dec
2019
Fra 10-12-2019 til 15-12-2019
  • Spring
  • Hest

Basisbank Danish Christmas Show 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032954
Dato for resultat d. 17-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+45 29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
Equipe Official, John Nielsen
Dommere
Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul, Vivi Grav Hansen
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

14. Sølvfinale (135 cm) B5 (B) (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) B5 (SVH 4)

Opdateret: 17-12-2019
Antal starter:
41
Antal placeringer:
7
Dotering:
1: 700 2: 8000 3: 6000 4: 4000 5: 2000 6: 700
Dommere:
Equipe Official, John Nielsen, Vivi Grav Hansen, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Kit Møller Pedersen EUROSTAR
2009/KWPN/NAMELUS R/RACUNDA/COLINO
DDHS 0 63,48 0 63,48 34,64 0 34,64 1
3 3
Frederikke Svendgaard BØGEGÅRDENS CRISTIANO
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
HER 0 65,39 0 65,39 35,12 0 35,12 1
5 5
Claus Hundebøl CASHMERE LADY
2007/HN/CONTENDRO I/STAKKATA/STAKKATO
FSRK 0 63,58 0 63,58 35,14 0 35,14 1
6 6
Kamilla Ladefoged Rasmussen ERRANDO
2004/BWP/ARGENTINUS/PRESTORIKA ´T SCHAAPHOF/LYS DE DARMEN
DDHS 0 64,20 0 64,20 38,92 0 38,92 1
7 7
Emilie Holm REBELL 549
2003/HO/RAMIRO'S SON II/CARINA/LANDLORD
RIF 0 65,38 0 65,38 33,81 0 33,81 1
10 10
Torben Frandsen ZAPITOL S Z
2012/ZA/ZANDOR Z/CAPITOLA II S/INDORADO
TØRK 1 67,23 1 67,23 40,4 0 40,40
14 14
Daniel Hald Cassøe SAHARIS FAVORITE CARLOS
2012/DV/FAVORIT ASK/MISS MAJ FLOWER/CLAUDIUS K.
DDHS 0 66,18 0 66,18 37,26 0 37,26 1
15 15
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 1 67,34 1 67,34
Jessica Toelstang QUARTEL DU MAZES
2004/SF/MR. BLUE/GERALDA D'AUTHIEUX/SURCOUF DE REVEL
RIC 1 67,72 1 67,72
Rikke Haastrup Kristensen NOMANEE
2012/DV/NONSTOP/P-CORONA/CARTHAGO
LYK 1 67,99 1 67,99
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
JSK 1 68,24 1 68,24
Caroline Rehoff Pedersen MERCURIUS AEG
2012/BWP/C-INDOCTRO/SABRIENNE/DARCO
RTG 1 68,68 1 68,68
Thomas Kolborg Johansen SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
DDHS 1 69,01 1 69,01
Thomas Velin QUIDAMO-D
2011/CSL/QUIDAM DE REVEL/TINA/CALATO
SPR 2 74,65 2 74,65
Alexander Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 4 61,17 4 61,17
Kristian Skovrider CHACOMO
2009/OS/CHACCO-BLUE/QUOLCENTA/CENTO
KIRK 4 63,64 4 63,64
Kit Møller Pedersen DUBLIN VAN DE COOLSDREEF
2008/KW/ZÜRICH/ZAROLA/QUATTRO B
DDHS 4 65,21 4 65,21
Camilla Fliedner Ernst EMINENTO-B-VD ZWARTBLESHOEVE
2004/BWP/WINNINGMOOD VAN DE'ARENBERG/ANASTACIA/ARTOS Z
SPR 4 65,29 4 65,29
Josephine Bøgh IBIS
2011/LU/C-INDOCTRO/ELFI/
NSPR 4 66,32 4 66,32
Morten Bennetsen FUERTY CARISMO
2011/IRH/WOMANIZER/CHATEAUNIQUE/CARISMO
NDRK 5 67,47 5 67,47
Emilie Mosegaard Christiansen ROCKET QUEEN Z
2009/LH///
IRK 5 67,96 5 67,96
Dorte Dahlmann Olsen CHELSEA
2012/HO/CASSINI II/ORCHIDE 0006/HERALDIK XX (CZE)
FSRK 5 68,96 5 68,96
Mikkel Jensen ESCOBAR
2009/KW/CARAMBOLE/INDORE/CALYPSO ASK
ELM 5 69,26 5 69,26
Michelle Lassen CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
SRI 5 69,69 5 69,69
Line Pagh Nielsen COPY LUCKY
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/BLEJSBJERGS LUCKY/LASZLO (LOCKY-SPIET)
HRB 8 61,65 8 61,65
Ulrich Gaarslev GABY ASK
2011/DV/CRIS ASK/GAZETTE ASK/BALOUBET DU ROUET
HIS 8 62,35 8 62,35
Christian Jansen MADEA
2007/DV/HEARTBEAT/MARIELUNDS RIGHT CHOICE/RACOT
SIR 8 63,24 8 63,24
Trine Hjorth ATLANTA 524
2007/NR/AL PACINO W/FURISIA/MAYKEL
SKO 8 63,35 8 63,35
Jack Ray Nielsen RILSON DE L´ABBAYE
2005/SF/DIAMANT DE SEMILLY/QUEEN VAN BERKENBROEK/JUS DE POMME
KOOR 8 63,39 8 63,39
Anne Katrine Kolborg Johansen PEPSI LIGHT
2009/HN/PERIGUEUX/ELEKTRA/ESCUDO I
DDHS 8 63,76 8 63,76
Christian Svendgaard CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
JSK 8 65,22 8 65,22
Anne Katrine Kolborg Johansen BLACK´S CASSANDRA
2008/GHH/CASSINI II/FELINI/RAFA-L
DDHS 8 66,19 8 66,19
Maria Bjørnkjær Asferg CI CI SENJOR ASK
2006/DV/Cassini I/Penelope I/Contender
FYR 8 66,39 8 66,39
Maja Rosenmeyer Hansen GREDSTEDGAARDS FLYING DUTCHMAN
2009/HO/LARIMAR/VANESSA V/QUITE CAPITOL
ROM 8 66,43 8 66,43
Sandra Enemark BJERGLUNDS CONDOR
2010/HO/CONNOR/ORKIDE/CASSINI II
RIC 8 66,68 8 66,68
Torben Frandsen DORTHEASMINDES FOXY LADY
2007/DV/Onassis/Sunshine Fælleden/Diamond
TØRK 9 68,43 9 68,43
Laura Baaring Kjærgaard FAVORITE EDITION Z
2012/ZA/FAVORIT ASK/SUNNY GIRL (SWB)/LEUTHEN I
DBR 9 68,83 9 68,83
Anita Louise Petersen EXTRA P
2009/KW/C-INDOCTRO/SUMMERLOVE/AHORN
GRR4 9 70,09 9 70,09
Adam Sparlund Olesen DESTANY
2008/AES/LANDJONKER/UNTOUCHABLE/CASSINI II
ROM 12 61,51 12 61,51
Kristian Skovrider CHRISTBLUME CR
2009/ZP/CATCHER/LANDBLUME CR/LANCER III
KIRK 17 83,93 17 83,93
Anne Hou Christensen AAGAARDENS CALINA
2011/DV/CAREFUL/AAGAARDENS ZAFINA/CAJUS
LYK 25 85,56 25 85,56