Tom Nielsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 0 50,39 1
1 1
Louise Rich SØNDERGAARDS CORDINAL
2006/DV/CORRATUS/ROSIE SKOVGAARD/ROYAL Z II
SPR 0 53,92 1
2 2
Cecilie Høj Rasmussen HAGASLÄTT'S LAMBADA
2005/GHH/LIMBUS/CASSANDRA/CASCADEUR
ROR 0 54,00 1
3 3
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KWPN/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
NSR 0 54,28 1
4 4
Kristine Amalie Paulson CARACELLA
2008/HO/CACHAS/O-CARLOTTA/CARTHAGO
NSR 0 54,48 1
5 5
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 0 55,11 1
6 6
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 0 55,46 1
7 7
Ulrich Gaarslev CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
HIS 0 55,54 1
8 8
Tina Hattel CASUS HOVSTED
2003/DV/SOLOS ACCORD/CARINA HOVSTED/LORD CANTUS
MMR 0 56,60 1
9 9
Julia C. Foss FUNGHI
2010/KW/SINGAPORE/BAKKERTJE/BURGGRAAF
SPR 0 57,74 1
10 10
Louise Rich DIABOLO
2011/HO/DIARADO/VELVET III/COLMAN
SPR 0 61,08 1
Antonie Lauritzen Mølgaard KAMEE
2010/TR/SUMMERTIME/KASOU/SHAVALOU
NSR 0 62,30 1
Mia Maj Kruuse Larsen ACALIBRA
2008/HO/CAYADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
GLK 4 53,51
Alberthe Studsgaard COBOLD 51
2012/HO/CASSARO/PHILLADELPHIA/QUINAR
ØMKR 4 54,80
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 4 55,63
Nanna Ellefsen HOELGAARD'S TAKE QUANDO
2008/OLD/QUANDO-QUANDO/ATTIKA/ASTEK
SPR 4 57,02
Vibeke Niberlung SEX-Z CASIZ
2007/DV/STOLZENBERG/KOBBERHOLMS CHILLI/CORNETTO
SPR 4 58,70
Olivia Espersen VOLSTRUPS CORDO
2010/DV/CHURCHILL/CIRKELINE/CORLANDO
HIS 4 59,45
Bonnie Isabella Wahlsten FIDERFREUDE
2011/DV/FIDERTANZ/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HIS 4 62,45
Cecilie Høj Rasmussen N.O.H.'S HEART DREAM
2007/DV/Heartbeat/Wirbelkrone Ii/Waldstern
ROR 4 67,66
Hannah A Rich Kristiansen CLAVILLE'S COMPLETE
2001/DV/CORONADO/LOTTE/RASANT
SPR 8 58,27
Maja Juhl Sørensen FLIK FLAK 4'EVER
2011/DV/FAVORIT ASK/FUN 4' EVER/SHINDLER DE MUZE (E.T.)
SLRK 8 61,68
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 8 61,83
Anastazia Hoffmann CRISTOBAL S
2009/HO/CATOKI/CASABLANCA S/CASSINI I
VÆR 8 63,41
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 8 64,84
Trine Straegaard Emig D'ACCORD TDS
2012/HO/CONNOR/OCARINA/ACORADO I
NSR 9 72,78
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
MBRK 9 86,18
Antonie Lauritzen Mølgaard TENDERLY
2010/TR/GOODWOOD/TAHITI III/LAURIES CRUSADOR XX
NSR 10 74,37
Mia Maj Kruuse Larsen CASTELLO
2007/KW/WITTINGER VDL/JOY/ELMSHORN
GLK 12 61,72
Alberthe Studsgaard AK'S CALINE
2009/HO/CLARIMO/RHEA CL/CARETINO
ØMKR 12 67,99
Julia C. Foss I.MEVISTA
2013/KW/LEVISTO/MELODIE VIII/LENNON
SPR 14 107,90
Caroline Laura Pedersen QUITE LA BRYERE
2006/HO/QUITE CAPITOL/DECORA/COR DE LA BRYÈRE
CSC 16 82,54
Chili Auscher CALVIN K
2006/HO/CARTANI/ELMA/CALETTO I
HRK Opg.
Molly Øvlisen Fisher DRUMHOWAN BALOUBET MYSTIQUE
2010/IRH/VECHTA/MISS BALOUBET/BALOUBET DU ROUET
HRK Opg.
Mie Borch-Kristensen AIRDINO Z
2006/ZA/AIR JORDAN Z/NEDANGA V/LIBERO H
LØSR Opg.