okt
2019
Fra 11-10-2019 til 14-10-2019
  • Spring
  • Hest/Pony

Holte Rideklubs B-stævne m/C-klasser Hest og pony med Sjællandsmesterskaber (B)

Stævnenummer
Prop00032951
Dato for resultat d. 17-10-2019
Resultatbehandling færdig
Holte Ride-Klub (Distrikt D01)
Egebækvej 22
2840 Holte

Kontakt inden stævnet

Birgitte Kronborg
28519075
holterideklub@outlook.dk

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Peter Jørgensen
Dommere
Tom Nielsen, Rasmus Birk, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Jette Vermehren
Tilbage til klasseoversigt

13. Hørsholm Hestepraksis MB2** Springning Heste (130 cm) A (C)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 17-10-2019
Antal starter:
19
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 750 2: 600 3: 450 4: 300 5: 150
Dommere:
Jan Juul, Peter Jørgensen, Jette Vermehren, Tom Nielsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SPR 0 51,13 1
1 1
Kristine Amalie Paulson TOFTEHØJS JUSTITIA
2010/DV/USTINOV/DITTE/DIAMANT
NSR 0 53,12 1
2 2
Nadia Siesbye Suhr KLØVERGÅRDS DIRTY DANCER
2012/DV/FAVORIT ASK/JESSIE ASK/LAMBRUSCO ASK
SPR 0 53,74 1
3 3
Mia Maj Kruuse Larsen ACALIBRA
2008/HO/CAYADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
GLK 0 54,39 1
4 4
Kristine Amalie Paulson CARACELLA
2008/HO/CACHAS/O-CARLOTTA/CARTHAGO
NSR 0 55,16 1
5 5
Julia C. Foss CARRELO ST
2009/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
SPR 0 58,02 1
6 6
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/SILVESTER
SPR 0 59,30 1
Mikkeline Gransøe BILLY HAZE
2009/AES/BILLY CONGO/DUSKY QUEEN/CLOVER HILL
SPR 0 60,21 1
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 4 53,85
Emil Vestergaard 4 EVER AVATAR
2011/DV/CAJUS/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HRK 4 56,68
Ulrich Gaarslev CORELLI 29
2011/HO/CONNOR/RAISA/CARVALLO
HIS 4 57,81
Nadia Siesbye Suhr UPS NØRRERIS
2011/LH///
SPR 4 60,90
Cecilie C. Ravn V-MAX Z
2003/ZA/VIGARO Z/NAOMI/ARGUS
KAR 8 57,94
Christina Fobian CANSAS
2006/DV/CORRATUS/CANTATA XX (DEN)/QUILTED XX (IRE)
SPR 8 60,71
Josephine Toftdahl Bagge CASSIUS
2007/DV/CASSINI II/BANANA/BACHUS
SPR 9 70,86
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
CSC 12 59,06
Rasmus Krebs Manniche LUCAS
2010/HO/CLINTORD/TIRANA IV/CALATO
SPR 16 61,70
Emma Groot DIAMANDA DIADEMA
2009/DV/CHELLYS Z/BELLONA JEAN/CARANO
SPIP Udg.
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HRK Udg.