dec
2019
Fra 10-12-2019 til 15-12-2019
  • Spring
  • Hest

Basisbank Danish Christmas Show 2019 (B)

Stævnenummer
Prop00032954
Dato for resultat d. 17-12-2019
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Kirsten Mohr
+45 29924851
km@danishderby.dk

Officials

Banedesigner
Equipe Official, John Nielsen
Dommere
Bjarne Mørup, Lis Mølholm Juul, Vivi Grav Hansen
Teknisk Delegerede
Bjarne Nikolajsen, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

15. TG HORSEBOXES Mini Grand Prix Winninground (140 cm) A (B) (B)

Spring: MA2** Springning Heste (140 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 17-12-2019
Antal starter:
33
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 7500 2: 5000 3: 3500 4: 2000 5: 1500 6: 700
Dommere:
Equipe Official, John Nielsen, Lis Mølholm Juul, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Line Nørager Kristensen ELMEGÅRDENS AKINOS
2002/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/WEGA/LAGANO
HHH 0 61,94 0 31,17 31,17 0 31,17 1
1 1
Stine Cassøe Jakobsen CANNON CHRIS
2010/DV/CRIS ASK/LOUSIET/LOUVRE S
DDHS 0 63,63 0 33,85 33,85 0 33,85 1
2 2
Camilla Mortensen DARANTA
2008/KW/HEARTBREAKER/PERNILLA/C-INDOCTRO
BSR 0 64,51 0 34,11 34,11 0 34,11 1
3 3
Christina Madsen FAVORIT WIN
2012/LH///
CSK 1 68,67 0 37,73 37,73 0 37,73
5 5
Peter Lykke Svendsen MP AFTER 8
2010/DV/CONTO 4/NYKILDEGÅRDS LA'KI/LANCIER
BAR 0 65,96 4 34,43 34,43 0 34,43 1
7 7
Camilla Fliedner Ernst FIONA ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
SPR 0 61,45 8 33,25 33,25 0 33,25 1
9 9
Kristian Skovrider SPECIAL DE GAMET
2011/OS/STAKKATOL/IVRESSE DE GAMET/VETIVER DE GAMET
KIRK 0 63,63 8 33,77 33,77 0 33,77 1
10 10
Dennis Steffenauer BOY-S
2006/KWPN/KREATOR XX (POL)/JAKACIA/PILOT
RIC 4 63,73 8 35,48 35,48 0 35,48
11 11
Thomas Sandgaard NØRREMØLLEHØJ'S ARIEL
2007/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CELINA/CAJUS
HER 1 66,02
Astrid Svenstrup DIAMANTE
2009/DV/DIAMANT DE REVEL/MEGARA/CONCORDE
LØR 1 65,56
Linnea Ericsson-Carey SINGULAR LS LA SILLA
2006/SLS/CHAPULTEPEC LA SILLA/SYBELLE/STAKKATO
SPR 1 68,75
Kristian Skovrider LYKKEHØJS CASSANDER
2009/DV/CASIR ASK/LYKKEHØJS CARISMA/CARANO
KIRK 4 63,80
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SPS 4 66,29
Renee Ulvsbjerg CELESTE BALSLEV
2011/DV/CONTHARGOS/CONBETTE/CON AIR
NÅR 4 66,65
Ida Bech Lange JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOU DU ROUET
DDHS 4 66,70
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SPR 4 67,52
Jeff Paw Nielsen IBIZA VK
2013/KW/VIGO D'ARSOUILLES/CAMPARI VK/PHIN PHIN
KOOR 5 69,48
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 7 77,15
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KOOR 8 62,07
Josephine Bøgh ATLANTICO 12
2001/WP/ACORD II/LOUSIANA/LANDADEL
NSPR 8 63,63
Robin Grauff Jacobsen EGELUND'S MISS UNIQUE
2012/DV/NUMERO UNO/CAJA SEM/CAJUS
CSK 8 63,98
Ulrich Gaarslev GO QUASI
2011/KW/QUASIMODO VD MOLENDREEF/CHARLOTTE/TOLAN R
HIS 8 64,74
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
LYK 9 68,72
Torben Frandsen QUIROCK
2006/HO/QUIDAM DE REVEL/SANDY V/CORRADO I
TØRK 9 68,93
Simone Hansen Scherff WATOKIA G
2006/HO/CATOKI/B-SATASCHA/SILVESTER
SPR 9 71,39
Sarah Svendgaard RAIBORNE DE PRANZAC
2005/SF/AIRBORNE MONTECILLO/FLORETTE DU GALAND/PRESTIGE DE MOENS
JSK 9 71,66
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 10 72,36
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
VIR 13 68,85
Signe Dueholm Veng Kristensen QUIBUS SECONDO J
2007/SIT/QUIDAM DE REVEL/O JULANA-IMOO/COME ON
TØRK 13 70,58
Katja Riberholdt CHAMPAGNE ROYAL
2006/HO/CONTENDRO I/IGELLA/RITUAL
SPR 17 70,94
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
RKH 22 88,23
Marianne Klokkerholm LANTINI-EM
2007/DV/Bøgegårdens Apollo/Candilla-Em/Candillo
SPR Udg.
Jessica Vinther Jensen LEONIE 111 Z
2006/ZA/LORD Z/M. UNELLIE/CASSINI I
SAS Opg.