nov
2019
Fra 07-11-2019 til 10-11-2019
  • Spring
  • Hest

SAO's B-stævne Spring Hest inkl. Jysk Mesterskab 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032953
Dato for resultat d. 11-11-2019
Resultatbehandling færdig
Sportsrideklubben Aalborg (Distrikt D14)
Finstrupgaard Dallvej 5
9230 Svenstrup J

Kontakt inden stævnet

Louise Østgaard Larsen
eft. 16 26810833
louiseoestgaard@gmail.com

Officials

Banedesigner
Rasmus Rise, Arne Tornby
Dommere
Maria Kjeldgaard, Jens Hellmers, Gitte Holm, Bjarne Mørup, Vivi Grav Hansen
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg, Niels Meincke
Tilbage til klasseoversigt

16. Hjallerup Maskinforretning MB1* Springning Heste (125 cm) A (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 11-11-2019
Antal starter:
47
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 1500 DKK 2: 1200 DKK 3: 900 DKK 4: 600 DKK 5: 450 DKK 6: 450 DKK 7: 450 DKK 8: 450 DKK 9: 450 DKK 10: 450 DKK 11: 450 DKK 12: 450 DKK
Dommere:
Rasmus Rise, Arne Tornby, Vivi Grav Hansen, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Kristian Skovrider CHRISTBLUME CR
2009/ZP/CATCHER/LANDBLUME CR/LANCER III
KIRK 0 58,19 1
1 1
Benjamin Saurugg LESTER Z
2011/ZA/LEVISONN/CERISE Z/CAROLUS II
SRI 0 62,12 1
2 2
Maria Nørheden Johansen NØRHEDEN'S AGINA LIGHT
2006/DV/LUCKY LIGHT/AGINA/ALIBI
URK 0 62,52 1
3 3
Christian Petersen FOËNNA
2010/KW/LEXICON/VIENKA/CANTOS
SRI 0 64,28 1
4 4
Mille Albinus Hjermitslev GOOD LOOKING
2011/KW/TOLAN R/PRETTY WOMAN/ROSSINI
SKÅR 0 64,97 1
5 5
Maria Nørheden Johansen TA JOY
2013/OLD/TOULOUSE/LATINA/LANCER II
URK 0 65,12 1
6 6
Adam Sparlund Olesen DESTANY
2008/AES/LANDJONKER/UNTOUCHABLE/CASSINI II
ROM 0 65,24 1
7 7
Maria Thougaard Nielsen ELFI MØLHOLM
2012/LU/CAMPBELL/ELITÉ/INDUC
BBR 0 65,26 1
8 8
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 0 65,27 1
9 9
Thit Bibi L. Roed SYVHØJEGÅRDS HAPPY-HAPPY
2011/DV/FAVORIT ASK/CELINE FRISHOLT/CHURCHILL
VIR 0 65,29 1
10 10
Konstantin Deeken Künnemann QUEEN ARIELLE
2013/HO/QUIRAN/ARIELLE/LARIMAR
LYK 0 66,85 1
11 11
Anne Hou Christensen SHARKNADO
2012/ZP/LIMARO/MA DIEU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO
LYK 0 67,93 1
12 12
Louise Bodenhoff CAMANO FF
2008/DV/CARMARGUE/CARNEVAL/CARANO
HIR 0 68,98 1
Christian Petersen COEAR DE PIRATER Z
2013/ZA/CALVADOS Z/DOLCE FABIENNE/DENBERG
SRI 0 69,00 1
Anne Sofie Hjelm Hansen GAME BOY F
2011/KW/BUSTIQUE/ALETTA/ATHLET Z
KONG 0 69,11 1
Maria Barnewitz Schou QUEEN C
2005/VB/CATRICK ORION/QUIBLESSE/GRANDUS
CSK 0 69,12 1
Robin Grauff Jacobsen SANDRO BE GOOD
2011/DV/SANDRO BOY/COMTESS/COME BACK II
CSK 0 70,06 1
Michelle Lassen CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
SRI 0 70,27 1
