dec
2019
Fra 10-12-2019 til 15-12-2019
  • Spring
  • Hest

Basisbank Danish Christmas Show 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032954
Dato for resultat d. 17-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+45 29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
Equipe Official, John Nielsen
Dommere
Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul, Vivi Grav Hansen
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

8. VILHELMSBORG Grand Prix tur 1 (140 cm) A (B) (B)

Spring: MA2** Springning Heste (140 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 17-12-2019
Antal starter:
60
Antal placeringer:
14
Dotering:
1: 6000 DKK 2: 4000 DKK 3: 2000 DKK 4: 1500 DKK 5: 700 DKK 6: 700 DKK
Dommere:
Equipe Official, John Nielsen, Lis Mølholm Juul, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Kristian Skovrider SPECIAL DE GAMET
2011/OS/STAKKATOL/IVRESSE DE GAMET/VETIVER DE GAMET
KIRK 0 58,36 1
2 2
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
NSPR 0 59,68 1
3 3
Torben Frandsen DAUGHTRY MAK
2009/LU/CASSINI II/URO'S IRIS/CALVADOS
TØRK 0 60,61 1
4 4
Torben Frandsen QUIROCK
2006/HO/QUIDAM DE REVEL/SANDY V/CORRADO I
TØRK 0 60,94 1
5 5
Kristian Skovrider TUSCIA DEL POGGIOSECCO
2009/SIT/PRINZ CLINTUS/FANNY HILL/LAURITZ J
KIRK 0 61,09 1
6 6
Christine Thirup Christensen VEDRIC
2009/SF/HURLEVENT DE BREKA/OUANA DE TUS/PAMPHILE
SIR 0 61,78 1
9 9
Camilla Fliedner Ernst FIONA ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
SPR 0 61,92 1
10 10
Sarah Møller Pedersen LONNI ASK
2008/DV/LAMBRUSCO ASK/LUCY ASK/CASIR ASK
KLIR 0 62,58 1
11 11
Laura Baaring Kjærgaard ANNAGHMORE BEACH CRUISE
2011/IRH/BEACH BALL/ANNAGHMORE SONIEKE/CRUISING
DBR 0 62,65 1
12 12
Benjamin Saurugg BRASILIA 6
2009/HO/CONTENDRO I/KENTUCKY III/CAMPIONE
SRI 0 62,94 1
13 13
Marianne Klokkerholm LANTINI-EM
2007/DV/Bøgegårdens Apollo/Candilla-Em/Candillo
SPR 0 63,67 1
14 14
Kasper H. Hansen SCHWEINSTEIGER
2010/DV/LUX Z/CELINA LYNGKÆR/CHURCHILL
LYK 0 63,73 1
16 16
Renee Ulvsbjerg COOLIO
2007/HO/Contender/Tora Iii/Quintero
NÅR 0 64,91 1
19 19
Thomas Sandgaard NØRREMØLLEHØJ'S ARIEL
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CELINA/CAJUS
HER 0 65,00 1
20 20
Rikke Haastrup Kristensen FIRST CHOICE HT
2011/DV/FAVORIT ASK/CONFETTI/CONTENDRO I
LYK 0 65,51 1
Alexander Godsk CABRIO
2007/KW/UKATO/OWISTA/MYTENS XX (USA)
SVRK 0 65,97 1
Caroline Rehoff Pedersen CAROLUS-MAGNUS
2003/ME/CONTINUE/LADY J/LORD KEMM
RTG 0 67,18 1
Cecilie Kjær DARCON II Z
2009/ZA/DARCO/CAMILLA/CONTENDER
HRB 0 69,72 1
Thomas Kolborg Johansen CHACHACHA
2009/OS/CHACCO-BLUE/HIGH FLY/CARINUE
DDHS 0 69,84 1
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 0 70,07 1
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 0 71,07 1
Kamilla Ladefoged Rasmussen QUAJONGEN Z
2009/ZA/QUASIMODO Z/ZYRENA/PADINUS
DDHS 0 72,09 1
Linnea Ericsson-Carey SINGULAR LS LA SILLA
2006/SLS/CHAPULTEPEC LA SILLA/SYBELLE/STAKKATO
SPR 0 72,22 1
Martin Mose Knudsen VOLSTRUPS CASH
