nov
2019
Fra 07-11-2019 til 10-11-2019
  • Spring
  • Hest

SAO's B-stævne Spring Hest inkl. Jysk Mesterskab 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032953
Dato for resultat d. 11-11-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben Aalborg (Distrikt D14)
Finstrupgaard Dallvej 5
9230 Svenstrup J

Kontakt inden stævnet

Louise Østgaard Larsen
eft. 16 26810833
louiseoestgaard@gmail.com

Officials

Banedesigner
Rasmus Rise, Arne Tornby
Dommere
Maria Kjeldgaard, Jens Hellmers, Gitte Holm, Bjarne Mørup, Vivi Grav Hansen
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Niels Meincke
Tilbage til klasseoversigt

5. Thrane Erhverv MA1* Springning Heste (135 cm) B4 adgangsgivende til U18/U21 Finale (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) B4 (SVH 4)

Opdateret: 11-11-2019
Antal starter:
47
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 1925 2: 1625 3: 1300 4: 975 5: 480 6: 480 7: 480 8: 480 9: 480 10: 480 11: 480 12: 480
Dommere:
Rasmus Rise, Arne Tornby, Jens Hellmers, Niels Meincke
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Kristian Skovrider KIENA VAN BERIMAR
2010/BWP/GAME-BOY D'10/GWUINA VAN BERIMAR/DARCO
KIRK 0 39,91 0 39,91 29,67 1
1 1
Hans Ley QUINCY ROLD
2008/DV/QUIDAM DE REVEL/DESIREÉ ROLD/DIADEM
KONG 0 39,11 0 39,11 30,11 1
2 2
Hans Ley KONG'S ALLI
2006/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/COLOR LINE/CANDALETTO
KONG 0 39,90 0 39,90 30,38 1
3 3
Stine Cassøe Jakobsen CONCHILLO
2008/DV/CHURCHILL/CONTESSA/CONCORDE
DDHS 0 40,63 0 40,63 31,53 1
4 4
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 0 40,12 0 40,12 31,54 1
5 5
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
RKH 0 41,35 0 41,35 32,7 1
6 6
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
VIR 0 40,59 0 40,59 32,8 1
7 7
Frederikke Svendgaard BØGEGÅRDENS CRISTIANO
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
HER 0 42,54 0 42,54 33,64 1
8 8
Kamilla Ladefoged Rasmussen CANTISSIMO
2010/HO/CANTO/N-MISS CORIANO/CORIANO
DDHS 0 41,43 0 41,43 34,69 1
9 9
Martin Mose Knudsen SØNDERVANGS LIMBO
2012/HO/LIMBUS/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
LYK 0 40,14 0 40,14 29,77
10 10
Sarah Svendgaard RAIBORNE DE PRANZAC
2005/SF/AIRBORNE MONTECILLO/FLORETTE DU GALAND/PRESTIGE DE MOENS
JSK 0 39,21 0 39,21 32,2
11 11
Laura Vejby Riis SMEDEGAARDENS CALAMAR
2009/LU/CARMARGUE/MARIBELLA/CHURCHILL
ANE 0 41,19 0 41,19 34,93
12 12
Christian Svendgaard CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
JSK 0 41,09 0 41,09 35,33
Louise Vejling Madsen DIACANDI
2009/HO/DIARADO/ORZELLA/CANDILLO
SAO 0 40,17 0 40,17 35,62
Christine Thirup Christensen AFGHAN
2010/WP/ARPEGGIO/WHITNEY/WEINBERG
SIR 0 41,87 0 41,87 42,03
Stine Cassøe Jakobsen CLEYTON VH
2011/DV/CLINTON I/VERONA S/CORONADO
DDHS 1 43,28 1 43,28
Laura Baaring Kjærgaard ANNAGHMORE BEACH CRUISE
2011/IRH/BEACH BALL/ANNAGHMORE SONIEKE/CRUISING
DBR 1 44,81 1 44,81
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 1 44,89 1 44,89
Trine Hjorth ATLANTA 524
2007/NR/AL PACINO W/FURISIA/MAYKEL
SKO 4 39,40 4 39,40
Astrid Svenstrup DIAMANTE
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/MEGARA/CONCORDE
LØR 4 40,13 4 40,13
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
KSRK 4 40,40 4 40,40
Maja Rosenmeyer Hansen GREDSTEDGAARDS FLYING DUTCHMAN
2009/HO/LARIMAR/VANESSA V/QUITE CAPITOL
ROM 4 40,82 4 40,82
Anna-mathilde Alsing Nielsen COCIO BLUE HØJVANG
2007/LH///
SKRK 4 41,09 4 41,09
Jack Ray Nielsen RILSON DE L´ABBAYE
2005/SF/DIAMANT DE SEMILLY/QUEEN VAN BERKENBROEK/JUS DE POMME
KOOR 4 41,30 4 41,30
Peter Mertz ALOU
2008/HO/CORMINT/TALOME I/CHELLO I
USR 4 41,37 4 41,37
Maria Barnewitz Schou SEANA 2
2007/HN/STOLZENBERG/EGINA/ESCUDO II
CSK 4 41,66 4 41,66
Adam Sparlund Olesen DESTANY
2008/AES/LANDJONKER/UNTOUCHABLE/CASSINI II
ROM 4 41,70 4 41,70
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 4 42,28 4 42,28
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
CSK 4 42,46 4 42,46
Filippa Sand Ibsen LEVIS
2005/HO/LEVISTO/P-LINA/LINARO
RESR 5 43,18 5 43,18
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
JSK 5 44,14 5 44,14
Frederikke Svendgaard CADO HOLMKLIT
2007/DV/COLMAN/CARANI HOLMKLIT/CARANO
HER 5 44,91 5 44,91
Riccardo Onori HIGHRISE
2004/HN/STOLZENBERG/WONNE/WESTERN STAR
TØRK 5 45,70 5 45,70
Stine Cassøe Jakobsen CANNON CHRIS
2010/DV/CRIS ASK/LOUSIET/LOUVRE S
DDHS 7 53,91 7 53,91
Frida Bjerg Pedersen WIERZE, ZE MOGE LATAC
2012/OS/ELDORADO VAN DE ZESHOEK/BALAINE/BALOU DU ROUET
FRK 8 39,62 8 39,62
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 8 40,79 8 40,79
Thomas Kolborg Johansen SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
DDHS 8 56,78 8 56,78
Mathilde Aborg CONTINA
2007/KWPN/LUPICOR H/PIEN/EDISON
LYK 9 43,68 9 43,68
Mille Albinus Hjermitslev GOOD LOOKING
2011/KW/TOLAN R/PRETTY WOMAN/ROSSINI
SKÅR 10 48,96 10 48,96
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 11 53,22 11 53,22
Signe Kyhl Gøtske PALIDO
2008/DV/CRELIDO/PATIN/COME BACK II
BIS 11 54,28 11 54,28
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 11 68,82 11 68,82
Louise Christensen DIAMOND
2011/HO/CRAWFORD/P-CLAIR/CAMIROS
SKRK 13 60,66 13 60,66
Aistis Vitkauskas PLEASE BE A LEGEND
2012/LU/LUGANER/PETITE COLETTA/CORLANDO
DER Udg. Udg.
Robin Grauff Jacobsen EGELUND'S MISS UNIQUE
2012/DV/NUMERO UNO/CAJA SEM/CAJUS
CSK Udg. Udg.
Thit Bibi L. Roed SPIRIT
2010/HN/SANDRO BOY/ESLA/ESPRI
VIR Udg. Udg.
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
CSK Udg. Udg.