Ulrich Gaarslev FLAVIE VAN'T SUYBROUCK
2011/SBS/BAMAKO DE MUZE/DABOUSCHKAH/DIAMANT DE SEMILLY
HIS 1 72,38
Maria Bjørnkjær Asferg CITELLO ASK (ROYAL SENSATION)
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SENTINA Z/ROYAL Z II
FYR 1 72,83
Christian Jansen SCENIC LINDEBJERG
2012/DV/STAKKATO DREAM/MADONNA LINDEBJERG/LANDOR S
SIR 1 74,13
Cecilie Krogsdal Perto CARELLO 12
2011/DS/CHAP/KIMBERLY/KAISERWIND
KSRK 1 74,52
Philip Wendelboe BONITA 449
2007/BWP/BLUE BOY/ULRICHE V BAREELHOF Z/ULRICH Z
SRI 4 64,25
Louise Christensen DIAMOND
2011/HO/CRAWFORD/P-CLAIR/CAMIROS
SKRK 4 64,91
Helena Elmo Kristensen EDINBURGH
2009/OS/AREZZO VDL/MAZELLI/CANTUS
NØRK 4 65,91
Kristina Kragh Olesen STEWART V.
2013/DV/STAKKATO/BIRKEGÅRDENS CHAKIRA/CARSON ASK
KIRK 4 67,94
Martin Mose Knudsen FANTH'S FOCUS
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/PRIMULA/LANDO
LYK 4 68,47
Laura Vejby Riis SMEDEGAARDENS CALAMAR
2009/LU/CARMARGUE/MARIBELLA/CHURCHILL
ANE 4 70,63
Martin Mose Knudsen GØRKLINTGÅRDS MILA
2013/DV/CASSINI II/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
LYK 4 70,71
Fie Gajhede Olsen KENTUCKY
2010/BWP/TRIOMPHE DE MUZE/KRETA/FABIO I
GRRK 4 70,77
Katrine Ladefoged Rasmussen HEART OF WILD Z
2010/ZA/HEARTBREAKER/S-CAROUBA/CORONADO
DDHS 4 71,09
Johanne Øksenholt Gisselbæk ERDENTO
2009/KW/CARDENTO/ZILVERVROUWE/CASCO
KONG 4 71,38
Alberte Gravesen Jensen ZOE 55
2007/HO/LANDOS/NIKE I/CALANDO I
KARR 5 72,36
Alberte Gravesen Jensen GIOVANNI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/WALKYRIE/C-INDOCTRO
KARR 5 72,72
Stine Søgaard Normann HUSSMANNS CAYENNE
2008/DV/CARMARGUE/HEDEGAARDENS NADINAH/A'KHAN Z
RIC 5 73,35
Hanne Håkonsen COR DE ASK
2012/DV/CI CI SENJOR ASK/LONNI ASK/LAMBRUSCO ASK
FYR 6 79,69
Sofie Smed Thomsen ROYAL
1999/DR/Royalstar/N.N./Graf Grannus
NDRK 7 83,40
Stine Klausholt MEXI
2013/DV/CABACHON/MEXICANA/ASTON
SKRK 8 68,05
Frida Christensen KROGÅRDENS FAVORIT HEART
2010/DV/HEARTBEAT/KROGÅRDENS FAVORIT/COME BACK II
ASR 8 69,68
Cecilie Lykke Christensen GOODWILL
2009/DV/GODSEND DU REVERDY/ECARDOR/EQUEST CARNUTE
RSR 8 69,88
Anne Hou Christensen AAGAARDENS CALINA
2011/DV/CAREFUL/AAGAARDENS ZAFINA/CAJUS
LYK 8 86,41
Jack Ray Nielsen PRÆSTEGAARDENS CERINA
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/COSTA RICA/CORLANDO
KOOR 10 77,44
Line Pagh Nielsen GØRKLINTGÅRDS HENNESSY
2011/OS/HEARTBEAT/GØRKLINTGÅRDS MALIN/QUIDAM'S RUBIN
HRB 12 86,41
Pernille Stokvad BJERGLUNDS CRAK
2004/DV/CAJUS/NEW CLASSIC/CALETTO I
LAR 14 79,40
Kristina Kragh Olesen CHOCOLAT
2010/LU/CABACHON/CARIBIK/CONTENDRO I
KIRK Udg.
Natasha Tang Kaspersen BOLOUBET DE ESPRI
2004/WP/BALOU DU ROUET/EMMA LEE/ESPRI
VIR Opg.
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS Opg.