2008/DV/VOLSTRUPS CASILLAS/VOLSTRUPS CORONA/CHURCHILL
LYK 0 73,14 1
Jack Ray Nielsen GERDINGS CARRIE
2009/DV/COLMAN/CORLETTA AF KÆRSHOLM/CORLANDO
KOOR 4 60,84
Maria Barnewitz Schou SEANA 2
2007/HN/STOLZENBERG/EGINA/ESCUDO II
CSK 4 61,55
Kristian Skovrider KIENA VAN BERIMAR
2010/BWP/GAME-BOY D'10/GWUINA VAN BERIMAR/DARCO
KIRK 4 61,84
Josefine Sandgaard Mørup LADY CARMEN M
2007/DV/CONTENDRO I/LADY CAMINA M./CARANO
DDHS 4 65,05
Ida Bech Lange JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOU DU ROUET
DDHS 4 65,72
Rikke Haastrup Kristensen BALOUCA Z
2011/ZA/BALOUBET DU ROUET/CATANA VAN'T SCHAAPHOF/PARCO
LYK 4 65,80
Rikke Haastrup Kristensen CASIRA
2009/DV/CASINO/EVITTA/ESPRI
LYK 4 66,34
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SPS 4 66,53
Anna Victoria Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
NSR 4 66,85
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
LYK 4 67,74
Camilla Mortensen DARANTA
2008/KW/HEARTBREAKER/PERNILLA/C-INDOCTRO
BSR 4 67,90
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 4 68,73
Robin Grauff Jacobsen EGELUND'S MISS UNIQUE
2012/DV/NUMERO UNO/CAJA SEM/CAJUS
CSK 4 68,79
Renee Ulvsbjerg CELESTE BALSLEV
2011/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
NÅR 4 69,02
Sara Spåbæk Johansen RAABJERGS GAZELLA
2011/DV/FAVORIT ASK/GAJALUNA/GOODMAN
KSRK 4 69,30
Jessica Vinther Jensen LEONIE 111 Z
2006/ZA/LORD Z/M. UNELLIE/CASSINI I
SAS 4 70,20
Signe Dueholm Veng Kristensen QUIBUS SECONDO J
2007/SIT/QUIDAM DE REVEL/O JULANA-IMOO/COME ON
TØRK 4 70,51
Kasper H. Hansen BALOU
2010/DV/BALOU DU ROUET/CA BONITA/LANDCAPITOL
LYK 4 71,89
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
VIR 7 84,75
Line Nørager Kristensen ELMEGÅRDENS AKINOS
2002/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/WEGA/LAGANO
HHH 8 58,50
Kristian Skovrider LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
KIRK 8 61,08
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 8 68,90
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/SILVESTER
SPR 8 69,62
Jeff Paw Nielsen IBIZA VK
2013/KW/VIGO D'ARSOUILLES/CAMPARI VK/PHIN PHIN
KOOR 8 69,63
Sarah Svendgaard RAIBORNE DE PRANZAC
2005/SF/AIRBORNE MONTECILLO/FLORETTE DU GALAND/PRESTIGE DE MOENS
JSK 8 72,76
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 10 78,11
Dennis Steffenauer BOY-S
2006/KWPN/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
RIC 10 79,51
Katja Riberholdt CHAMPAGNE ROYAL
2006/HO/CONTENDRO I/IGELLA/RITUAL
SPR 12 66,17
Christina Madsen FAVORIT WIN
2012/LH///
CSK 12 68,46
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 12 72,43
Sashia Astrup Jensen BRING IT ON
2009/HO/CANCARA/TIRANA III/BARINELLO
AOR 15 84,83
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 16 71,98
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
RKH 20 71,08
Thomas Velin QUIDMAN DENFER
2008/HO/QUIDAM DE REVEL/SALINA IV/CENTO
SPR Opg.
Thomas Pihl Jensen FAVORIT-L
2011/DV/FAVORIT ASK/NILEENDA/LEENDERT
FSRK Opg.
Lærke Olesen BOMBAY 36
2009/HO/CASALL/TAARIQ/QUIDAM DE REVEL
ØMKR Udg.