jan
2020
Fra 02-01-2020 til 05-01-2020
  • Spring
  • Hest

Vejle Rideklubs B-stævne Spring Hest inkl. C-klasser (B)

Stævnenummer
Prop00032955
Dato for resultat d. 14-01-2020
Resultatbehandling færdig
Vejle Rideklub (Distrikt D10)
Ibækvej 15
7100 Vejle

Kontakt inden stævnet

Christina Højsholm Tønnersen
xxxxx
vrkspring@gmail.com

Officials

Banedesigner
Erling E. Simonsen
Dommere
Jonny Kristiansen, Aliice Østergaard Petersen
Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

5. MA1* Springning Heste (135 cm) A (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 14-01-2020
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 1500 DKK 2: 1250 DKK 3: 1000 DKK 4: 750 DKK 5: 375 DKK
Dommere:
Erling E. Simonsen, Aliice Østergaard Petersen, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Adam Sparlund Olesen DESTANY
2008/AES/LANDJONKER/UNTOUCHABLE/CASSINI II
ROM 0 63,31
1 1
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
JSK 0 64,38
2 2
Adam Sparlund Olesen UNICORN'S LOVE ME TENDER
2010/HO/CONTENDER/RATINA/CHAMPION DU LYS
ROM 0 65,76
3 3
Karina Kristensen STALD K.H.'S LAUDECOR
2005/DV/LANCELOT/STALD K.H.'S CHANTAL/CARANO
JSK 0 69,56
4 4
Louise Høj QUINTA 92
2006/HO/QUALITY/F-LUCIA/LEUTHEN I
BSR 0 69,60
5 5
Lærke Isabell Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
SVRK 0 70,10
6 6
Michela B. Frederiksen VOLSTRUPS CHRISTOBAL
2009/DV/CHURCHILL/FRISHOLTS KALVINA/CALETTO I
LYK 0 70,27
Alexander Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
SVRK 4 62,90
Mette Askham Jensen ROCKCHESTER
2003/DV/ROCKLAND/BLONDIE/SIDNEY
RÆV 4 67,43
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
KRT 4 69,71
Dennis Noes Nielsen DIADUCCI
2010/HO/DIARADO/RATINA N/LANDUCCI
LYK 4 70,02
Gitte Jokumsen SERUPGÅRDS CASSIS ROYALE
2009/DV/COSMEO/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
SKRK 4 71,18
Sarah Svendgaard RAIBORNE DE PRANZAC
2005/SF/AIRBORNE MONTECILLO/FLORETTE DU GALAND/PRESTIGE DE MOENS
JSK 4 71,48
Ida Bech Lange JOKINAL
2009/BWP/JOKINAL DE BORNIVAL/ZALOU/BALOU DU ROUET
DDHS 5 76,30
Christian Vang-lauridsen JE M' APPELLE DE MUZE
2009/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/FARFELU DE LA POMME/VIGO D´ARSOUILLES
SPR 5 76,81
Caroline Knudsen CIANO 17
2010/HO/CLARIMO/PETRA III/FEENSPROSS XX (GER)
TSC 6 80,01
Anna-mathilde Alsing Nielsen COCIO BLUE HØJVANG
2007/LH///
SKRK 8 65,25
Sara Kjer Andersen HER´S WILLY
2006/HO/CRAWFORD/HUSKY/ACORD II
HER 8 69,57
Mette Askham Jensen CARRICK
2006/HO/CARTANI/NELLY VI/CONTENDER
RÆV 8 71,11
Martin Mose Knudsen EMPIRE 197
2008/HN/EDGAR/FLORA/FALKNER
LYK 9 77,84
Line Busk Heltborg ACE OF BEADEEBELL
2008/DV/HEARTBEAT/RABELL/ROYAL Z II
KRT 15 84,61
Maja Rosenmeyer Hansen GREDSTEDGAARDS FLYING DUTCHMAN
2009/HO/LARIMAR/VANESSA V/QUITE CAPITOL
ROM 17 91,69
Michelle Lassen CEVIN
2008/ZP/CORNET DU LYS/RABEA/REBEL Z III
SRI Udg.
Line Busk Heltborg UCKLAND DE BEAUFOUR
2008/SF/DIAMANT DE SEMILLY/LEDINIA/DAMIRO
KRT Udg.